Meego 1.2 Pre-Release 27.4.11 yayinlandi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kaan dean

kaan dean

Üye
    Konu Sahibi
Meego 1.2 Pre-Release 27.4.11 yayinlandi
Meego 1.2 Pre-Release 27.4.11 yayinlandi gozumuz aydin. bunca zaman merakla bekledik.. fakaattt gel gelelimki bunu nasil yukleyecegimiz konusunda hic bir fikrim olmadigi gibi cogumuzunda bu konuda fikri oldugunu sanmiyorum.. bu konuda bilgisi belgesi olanlar lutfen konuya cevap yazsinlar

• Beğen
Tepkiler: serdarrrr

tutas_tee

tutas_tee

Üye
oraya dikkat edersen tam karali surumun 25 mayista cikacagi soyleniyor bence en hayirlisi 25 mayisi beklemek zaten buda son olucak benim kanaatim ole 25 mayista cikan meegonun arkasi gelirmi muamma???

kaan dean

kaan dean

Üye
    Konu Sahibi
oraya dikkat edersen tam karali surumun 25 mayista cikacagi soyleniyor bence en hayirlisi 25 mayisi beklemek zaten buda son olucak benim kanaatim ole 25 mayista cikan meegonun arkasi gelirmi muamma???

tabiki devami gelicek baslangici sadece bu

enolaguy

Üye
meego nun arkası gelirmi bilmiyorum ama meegonun en son flasha sahip olarak geleceğini ve arkasındaki intelin çok güçlü ve çok inatçı bir firma olduğunu biliyorum intelin yığınla programı birden meego için ürettirebilecek ve uzun süre arkasında durabilecek bir kapasiteye sahip olduğu ve nokia dan daha planlı olduğu bir gerçektir. intel bugün dünyanın en büyük semiconductor üreticisi olarak 1980 li yıllarda başlayan ve 2002 de motorolanın pes etmesi ve başka branşa kaymasına sonuçlanan bir 25 yıl süren amansız bir rekabetin galibi olmuştu karşısında birleşen ibm, motorola ve apple üçlüsü bile intel ile başedememişti. şimdi intel dolaylı yoldanda olsa meego sayesinde n900 ün arkasında ve dikkat ederseniz kendisi ile ani bir kararla ortaklığı bozup windowsa dönen ve bir yerde kendisine kelek atan nokianın teknik desteği olmadan da meego yu daha önceden belirtilmiş olan günde kullanıcıya sunabilmiş durumda
Aslına bakarsanız ben intelin nokia desteği varken verilmiş bir tarihi nokia olmadanda aynı tarihte yerine getirebileceğinden ve bunu başarabileceğinden ümitli değildim ama intel bugün meego yu hem nokiasız hemde rötarsız bir şekilde duyurdu ben buna bravo diyorum çünkü bu gerçekten zor bir işti

----------Eklendi 29.04.2011 @ 00:04:47 ---------- Yazıldı 28.04.2011 @ 23:59:15 ----------

Bu yüzden intel bu işin arkasında gerçekten durursa meego eninde sonunda mutlaka tutacaktır çünkü bugün dünyanın en hızlı ve en gelişkin cpu üreticisi inteldir.

• Beğen
Tepkiler: tutas_tee
Meego

Meego

Üye
Meego 1.2 Dev. Ed. Haziran sonu gibi çıkacak diye biliyorum link verirmisin ?

kaan dean

kaan dean

Üye
    Konu Sahibi

burda indirme linki

mert_1047

mert_1047

Üye

linkin altında nasıl kurulduğuna dair video var isteyen arkadaşlar bakabilir

buradanda meego çıkış tarihlerine ulaşabilirsiniz

Link:

kaan dean

kaan dean

Üye
    Konu Sahibi
video kuruluşunu degil kurulmuş halini gösteriyor. sabırsızlıkla bekliyorum kurmak için...

mert_1047

mert_1047

Üye
altta kurulum var dikkat edin:) show more a basın orada var biraz dikkatli inceleyelim lütfen!! adam nasıl kurulduğunu anlatıyor yanlız nitdroid vs... kurduysanız dokunmayın!!! bide hafıza kartına kuruyor iyi bi kart lazım class 6 filan?

bakın show more a basınca en alt seçenekte

For a small tutorial on how to install this on MicroSD card then go var orada link var oradan ulaşmanız mümkün Selametle...

serdarrrr

Üye

----------Eklendi @ 12:35:58 ---------- Yazıldı @ 12:34:38 ----------

SilentOne

SilentOne

Üye
söyle bir tane n900 almak isterdim

saruman_me

saruman_me

Üye

receph

receph

Üye
Bu meego yu kurabilen varmı arkadaşlar...

mert_1047

mert_1047

Üye
ben denemem şuan için çünkü u-boot diye bi pro kurulması lazım bizde patched multiboot var android için olmaz yani öyle olunca kurmadım veya denemek gerekir

emrhky

Üye
İntel ile igili söylediklerine katılıyorum fakat şuan n900 PR 1.2 sürümünü yürüten ekip Nokia nın kurduğu ekiptir. Biraz araştırırsan ekip çalışanlarının birçoğunun ve ekip yöneticisinin Nokia çalışanı olduğunu görürsün. Nokia yı o kadarda hafife almayın meego dan henüz vazgeçmedi...

----------Eklendi @ 18:49:27 ---------- Yazıldı @ 18:44:53 ----------

meego nun arkası gelirmi bilmiyorum ama meegonun en son flasha sahip olarak geleceğini ve arkasındaki intelin çok güçlü ve çok inatçı bir firma olduğunu biliyorum intelin yığınla programı birden meego için ürettirebilecek ve uzun süre arkasında durabilecek bir kapasiteye sahip olduğu ve nokia dan daha planlı olduğu bir gerçektir. intel bugün dünyanın en büyük semiconductor üreticisi olarak 1980 li yıllarda başlayan ve 2002 de motorolanın pes etmesi ve başka branşa kaymasına sonuçlanan bir 25 yıl süren amansız bir rekabetin galibi olmuştu karşısında birleşen ibm, motorola ve apple üçlüsü bile intel ile başedememişti. şimdi intel dolaylı yoldanda olsa meego sayesinde n900 ün arkasında ve dikkat ederseniz kendisi ile ani bir kararla ortaklığı bozup windowsa dönen ve bir yerde kendisine kelek atan nokianın teknik desteği olmadan da meego yu daha önceden belirtilmiş olan günde kullanıcıya sunabilmiş durumda
Aslına bakarsanız ben intelin nokia desteği varken verilmiş bir tarihi nokia olmadanda aynı tarihte yerine getirebileceğinden ve bunu başarabileceğinden ümitli değildim ama intel bugün meego yu hem nokiasız hemde rötarsız bir şekilde duyurdu ben buna bravo diyorum çünkü bu gerçekten zor bir işti

----------Eklendi 29.04.2011 @ 00:04:47 ---------- Yazıldı 28.04.2011 @ 23:59:15 ----------

Bu yüzden intel bu işin arkasında gerçekten durursa meego eninde sonunda mutlaka tutacaktır çünkü bugün dünyanın en hızlı ve en gelişkin cpu üreticisi inteldir.

İntel ile igili söylediklerine katılıyorum fakat şuan n900 PR 1.2 sürümünü yürüten ekip Nokia nın kurduğu ekiptir. Biraz araştırırsan ekip çalışanlarının birçoğunun ve ekip yöneticisinin Nokia çalışanı olduğunu görürsün. Nokia yı o kadarda hafife almayın meego dan henüz vazgeçmedi...

enolaguy

Üye
Haklı olabilirsin ama nokia microsoft safına geçerek zaten elinde olan en kötü tercih hakkını kullanmış oldu, maemo gibi android ten üstün bir sistemi desteklemedi intel ile geliştirdikleri moblin/maemo ortak projesi olan meego yu bıraktı ve microsofta yöneldi dolayısıyla ben artık nokia dan mantıklı hareketler beklemiyorum çünkü nokia nın bugün defedip kurtulmaya çalıştığı symbian bugün aslında dünyada telefon özellikleri en iyi ve en üstün olan işletim sistemi olmasına rağmen nokia bunu göremedi, ve yine dünyada ne kadar iphone satarsa satsın daha fazla symbian satılacaktı çünkü iphone gibi android gibi maemo gibi ileri işletim sistemine sahip telefonları tercih eden bizler aslında standart telefonları tercih edenlerin yanında azınlığız ve öylede kalacağız çünkü dünyada her zaman için android + iphone telefonlarından daha çok standart telefonlar satacak çünkü insanların çoğu bizim kullandığımız dokunmatiklerle uğraşmak dahi istemiyorlar onlar hissettikleri tuşlara basarak sadece telefon açıp konuşmak istiyorlar ve o işide en iyi şekilde symbian başarıyor android maemo ve iphone ise hala 3g üzerinden görüntülü görüşme işlerini sorunsuz olarak becerebilmeye uğraşıyorlar. Ama tabiiki android ve iphone un türediği bir pazarda symbian ın pazarı daralacaktı ve bu dengeler yeniden oluşunca belli bir noktada sabitlenecek ve o noktada bile hala en büyük symbian olmaya devam edecekti Nokia ise işte bunu bile göremeyecek kadar dut yemiş bir firma ben o yüzden nokia dan artık hiçbir hayır çıkacağını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: tutas_tee

emrhky

Üye
Haklı olabilirsin ama nokia microsoft safına geçerek zaten elinde olan en kötü tercih hakkını kullanmış oldu, maemo gibi android ten üstün bir sistemi desteklemedi intel ile geliştirdikleri moblin/maemo ortak projesi olan meego yu bıraktı ve microsofta yöneldi dolayısıyla ben artık nokia dan mantıklı hareketler beklemiyorum çünkü nokia nın bugün defedip kurtulmaya çalıştığı symbian bugün aslında dünyada telefon özellikleri en iyi ve en üstün olan işletim sistemi olmasına rağmen nokia bunu göremedi, ve yine dünyada ne kadar iphone satarsa satsın daha fazla symbian satılacaktı çünkü iphone gibi android gibi maemo gibi ileri işletim sistemine sahip telefonları tercih eden bizler aslında standart telefonları tercih edenlerin yanında azınlığız ve öylede kalacağız çünkü dünyada her zaman için android + iphone telefonlarından daha çok standart telefonlar satacak çünkü insanların çoğu bizim kullandığımız dokunmatiklerle uğraşmak dahi istemiyorlar onlar hissettikleri tuşlara basarak sadece telefon açıp konuşmak istiyorlar ve o işide en iyi şekilde symbian başarıyor android maemo ve iphone ise hala 3g üzerinden görüntülü görüşme işlerini sorunsuz olarak becerebilmeye uğraşıyorlar. Ama tabiiki android ve iphone un türediği bir pazarda symbian ın pazarı daralacaktı ve bu dengeler yeniden oluşunca belli bir noktada sabitlenecek ve o noktada bile hala en büyük symbian olmaya devam edecekti Nokia ise işte bunu bile göremeyecek kadar dut yemiş bir firma ben o yüzden nokia dan artık hiçbir hayır çıkacağını sanmıyorum.

Symbianın telefon özelliğinin en ağır basan smartphone yazılımı olduğuna bende katılıyorum fakat Nokia symbian ı geliştirmekte diğer işletim sistemlerinden geride kaldı. Öyleki symbian , android-maemo-ios dan çok daha eski bir yazılım. En az android kadar kendini geliştirse şuanda mükemmel bir yazılım olurdu. Nokia artık yazılıma karışmak istemiyor ve donanımla uğraşmak niyetinde bence. Ama bu çok yanlış bir hamle. Bu iş dengeli olmalı iyi donanım+iyi yazılım. Bu iş ençok apple ve android in işine geldi. Ama hala benim umudum var Nokia dan. Çünkü yöneticeler arasında halen microsoft a sıcak bakmayanlar var.

enolaguy

Üye
aslina bakarsan symbian geriye donuk uyumluluk ile calismak zorunda olan bir isletim sistemi o yuzden belli sinirlari asmasi mumkun degil ama bu symbianin yetersizliginden degil tamamen geri donuk uyumluluk saglamak zorunda kalmasindan meydana geliyor....soyle ki

symbian ios ve android ten eski bir sistem oldugu icin ornegin symbians60v3 u ele alirsak ilk uretilmis olan S60V3 cihaz oldukca once hatta ilk iphone dan bile daha eski bir cihaz olmak zorunda ama buna bagli olarak dusunurseniz daha dun uretilen en son S60V3 cihazda hala onunla ayni yazilimlari calistirmak zorunda.. iste sorunda burada cunku tum symbian cihazlari birbirini takip ederek uretilmis oldugu icin uc asagi bes yukari kucuk neredeyse hepsi dusuk ekran rezulasyonunu kullanmakta ama iphone ilk ciktiginda bile buyuk bir ekran ve yuksek rezulasyonla ortaya cikti uretilen programlarda daha en basindan beri buyuk ekrana gore uretildi ve sonucta iphone hic eskiye uyumluluk sorunu yasamamis oldu. buyuk ekran yuksek rezulasyonu yuksek rezulasyonda yuksek cpu hizini gerektirir bu yuzden de iphone yuksek cpu hizlarinda uretildi oysa nokia da ekranlar kucuk oldugu icin cok fazla hiza gerekte yoktu ama o kucuk ekran yuzunden yuksek grafik ozellikli programlarda uretilemedi iphone daki gibi oyunlar yapilamadi.
simdi nokia neden buyuk ekrana gecmedi derseniz sorun symbianda degildi sorun daha once uretilmis cihazlara uyum saglama sorunuydu... dusunun bir kere yuksek rezulasyonlu bir symbian s60v3 icin bir oyun yazilmis olsun bunu kucuk ekran diger symbian s60v3 cihazi nasil gosterecek demekki her ikiside ayni isletim sistemi oldugu halde uyum sorunu olacak kucuk cihaza gore uretilmis bir programda buyuk ekranda kucucuk kalacak yani ekrani doldurmayacak.

iste boyle olunca nokia cuvalladi.... Asil yapmasi gereken ise symbiani birakmayip symbian ile calisan yuksek rezulasyonlu cihazlar uretip onlara yuksek cpu takip adina ornegin symbian 6 diyerek herseyden once eski modellerle uyumlu olma zorunlulugundan kurtulacakti. Ama nokia bunu goremedi cunku farkli bir symbian versiyonu uretse ona sifirdan program yazmak zorunda kalacakti bu nokianin isine gelmedi halihazirda var olan platformun dibini zorlamaya kalkti ve sonucta ilk ciktigi gun hic programi olmayan ama ureterek bugun en buyuk magazanin sahibi olan iphone karsisinda geride kaldi.
oysa nokia iphone ciktigi gun tembellik edecegine yeni bir symbiana gecip eski ile uyumluluk sorunundan kurtularak geliskin cihazlar uretse ve onlara program destegi saglamayi ilke edinseydi bugun dunya pazarinda ne iphone ne android olurdu

denizci535

denizci535

Üye
Nokia n900-2 cikarmadigi zaman bitmistir diyordum wm7 hizla calisiyormus ve cep tablet in gelismisini yapacakmis ilk onceligi nokia oldugu icin cok guclu iphone 5 ve ust modellere kAfa tutmanin otesine gececekmis 1 gb ram li bir telefon akla geliyor... bakalim... ama simdilik galaxsy s ile devam...

tutas_tee

tutas_tee

Üye
benimde artik galaxs s2 ye iyiden iyiye gozum kemeye basladi nokia boe devam ettsin birkac sene sonra gorur kim daha cok satis yapiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...