Meego 1.2 Pre-Release 27.4.11 yayinlandi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enolaguy

Üye
galaxy s te kullanıyorum güzel bir cihaz hatta standart bir kullanıcı için n900 ile ne diye uğraşıyorum dedirtecek kadar daha kolay ve sorunsuz görünüyor ama galaxy s ile n900 farklı bir konsept çünkü onda fazla kurcalama oynama yok çünkü genellikle o ne derse o oluyor ama n900 de sen ne yapabiliyorsan o oluyor galaxy linux üzerinde çalışıyor ama sen linux u hisstemiyorsun bile N900 de ise bir sürü port edilmiş emulatörler xterminal ile içli dışlı çalışmalar ve doğrudan debian kullanımı ve anlayana debianın gücünden faydalanma gibi farklı konseptler var kısacası bana kalırsa n900 sonuçta herşeyi yapar ama o işlere farklı farklı yollardan ulaşır bu yüzden standart kullanıcı cihazı değildir hackerlara developerlara hitap eder galaxy ise güzel bir standart kullanıcı telefonudur. Şimdi n900 e meego geliyor işler iyice karışıyor developer lar ve hacker lar kafadan 2 yıl daha n900 ile oynayacaklar. Maemo için nokia bir destek açarsa standart kullanıcılarda n900 ile oynamaya devam edecekler olmadı onlar android e transfer olacaklar....

tutas_tee

tutas_tee

Üye
bana gore android suan maemodanda meegodanda daha gelismis durumda bencede meegonun androidi gecme ihtimali var ama o destegi alacakmi nasil olucak binlar bir muamma ben bir n900 kullanicisi olarak androide gecmeyi daha mantikli buluyorum su ortamda tabi. cunku n900 un yani maemonun cok cok cokkkkk eksigi var buda n900 kullanmak isteyenlere dezavantaj sagliyor.ileride neler olur bilinmez tabi???

saruman_me

saruman_me

Üye
bana gore android suan maemodanda meegodanda daha gelismis durumda bencede meegonun androidi gecme ihtimali var ama o destegi alacakmi nasil olucak binlar bir muamma ben bir n900 kullanicisi olarak androide gecmeyi daha mantikli buluyorum su ortamda tabi. cunku n900 un yani maemonun cok cok cokkkkk eksigi var buda n900 kullanmak isteyenlere dezavantaj sagliyor.ileride neler olur bilinmez tabi???
zevkler asla tartışılmaz bende bi hevesle içim kıpır kıpır olduğunu fazlasıyla hisederek uzak doğudan lg optimus 2 x getirttim hd video kayıt android sistem kocaman ekran ve muhteşem hız daha elime geçmeden heycanlandırmıştı beni .. ve elime geçti kurcaladım kurcaladım ama şu kadarını söliyeyim n900 vermiş olduğu tatı hiç alamadım andoid te farklı bişi var çok çabuk bıktıra biliyor çok fazla uygulaması olduğu halde sen maemo dan iyi diyosun ama emin ol eline aldığın zaman maemo yu kesinlikle anlıcaksın imkanın varsa elindeki n900 satma kıyasla fakı görüceksin..

enolaguy

Üye

maemo nun eksigi var demeyelim de program destegi yok diyelim cunku sistem olarak maemo androidin pekte gerisinde sayilmaz hatta belkide ilerisinde sayilir, evet android in kullanimi daha kolay ve pratik ama onuda isletim sisteminden cok program desteginden dolayi sagliyor, yine saruman in dedigi gibi bende gidip android forumuna yazmiyorum da hala n900 ile oynuyorum cunku androidin dibi gorundu ama destegi sayesinde onunla her daim yeni programlar ile ugrasarak zaman harciyorum ama n900 un sorunuda cozumude bitmedi her daim ugrasacak birseyler var belkide hala bu yuzden n900 ile oynuyorum, ama yinede sana gercek fikrimi soyleyecek olursam meego androidi yakalar ve gecer diye beklememelisin cunku androidi bu saatten sonra yakalayip gecmek hicte kolay degil meego belki uzun vadede bunu basarabilir belki de basaramaz orasi bilinmez ama ne olursa olsun bu kisa vadede olmaz yalniz n900 e meego gelirde intel meego ya program destegi saglar ve en azindan isletim sistemini guncel tutarsa iste o zaman iki isletim sistemini birden gercek anlamda sahip olan n 900 bence her zaman bir android cihazindan daha ilgi cekici olur cunku maemo+meego dual boot ve her ikisinde de fonksiyon islemek demek gercektende kulaga hos gelen seyler demektir.

jayjay16

jayjay16

Üye
maemo nun eksigi var demeyelim de program destegi yok diyelim cunku sistem olarak maemo androidin pekte gerisinde sayilmaz hatta belkide ilerisinde sayilir, evet android in kullanimi daha kolay ve pratik ama onuda isletim sisteminden cok program desteginden dolayi sagliyor, yine saruman in dedigi gibi bende gidip android forumuna yazmiyorum da hala n900 ile oynuyorum cunku androidin dibi gorundu ama destegi sayesinde onunla her daim yeni programlar ile ugrasarak zaman harciyorum ama n900 un sorunuda cozumude bitmedi her daim ugrasacak birseyler var belkide hala bu yuzden n900 ile oynuyorum, ama yinede sana gercek fikrimi soyleyecek olursam meego androidi yakalar ve gecer diye beklememelisin cunku androidi bu saatten sonra yakalayip gecmek hicte kolay degil meego belki uzun vadede bunu basarabilir belki de basaramaz orasi bilinmez ama ne olursa olsun bu kisa vadede olmaz yalniz n900 e meego gelirde intel meego ya program destegi saglar ve en azindan isletim sistemini guncel tutarsa iste o zaman iki isletim sistemini birden gercek anlamda sahip olan n 900 bence her zaman bir android cihazindan daha ilgi cekici olur cunku maemo+meego dual boot ve her ikisinde de fonksiyon islemek demek gercektende kulaga hos gelen seyler demektir.

n900 kullanıcısı olmasamda yakında almayı düşünüyorum ve takip ediyorum.arkadaşa da kesinlikle katılıyorum.

----------Eklendi @ 23:04:07 ---------- Yazıldı @ 23:00:20 ----------

nokia hala kullanıcılarını bilinçsiz ve cahil sanıyo.halbuki insanlar artık o kadar bilinçsiz değil.en basit bi örnek olarak foruma giren bi kişi her türlü yazılım ve işletim sistemi hakkında bilgi sahibi olabilir.birde buna elinizin altında bütün dünyaya açılan internet kavramı eklenince kullanıcı iyice gelişiyor.artık symbian v5 ya da v3 le kandıramaz yenilik şart. :hmmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...