Casper pc sorunum!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sagoapo

Üye
    Konu Sahibi
Casper pc sorunum!
Arkadaşlar merhaba.Resimde gördüğünüz bilgisayara sahibim.Ben evimde home stüdyo kurdum ve kayıt alıyorum.Ama istediğim ses kalitesine birtürlü ulaşamadım.Kasanın içini açtım ve onboard.Bunun üzerine creative 7.1 ses kartı aldım kalite biraz yükseldi ama hala eksik birşeyler var.Stüdyomu başka toplama bi kasada denedim ses kalitesi harika.Kasam onboard olduğu için ekran kartı vs yok.Acaba bundan dolayımı kalitem düşük yardımcı olursanız sevinirim :(

kol@j

kol@j

Üye
kullandığın programdan, hoparlörden de kaynaklanabilir.
ya da driverdan...da olabilir.

bunlara göre bir dene olmadı ses kartı alırsın...

sagoapo

Üye
    Konu Sahibi
kullandığın programdan, hoparlörden de kaynaklanabilir.
ya da driverdan...da olabilir.

bunlara göre bir dene olmadı ses kartı alırsın...

ses kartı aldım zaten hem de en iyilerinden.Hoparlörüm 2+1 creative.driverimde gayet güzel sorun başka yerde ama nerde :(

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Arkadaşlar merhaba.Resimde gördüğünüz bilgisayara sahibim.Ben evimde home stüdyo kurdum ve kayıt alıyorum.Ama istediğim ses kalitesine birtürlü ulaşamadım.Kasanın içini açtım ve onboard.Bunun üzerine creative 7.1 ses kartı aldım kalite biraz yükseldi ama hala eksik birşeyler var.Stüdyomu başka toplama bi kasada denedim ses kalitesi harika.Kasam onboard olduğu için ekran kartı vs yok.Acaba bundan dolayımı kalitem düşük yardımcı olursanız sevinirim :(

Zaten Home Studio'dan, o kadar fazla ses kalitesi beklemeyin. Fakat Onboard VGA olması ses kalitesini düşürür. Onboard ekran kartlarının diğer eksileri ise; Ram'den kullanması ve AGP yuvası yok ise başka bir ekran kartı takılamamasıdır.

Ayrıca ses sürücüsü'nün kontrol panelinde gerekli ayarlamaları yapmalısınız. Yani Control Panel'e girerek, Hz, kHz, denge vb ayarları yapmanız gerekir. Buradan ses seviyesini de yükseltebilirsiniz.

Bence Home Studio yerine şöyle birşey alabilirdiniz. Bu ufak Sony Mini HI-FI Component System, gerçekten hakkını veriyor. Ben şuan bu müzik setini kullanıyorum. Fakat müzik setinde de ötedir. Ses 20'de iken, evin kapılarını ve camlarını zıngırdatacak güçtedir.

Ayrıca Casper bilgisayarları tavsiye etmem. Kalitesiz ve kullanışsızdır. Eğer bütçeniz yetiyor ise HP, Toshiba, Asus veya Sony alın.

Sony MHC-RG595:

kol@j

kol@j

Üye
ses kartı aldım zaten hem de en iyilerinden.Hoparlörüm 2+1 creative.driverimde gayet güzel sorun başka yerde ama nerde :(

program kalıyor son seçenek olarak...

----------Eklendi @ 14:27:01 ---------- Yazıldı @ 14:26:45 ----------

başka bir program kullanmayı dene

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
Driver güncelleştirmeyi denedın mı peki

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
evet ama güncelleme yaparken sorun oluşuyor güncelleme yarıda kalıyor

Bunu güncelleme yaparak çözemezsiniz. Driver'ın son sürümü de olsa ses aynı olacaktır.

Anakartı değiştirip, Onboardsız sistem kullanmanız gerekir.

kol@j

kol@j

Üye
ha bak benim antivirus ses kartı driverımı tanımadığından ha bire karantinaya alıyor..

anti virus sorunu olabilir bu durum...

sagoapo

Üye
    Konu Sahibi
Bunu güncelleme yaparak çözemezsiniz. Driver'ın son sürümü de olsa ses aynı olacaktır.

Anakartı değiştirip, Onboardsız sistem kullanmanız gerekir.

onboard anakartı değiştirmek yerine ayrıyetten ses kartı ve ekran kartı alıp taksak aynı olmaz mı?

hakdogan_88

hakdogan_88

Üye
Casper'in mi var Allah başka dert vermesin :vur:evet:

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
onboard anakartı değiştirmek yerine ayrıyetten ses kartı ve ekran kartı alıp taksak aynı olmaz mı?

Eğer Anakartta AGP Slotu var ise diğerini BIOS'tan iptal edip bunu kullanabilirsiniz. Fakat ses'de değişen birşey olmayacaktır. Aynısı ses kartı için de geçerlidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt