iPhone 4 Orjinal olma hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OLcaytugN8

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 4 Orjinal olma hakkında
Merhaba iPhone 4 kullanıcıları. Çok sevdiğim n8 imi anneme vereceğimden kendime iPhone 4 alacağım.Bir tane buldum sıfır.iPhone 4 16 gb 2bin ytl istedi telefoncu.Şimdi alacaktım ama bir araştırayım dedim.Benim kullanacağım cihaz her haliyle orjinal olmalı gevey yada jailbreak gibi illegal işlemleri sevmiyorum.Aldığım şekilde kullanmak istiyorum.Yani aldığım şekilde uptadeleri yapabilirmiyim yada taktığım her sim çalışırmı? Bunları nerden anlayabilirim? Alırken nelere dikkat etmeliyim? Şimdiden teşekkür ederim.Ayrıca vermek istediğiniz püf nokta vs varsa çok sevinirim.Hoşcakalın.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Öncelikle belirteyim alıntı veya fake değildir tamamen kendim buldum ve karşılaştırdım sonuç %100 DOĞRUDUR.

Hepinizin bildiği üzere yurt dışından gelmiş iphone ların hangi operatorden satınalınmış olduğunu bilmediğimiz için unlock yaptıramıyorduk. Ve aylardır araştırıyorum hiçkimsenin bu konuda bir bilgisi yok. ve bugun itibariyle olayı kendim çözdüm ve sizlere anlatıyorum. yani artık yurt dışı bir iphone unuz varsa aldığınız operatör unlock yapıyorsa bunu yaptırabilirsiniz ve factory unlock olarak cihazınızı ömür boyu kullanabilirsiniz. satmanıza ve yenibir versiyon çıktığında hattınızı kullanabilmek için jb beklemek zorunda kalmazsınız

geleyim işin özüne
şimdi iphone kutusunun arka alt kısmında veya ayarlar/genel/hakkında kısmında MC ile başlayan seri nosunun en son kısmı / dan önceki harf bize hangi ülke için üretildiğini ve hangi operatör den satıldığını veriyor. Aşağıdaki resimdende inceleyebilirsiniz. Benimki B yazıyor yani B - İngiltere ve İrlanda (O2 Sağlayıcı: bloke)

elimde 2 adet 3 gs var birini yurt dışından almıştım ve hangi ülkede üretildiğini ve hangi operatör den satıldığını bilmediğim için unlock yaptıramıyordum. şimdi B olduğunu öğrendim yani ingiltereden o2 den alınmış ve içinde yaklaşık Türk parasıyla 40 tl kredi yüklü bir o2 hatla factory unlock yaptırcam.

aşağıda sizlere ülke kodlarını veriyorum bunlardan hangi ülke için üretildiğini, hangi operatörden alındığını öğrenebilirsiniz ve iphone unuzun kilitli olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

B - İngiltere ve İrlanda (O2 Sağlayıcı: bloke)
C - Kanada (Fido & Rogers: bloke)
CZ - Çek Cumhuriyeti (O2, T-Mobile, Vodafone: kilitsiz)
DN - Avusturya, Almanya, Hollanda, (T-Mobile: bloke)
EE - Estonya (EMT: bloke)
E - Meksika (Telcel: bloke)
FD - Avusturya, Liechtenstein, İsviçre (Bir, Orange, Swisscom: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
GR - Yunanistan (Vodafone: kilitsiz)
HN - Hindistan (Airtel, Vodafone: bloke)
J - Japonya (SoftBank: bloke)
CN - Danimarka, Norveç (Telia, NetcCom:bloke)
KS - Finlandiya, İsveç (Telia, Sonera: bloke)
LA - Honduras, Guatemala, Kolombiya, Peru, Ekvator (Comcel, Claro, Movistar, Porta, TM SAC: bloke. Etkinleştirme) bir ücret vs mümkündür
LE - Arjantin (Claro, Movistar: bloke. Etkinleştirme) bir ücret vs mümkündür
LL - ABD (AT & T: bloke)
LZ - Paraguay, Şili, Uruguay (CTI movil, Claro, Movistar TMC: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
MG - Macaristan (T-Mobile: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
NF - Belçika, Fransa (Mobistar, Turuncu: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
PL - Polonya (Era, Turuncu: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
PO - Portekiz (Optimus, Vodafone: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
PP - Filipinler (Globe: bloke)
RO - Romanya (Turuncu: bloke)
RS - Rusya (VimpelCom, MegaFon, MTS: kilitsiz)
SL - Slovakya (Or

• Beğen
Tepkiler: palaska2525
antbyotic

antbyotic

Üye
mesajımı silip verdiğim linkten olduğu gibi alıntı yapmışsınız nasıl bir anlayıştır anlamadım!

_Faruk

Üye
kardeşim telefon eğer türkiyeden alındıysa turkcell vodafone gibi bi firmadan istediğin gibi alıp kullanbilirsin türkiye de güncelleştirme sorunu yaşamazsın 2000 tl dediğine göre türkiyedendir zaten

Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
kontratsız direk eLden ise spot da oLabiLir . geçen hafta arkadaşım 2000 Liraya spot aLdı , 400 Lira daha fazLa ver garantiLi aL dedim ama :hmmm

OLcaytugN8

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 4 alınmıştır vodafoneden kontratsız teşekkür ederim :)

emreilhans

emreilhans

Üye
kaça aldın hacı kontratsız ? bide kontratsız taksit varmı ?

emreilhans

emreilhans

Üye
ouff çok para ya kredi kartı filan istemiyor değilmi ? bide daha ufak paketleri varmı yani 199 değilde 99 filan :oke:

ThePrinche

Üye
Peki Arkadaşlar Almanyadan Gelenler Sim Kilitli Oluyor Mu ?

MS1983

MS1983

Üye
jailbreak artık illegal değil ki ? rahat olun cihazı sıfır alcaksınız kutusunun jelatini kapalı ise hiç bir sorun yaşamazsınız.

emreilhans

emreilhans

Üye
almanyada şu anda simkilitsiz hicbir iphone 4 satılmıyor...
hepsi sözlesmeli...en az 2 ay satılmaz...

OLcaytugN8

Üye
    Konu Sahibi
kredi kartı lazım tabi bence iphone a değer o sıfır jelatinli kutusunu açmak herkese nasip olur inşallah. ayrıca havasıda yetiyor dikkat çekici bir telefon :D

emreilhans

emreilhans

Üye
hea ya aynn ööyle o jelatini açarken çızırcuzur sesleri duymak kapağı kaldırdıktan sonra simsiyah iPhoneyi görmek alıp okşamak paha biçilemez geri kalan herşey için 3gs :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt