Nokia X6 Sarj Süresi Neden Çabuk Bitiyor ? Diyenlere

Sponsorlu Bağlantılar

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
Nokia X6 Sarj Süresi Neden Çabuk Bitiyor ? Diyenlere
Nokia'nın şu anki en iyi müzik telefonu olan X6nın bilinmeyen bir yönü var ki şuan hiçbir telefonda bulunmayan bir özellik diyebiliriz.

Ve bu yüzden sarj süresi çok kısıtlanıyor.

Bileceğiniz üzere 5800 ve X6 aynı 1320mahlık batarya süresine sahip ancak 5800da bu sarj süresi normal kullanım ile 2 veya 3 gün gidebiliyor. ancak X6da Bir durum varki Bunun yüzünden 1 Gün yada 2 Gün zor gidiyor.

*Entegre 3D ses efektli stereo hoparlörler (berrak hi-fi kalitesinde ses için özel ses yongası)

Ses Yongası şuan sadece X6da Bulunuyor.

Bildiğiniz üzere diğer telefonlarda Standart 2DS Hoparlörler ve 5800-5530Gibi telefonlardada XpressMusic Çipi kullanılıyor.

Bu ses yongası Kw olarak çok fazla elektrik çekiyor.

Sarjınızı uzun süreli gitmesi için yapmanız gerekenler ise

1.Arka planda müzik çalmasa bile müzik çalar açık olmamalı (Hali hazırda ses yongası açık durumda)
2.Genel konumdayken mesajlar-gelen çağrıların sesleri titreşim ile birleşince ses yongası tekrar açık konuma geliyor.

bu yüzden arka planda müzik çalar açık olmasın (Kulaklıkla kullanıyorsanız sorun yok)
Sessiz gibi bir tercihe alırsanız sarj süresini uzatırsınız.

bunları yapın. sarjınız 3 gün gibi bir süreye uzayacaktır.

simaros

simaros

Üye
saol

sakaryam54500

Üye
ya beyler benim tlf en tepedeki şarjı zor gidiyo yani uzun süre kalıyo o biitnce kalan altısı küt diye bitiyo anlamadım bataryadamı sorun var

• Beğen
Tepkiler: umitozkan44 ve osmanakan

wampirix

Üye
s.A iyi geceler arkadaşlar bende de x6 var ama wifi sorunu yaşıyorum bağlanmıyor bazen bağlanıyor 1.2 dk sonra gene gidiyor Ne yapmalıyım özelikleri :v 32.0.002
19.04.2011

rm-559 Teşekkurler.

ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
ya beyler benim tlf en tepedeki şarjı zor gidiyo yani uzun süre kalıyo o biitnce kalan altısı küt diye bitiyo anlamadım bataryadamı sorun var

bataryada sorun yok ölçümü yanlış yapıyor bendede öyle telefou kapatıp açıyosun bi bakıyon dolu şarj batarya boş diyo :D

sakaryam54500

Üye
beyler bataryayı degiştim 25 tl ye yav batarya doluyo kapatıyom acıyom şarj tekrar takıyom bidaha doluyo sıkıntı nerede

nevzatatt

Üye
arkadaşlar benimde şarjı birden boşalıyor kapatıp açkıyorum eski haline tekrar geliyor... bataryayıda değiştim ama olmadı sorun ne olabilir

HakaN-06

HakaN-06

Üye

Üst Alt