Güncel Olsun Diye Baştan Açtım Nokıa 5800 Mı Yoksa Samsung Monte Mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
    Konu Sahibi
Güncel Olsun Diye Baştan Açtım Nokıa 5800 Mı Yoksa Samsung Monte Mi ?
Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır telefon araştırıyorum Nokıa 5800 İle Samsung Monte Hoşuma gitti Fakat
Nokia 5800 İçin;
1-)5800 da çok hata olduğunu :vur
2-)5800 da dokunmatiğin kötü olduğunu :vur
3-)5800 5 aya kadar çok yavaşladığını Söyledirler. :vur
Monte İçin;
1-)Monte'nin İşletim sistemi olmadığı :bilmm
2-)Montenin işletim sistemi olmadığı için Oyun Ve Uygulamalar sınırlı(Beni en çok korkutan şeyde bu) :vur

Bu sorunlara bakarak doğru veya olmadıklarını ve hangi telefonu almalıyım Yazarsınız Senivinirim :bilmm

• Beğen
Tepkiler: meslosya ve arslan_43

OğuzcanAbi

Üye

5800 tercih ederim bunun yerine bende 5800 kullanıorum!

jeshogh

jeshogh

Üye
Bnde ikisi arasında kararsız kalmıştım monte daha iyi

futbol123

futbol123

Üye
5800 tabiki..

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Monte diyorum ben. Neticede 5800'a yükleyebileceğin şeyler Iphone gibi uygulamalar olamaz kesinlikle. Bunu da düşün derim Monte'de Java 240x400 çözünürlükte herşeyi atabilirsin yalnız sensör sistemi farklı olduğundan sensörlü oyun çalıştırmıyor. Onun dışında paint, piano, gitar türü uygulamalar Monte'de de mevcut, 3d java oyunlar da oynayabilirsin bu saydıklarım 5800'da da var tabi ki...

baranselona

baranselona

Üye
zevk meselesi ama kesinlikle monte :naughty:

kuvars10

Üye
Zevkine ve gönlüne uyan hangisi olursa onu al kardeşim.

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür Ederim Monte Alıcağım Galiba

SilentOne

SilentOne

Üye
5800 3 aydan beri kullanıyom 1 ay şarj sorunu vardı düzeldi ve v51 fw sini yükledim şarjını bitiremiyom

baranselona

baranselona

Üye
iki telefonunda özellikleri nerdeyse aynı
monte nin artıları
*dokunmatik ekran
*hız
*2010 çıkışlı
*şıklık
*sesi çok kaliteli ve yüksek DNSe kullanır ve 11 tane eqolayzırı vardır
*ekranda renkler çok daha canlı durur
*resetlenme - virüs vb.. problemler yok
*şarz süresi (normalde 4-5 gün az kullanımda 6-7 gün)
*kamera da bile sensör var ve 360 derece(bi odayı tamamen çekebilirsin bi fotoğrafta) gece modu-spor modu - GÜLÜCÜK yakalama-manzara modu-portre modlarında resimler çekebilirsin
*youtubeden videoları tam ekran izlersin
montenin eksileri
*flaş yok
*işletim sistemi nin samsung OS olması(oyun uygulamada 5800 kadar geniş yelpazesi yok)

5800 artıları
*işletim sistemi
*flaş
*ekran böyüklüğü ve pixeli(ekran montede geniş ama 5800 da daha uzun)
eksileri
dokunmatiği iyi değil(monteye göre çok kötü)
herkeste var-
2008 çıkışlı eski yani
sürekli resetlenme-virüs-dokunmatik ekran kombinasyonu-ısınma dertleri
çok kalın ve estetikten yoksun
sensörleri ağır çalışıyor
kamerası kaliteli değil

bende 3 aydır falan samsung monte kullanıyorum şarzı çok oynamazsam 4-5 gün rahat gidiyor bazen 6-7 olduğuda oldu
wifi-3g-maillerin tel.e gelir-kaliteli fotoğraf çekersin-HD videolar izlersin-çok şık bir telefon-ana ekrana istediğin widgeti koyarsın-menüdeki simgelerin yerini değiştirerek istediğin tarzda ayarlarsın-işletim sistemi samsung OS olduğu için çok hızlıdır kasma-reset -virüs-donma vb.. şeyler olmaz-YOUTUBE den videoları TAM ekran izlersin (hiçbi programa ihtiyaç duymadan)-ekranı çizilmez-müzik tanımayla adını bilmediğin bi şarkıyı bulabilirsin-office ve pdf dosyalarını otomatik açar-ses kalitesi müthiş hoperlörde -kulaklıkta da süper 11 tane eqolayzır ayarı var ve değiştirince fark anlaşılıyor...-dokunmatik ekran 5800ı ezer geçer zaten-resimleri falan HD olarak ta atarsın-hiçbi sıkıntı prolem olmaz-sensörleri gelişmiştir hemen algılar fakat monteye uyumlu oyun yok sensörlü piyasada-internette çok rahat gezersin dokunmatik zevkini tam anlamıyla yaşarsın-q klavye yi de program yükledim onla yazıyorum istersem mesajları

oyun olarakta internette 10.000 lerce oyun var ve java adapter diye bi programla bütün oyunları dokunmatik ve tam ekran yapabilirsin-GPS olarak şimdilik ücretli giriyor ama route66 yı alırsan ücretsiz girersin
uygulama olarak -winrar-opera-bolt-piyano vb.. programlar yüklersin...

geçen arkadaşın 5800 ın ses kalitesinde baktık hiç xpresmusic gibi değildi kalitesi ve yüksekliği-zaten radyosunda falan da sorunları varmış 5800 ın hala . 5800 ın uygulama ve oyun yelpazesi daha geniş ama dokunmatik iyi olmadığı için nekadar zevek alırsın bilmem...

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
    Konu Sahibi
Tercihimi 5800 dan yana kullandım.Bugün aldım ilk izlenimler güzel en çok oyun sensörünü sevdim :ehe

bana forumda 5800 ın uygulamaları oyunları fln olan bir arşiv varsa linkini verebilirmisiniz forum çok karıştı arama motoru alakasız şeyler buluyor :hmmm

sonlevent36

sonlevent36

Üye
Ben Monte kullanıyorum. 5800'ın GPS i çok güzel açık alanda hemen hafif kapalı alanda biraz uzun sürede yerini buluyor. Monte ise açık alanda biraz uzun sürede (belki bu süre o kadar uzun değildir ama 5800a göre yavaş) hafif kapalı alanda yerini bulamıyor. Benim için tek artısı bu diyebilirim 5800'ın.

Onun dışında Symbian var diye çok övüyorlar ama uzun bir süre 6600 kullanmıştım, ondan hatırladığım kadarıyla symbianda kurduğun programların javadan çok da farkı yok hani. Symbian olunca da telefon yavaşlıyor haliyle.

Monte'nin tasarımı, dokunmatik ekranın kullanılabilirliği, müzik(ses) kalitesi vs. bunları anlatmaya gerek bile yok.

Son olarak teknik özelliklerine bakarsan 5800da renk sayısı milyonlarla ifade edilirken Montede 256 bin olduğunu görürsünüz. Ama aynı videoyu bir 5800da bir de Monte de açın, Videonun Montede ne kadar canlı olduğunu göreceksinizdir.

Herkese iyi forumlar :bye2:

clarsa

clarsa

Üye
monte özellik vs olarak daha iyi fakat ekranı yan çevirince yine düz kalıyor ve işletim sistemi olmaması çok kötü o yüzden 5800 al derim ses komut fln var ses kalitesi mükemmel ama aksikleride göz ardı edilmemeli bu yüzden 5800

baranselona

baranselona

Üye
monte özellik vs olarak daha iyi fakat ekranı yan çevirince yine düz kalıyor ve işletim sistemi olmaması çok kötü o yüzden 5800 al derim ses komut fln var ses kalitesi mükemmel ama aksikleride göz ardı edilmemeli bu yüzden 5800

montede sensor vardir yani resim video vb.. yan yatirinca döner...

MaxıMember

Üye
:vurBen de Nokia 5800 kullanıyorum ama kesin bişi söyleyemem:bilmm.Sana bi açıklama yapayım önce...
Nokia 5800 Eksileri ve Artıları(+)
1-Şarj sorunu:Günde 1 Saat oyun oynarsan ortalama 1 saat nette takılırsan her gün şarja takmak zorundasın(-)
2-Kasa Açılığı:Sağ üstte telefon ilk çıktığında kasa açıklığı vardı.Yeni Üretilenler eskilerine göre kasa açıklığı daha az olsada var.O kısımdan dokunmkatik ekrana toz vb. sızıyor(-):vur
3-Dokunmatik ekranı Samsungla karşılaştırma zaten Tırnak uzatmak şart.Samsung'da sadece parmağınla dokunursun yeter(-):vur
4-Uygulama yelpazesi geniş fakat zevkle kullanacağın uygulama sayısı 10'u geçmez.Kalan çoğu boş şeyler.(+)
5-Sensörler Çok yavaş(-)
6-Samsung'a göre bilemem ama oldukça sağlam olduğu söyleniyor(+)
7-İşletim sisteminde 1 Haftada virüs solar aşırı yavaşlamasına sebeb olur bu da.(-)
8-Yapısı odun gibi Samsung'a göre Estetik değil (-)
9-Herkes de var:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur
Şimdi Sıra Samsung Monte'de...
1-Şarj 3-4 Gün Rahat gidiyo
2-Dokunmatik ekran İphone'dan sonra en iyisi
3-İşletim Sisteni yok değil Samsung OS İşletim sistemi var 240x320 Javalar çalışabilir bunun Önemli tarafı Virüsler etkilemez.
4-Daha Estetik

Bunları oku iyice ama herkesde 5800 var aynı özellikte farklı bir telefonu daha ucuza almak bana daha akıl karı gelir....

Starsley

5800 tabiki bu arada tam olarak 2008 cıkıslı deil 2008in 4. Çeyreği yani aralık ayında piyasaya çıktı 2009 desek daha doğru ve anlatmak gerekirse 5800 uygulama oyun coğunluğu bakımından daha iyi hem java hem symbian var montede sadece java var gps ve navigasyon sınırsız ve ücretsiz 5800 da montede ücretli ekran olarak zaten 5800 daha ıyı 640 x 360 px 3.2 inç monte 240 x 420 3 inç renk olarak 16m 5800 monte ise 256k kamera 5800 kamera özellikleri daha güçlü 3.2 mp carl zeiss optik ve lens çift led flaş monte ise iphone tarzı düz 3.2mp sensör oyunları konusunda 5800 çok başarılı sensörler müthiş hızlı montede oynanmıyor ne yazıkki vs. Montenin tek farkı kapasitif ekran o kadar.

rapman

rapman

Üye
Nokia 5800 öneririm :oke:

Monte'nin 240x400 çözürlüğünde bir ekranı varken, 5800'ın 360x640 çözünürlüğü var.böylelikle 5800'da görüntüler daha canlı ve daha net gözüküyor.HD'de diyebiliriz buna.5800'a Ovi'den binlerce ücretsiz uygulama indirebilirsin.Carl Zeiss 3.2 MP Kameraya sahip.Video çekimi de güzel.İşletim sistemi bilindik Symbian s60v5 .
Eksi yanı ise dokunmatiği kapasitif değil, yani parmağa duyarlı değil, tırnağa duyarlı.ama Nokia yaza doğru üreteceği 5800'larda bu problemi düzeltecekmiş.Başka problem yok cihazda eski problemlerin hepsi çözüme kavuşturuldu :oke:

Starsley

Darısı anlamak istemeyenlerin başına ne diyim 5800 tam gaz :)

baranselona

baranselona

Üye
:kop: adam telefonu almış 10 gün geçmiş halaa telefon öneriyosunuz ne yapmaya çalışıyosunuz?

"hayırlı olsun kardeş":oke:

esinti-x

Üye
nokia n 86 mı yoksa m monte mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt