Nokia C5-03 Her türlü sorununuzu yazabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
Nokia C5-03 Her türlü sorununuzu yazabilirsiniz
Nokia C5-03 ile ilgili tüm sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz. Çöüzümünüz sorunun çözümünü bilen üyeler tarafından yazılacaktır.

Yazarken nelere dikkat ediyoruz?

Burası ne S60v5 ne de 5800 gibi telefonlar içindir. Yalnızca C5-03 için ayrılmış bir konudur.
Burada 1 soruya yalnızca sorunun cevapları yazılabilir. Sohbet yazmayın.

Sorunun çözümünü yazarken, karışıklık olmaması için sorunu alıntı yaparak çözümleyin.
Örneğin;

Soru soru soru.

Çözüm. Çözüm. Çözüm.

Yazım kurallarına da dikkat edin.

• Beğen
Tepkiler: warriorname, ozzo01, AyarsızEnerji ve 1 kişi daha

ultrayer6

ultrayer6

Üye
1- Polarbit oyunlarını nasıl çalıştırırız?
2- Symbian^3 cwf'si var mı?

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
1- Polarbit oyunlarını nasıl çalıştırırız?
2- Symbian^3 cwf'si var mı?

1) Henüz bu konuyu konuşan bir forum biziz, diğeri de benim konumla Forum Nokia. Maalesef oradaki yetkililer henüz bu sorunun farkında değillermiş. Büyük ihtimalle gelecek güncellemelerde bu sorun halledilebilir.

2) Senin isteğin üzerine birkaç yabancı foruma daha baktım. N8, C7, C6-01, C5-03'te CFW koruması varmış. Bildiğimiz Nokia Boot Loader koruması gibi. O eğer aşılabilirse CFW ile flashlayabiliriz. Artık yalnızca PHNt grubuna mesaj gönderebiliriz. Detaylı bilgi için adresine bakabilirsin. Kısaca, yalnızca telefonunu hackleyebilirsin. Ondan sonra da port etmenin bir yolu bulunana kadar beklersin.

Şu anlık sadece basit hack: http://www.maxicep.com/s60v5-cfw-mo...7_11-0-24_-modifiye-cfw-sade-hack-481489.html Zaten modifiye CFW çalışmıyor.

djremix

Üye
5250 var bende usb ile bilgisayara baglnmk istiyorum ama olmuyor yrdımcı olun ltfennn

ultrayer6

ultrayer6

Üye
5250 var bende usb ile bilgisayara baglnmk istiyorum ama olmuyor yrdımcı olun ltfennn

1. Uyumlu bir data kablosu bulun.
2. Bilgisayarınıza PC Suite yükleyin.
3. Telefonunuzu bağlayın.
4. Telefonunuzda, gelen ekranda "PC Suite" seçeneğini işaretleyin.

c5alperen

Üye
c5 te şarj göstergesi sürekli doluyor gösteriyor tel. açınca duruyor.bi gün bıraktım şarjda 16 saat oldu hala dolmadı

brslı16

Üye
fotograf çekme tuşunu normal tuşlardaki herhan gi bi tuşa atayabilirmiyiz mesela alttaki üç tuşatan ortadaki menü tuşuna?.. bide bi sorum daha olacak telefonu yan çevirip ekran yan dönünce tuşları kitlediğimde düzken tekrar açınca ekran düz konuma gelmiyo telefonu bi kaç defa sallayıp 15 - 20 sn kadar bekletince geliyo sizce bu neden kaynaklanıyor? şimdiden vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
c5 te şarj göstergesi sürekli doluyor gösteriyor tel. açınca duruyor.bi gün bıraktım şarjda 16 saat oldu hala dolmadı

Bataryanda ya sürekli boşalma gibi bir problem var, ya da telefon bataryanı tam olarak okuyamıyor. Nokia Software Updater ile yeniden yazılımı yükle, eğer bu sorun devam ediyorsa garantiye başvur veya yeni bir batarya al.

fotograf çekme tuşunu normal tuşlardaki herhan gi bi tuşa atayabilirmiyiz mesela alttaki üç tuşatan ortadaki menü tuşuna?.. bide bi sorum daha olacak telefonu yan çevirip ekran yan dönünce tuşları kitlediğimde düzken tekrar açınca ekran düz konuma gelmiyo telefonu bi kaç defa sallayıp 15 - 20 sn kadar bekletince geliyo sizce bu neden kaynaklanıyor? şimdiden vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

ScreenSnap adlı bir yazılım ile de zaten kilit tuşuyla ekran görüntüsünü çekebiliyorsun. O anlık ScreenSnap ona yeni bir görev atıyor. Senin dediğin de buna benzer. Bu konuyla ilgili İngilizce bir kaynak var, ancak ben onu Türkçe'ye çevireceğim. Nokia 5800 için yazılmış olsa da belli tuşlara göre atadığımız için bizim de işimize yarar.

1) Kendi kişisel keymap'inizi yapın.
2) Keymap'inizi private\e7d61da9\ klasörüne atın. (Bu keymap VirtualKey yazılımını yüklediğiniz diskteki klasöre aktarılmalı)
3) VirtualKey bunu otomatik olarak bulacaktır, Keymap'inizi yükleyin,
4) Arkaplana uygulamayı atın ve kameranızı çalıştırın

Cutsom Keymap dosyasının (hex) kodlaması bu şekildedir:

Aşağıdaki tabloya göre kendinize uygun bir Keymap dosyası oluşturabilirsiniz:

VirtualKey ve Custom Keymap dosyasını adresinden indirebilirsiniz.

Diğer sorunuza gelince, sensörünüzde herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü çalışıyor. Bu nedenle her zamanki gibi Nokia Software Updater ile bilgisayarınzda yazılımı tekrar yükleyin, eğer sorun devam ederse; Landscape Pro adlı yazılımla sensörünüzü kalibre edin; eğer hala geçmediyse sorununuz garantiye verin.

----------Eklendi @ 13:21:01 ---------- Yazıldı @ 13:18:24 ----------

Öncelikle düzgün Türkçe yazın. İkincisi, burası Nokia C5-03 telefonlar için soru-cevap alanı.

ultrayer6

ultrayer6

Üye
arkadaş yanlış anlamışsın sen. Ekran resmini demiyor, kamera tuşu olarak kullanmayı diyor...

'Patron

'Patron

Üye
Dostum C5-03te foto çekmek gerçekten zor bu konuda haklısın.Bunun için bende konu açtım ama yardım olmadı.

Bu Camera Pro Programı ile çekme tuşu ekranın ortasına geliyor.Yani Rahat basabilirsin ancak.Bu Prog unsigned. Ve ben signedini Bulamadım .

• Beğen
Tepkiler: panep
Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
arkadaş yanlış anlamışsın sen. Ekran resmini demiyor, kamera tuşu olarak kullanmayı diyor...

Burada tartışılmayacak veya yorumlar da yazılmayacaktır, diye bir kural da yazılı. İkinci olarak da, hazır uyarmışken mesajın altına yazayım;

ScreenSnap adlı bir yazılım ile de zaten kilit tuşuyla ekran görüntüsünü çekebiliyorsun. O anlık ScreenSnap ona yeni bir görev atıyor. Senin dediğin de buna benzer.

Benzer, burada ScreenSnap'ın yaptığı gibi Soft Keye görev atamak anlamında kullanılıyor.

Krofessional

Telefon Çok Kasıyor Software Updater le tekrar yükledim yine kasıyor phoenix yada jaf firmware atamıyorum hata veriyor ne yapayım? :(

brslı16

Üye
Bataryanda ya sürekli boşalma gibi bir problem var, ya da telefon bataryanı tam olarak okuyamıyor. Nokia Software Updater ile yeniden yazılımı yükle, eğer bu sorun devam ediyorsa garantiye başvur veya yeni bir batarya al.

ScreenSnap adlı bir yazılım ile de zaten kilit tuşuyla ekran görüntüsünü çekebiliyorsun. O anlık ScreenSnap ona yeni bir görev atıyor. Senin dediğin de buna benzer. Bu konuyla ilgili İngilizce bir kaynak var, ancak ben onu Türkçe'ye çevireceğim. Nokia 5800 için yazılmış olsa da belli tuşlara göre atadığımız için bizim de işimize yarar.

Diğer sorunuza gelince, sensörünüzde herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü çalışıyor. Bu nedenle her zamanki gibi Nokia Software Updater ile bilgisayarınzda yazılımı tekrar yükleyin, eğer sorun devam ederse; Landscape Pro adlı yazılımla sensörünüzü kalibre edin; eğer hala geçmediyse sorununuz garantiye verin.

----------Eklendi @ 13:21:01 ---------- Yazıldı @ 13:18:24 ----------

Öncelikle düzgün Türkçe yazın. İkincisi, burası Nokia C5-03 telefonlar için soru-cevap alanı.
yardımınız için çok teşekkür ederim ama inan şu tuş meselesinden hiç bişey anlamadım =) ... yani benim yapmak istediğim fotoğraf çekerken dokunmatik ekrandan değilde menü tuşuna basarak çekmek bu mümkün mü ?

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
yardımınız için çok teşekkür ederim ama inan şu tuş meselesinden hiç bişey anlamadım =) ... yani benim yapmak istediğim fotoğraf çekerken dokunmatik ekrandan değilde menü tuşuna basarak çekmek bu mümkün mü ?

Keymap dosyasını o listeye göre yeniden düzenlersen mümkün. Eğer yapamıyorsan ben de bir deneyebilirim yapmayı

brslı16

Üye
bide bu dediğiniz screen snap bu işi yapıyosa herhangi bi manuel tuşa atama yapıyosa bu programın kullanımını resimli anlatabilirmisiniz ?.. eminim ki en çok soruda bu konudan gelecektir

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
bide bu dediğiniz screen snap bu işi yapıyosa herhangi bi manuel tuşa atama yapıyosa bu programın kullanımını resimli anlatabilirmisiniz ?.. eminim ki en çok soruda bu konudan gelecektir

ScreenSnap sadece bunun kullanılabildiğini gösteren bir örnekti. Aslında ekran görüntüsünü çekiyor ama kolayca bir tuş atayarak. Eğer o sistem kamera için olsaydı çok güzel olurdu. Aradım, ama tekrar öyle bir sistem aricam.

brslı16

Üye
o işimizi görecek bi program bulrsanız çok iyi olur araştırmaya devam =)... peki ben yasaklı sitelere girmek için DNS değiştirdim ve giriyorumda ancak video olsun program olsun ne biliyim resimlerde flan üzerine tıkladığımda sunucu bağlanamıyor diyo bunun sebebi nedir peki?

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
o işimizi görecek bi program bulrsanız çok iyi olur araştırmaya devam =)... peki ben yasaklı sitelere girmek için DNS değiştirdim ve giriyorumda ancak video olsun program olsun ne biliyim resimlerde flan üzerine tıkladığımda sunucu bağlanamıyor diyo bunun sebebi nedir peki?

Bazen Vodafone Cepnet ile bile girsen öyle der, fakat büyük DNS adresini değiştirirsen büyük ölçüde azalacaktır. Telefonumda hiç DNS değiştirmedim ama farklı bir DNS adresi deneyebilirsin. Bir de bende böyle siteler çıkınca UC Browser veya Opera Mobile ile giriyorum. O zaman açılıyor.

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye

Dostum C5-03te foto çekmek gerçekten zor bu konuda haklısın.Bunun için bende konu açtım ama yardım olmadı.

Bu Camera Pro Programı ile çekme tuşu ekranın ortasına geliyor.Yani Rahat basabilirsin ancak.Bu Prog unsigned. Ve ben signedini Bulamadım .

SaoLasıN Uygulamada Birçok Özellik Var Keşke Bide Şu Kamera Tuşunu, Tuş Kilitleme Tuşuna Atayabilsek...

Üst Alt