USB ye windows7 kurma yardım??

Sponsorlu Bağlantılar

Illyrea

Illyrea

Üye
    Konu Sahibi
USB ye windows7 kurma yardım??
Arkadaşlar harddisk im kullanılamaz halde, yenisini de şimdi almak istemiyorum, 8GB lık bi flash belleğim var ve buna windows7 kurmak istitorum, XP kurulabiliyo araştırdım ama win7 hakkında pek bişi bulamadım, acil yardım lütfen!!!!:bilmm

Perfect!

Üye
8 gb flash a wn 7 kurup çalıştıramazsınki. hdd gerekir. win7 nin önbelleklemesine yetmez 8 gb.

ama flastan kurmak istiyosun..

ama hdd yoksa mini xp yada linux tabanlı bi işletim sistemi belki işe yarar

Illyrea

Illyrea

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle ilgin için teşekkürler, ya zaten ben ubuntu yu kurdum onu kullanıyorum ama birsürü kullanamadığım progam var, "wine" ile programları kuruyorum ama çalıştırmıyo, mesela msn de cam desteklemio çünkü microsoft SIP sunucularına erişimi kapamış dolayısıyla cam iptal onun dışında archicad, photoshop CS5, sketchup, corel draw gibi programları kullanıyodum ama ubuntu da çalıştıramadım, wine da bi işe yaramadı, nette baya araştırdım ama bunların linux de kullanımı hakkında bi bilgi bulamadım pufff yaaaa, bide 500 lük harici HDD var ama oda depo olarak kullanıorum azına kadar dolu hem bütün resim, müzik, belgeler, videolar, iş dosyalarım, projeler herşey onun içindenette bikaçtane HDD bölümleme progamı buldum ama güvenip kuramadım. bi aksilik olurda o da giderse intihar ediim daa ii yani :evet:

Perfect!

Üye
depo olarak kullanıyorsan hiç karıştırma derim. işletim sistemi kurarken biçimlendirme yapılacağı için veriler gidebilir. hata payı var yani.

yeni bir hdd alana kadar idare etsen daha iyi sanki

Illyrea

Illyrea

Üye
    Konu Sahibi
Hummmm ya ben kullanmam gereken programları yükleyebilsem gene idare ederim, önemli olan benm için işletim sistemi değil, zaten ubuntu ya alıştım artık ama işte programları kullanamıyorum onun için önerebileceğin bişiler varmı?:bilmm

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
olsa bile ne kadar performans alabileceksin win7 den.Xp olabilir belki ama o biraz daha iyi olur.Win7 ultimate 3.4 gb xp 700 mb.

Illyrea

Illyrea

Üye
    Konu Sahibi
Yaaa win7 den vazgeçtim hadi, peki ben bu programları nası kullanıcam linux de =((( hiçbişeyi çalıştıramıorum, Wine die saçma sapan bi program var onla yüklüorum ama hem yüklediim şeyler çalışmıo hemde geriye silinmio, offfff:aha:

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
wine linux de .exe dosyalarını acmaya yarayan programdır.

--------------- Ekleme ---------------

portable xp kur flasa ?

Illyrea

Illyrea

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar linux kullanmayı biliyorum wine ın ne işe yaradpını da biliorum sorunumu anlamadınız heralde tam olarak ben mi anlatamıyorum yoksa? Wine da kurduğum programların hiçbiri çalışmıyorrr, CS5 (linux uyumlu olan CS4 sürümü değil o yüklenio biliorum), corel draw, objecdock, google earth flan flan gibi programları sorunsuz bi şekilde ubuntu da nası çalıştırabilirim wine ile kurmayı denedim bi sonuç alamadım. programlar sorunsuz kuruluyo, kurulum bitio fakat sonra çalışmıyo hata verio, bu konu hakkında yardım istiorum.:ah

Perfect!

Üye
arkadaşlar linux kullanmayı biliyorum wine ın ne işe yaradpını da biliorum sorunumu anlamadınız heralde tam olarak ben mi anlatamıyorum yoksa? Wine da kurduğum programların hiçbiri çalışmıyorrr, CS5 (linux uyumlu olan CS4 sürümü değil o yüklenio biliorum), corel draw, objecdock, google earth flan flan gibi programları sorunsuz bi şekilde ubuntu da nası çalıştırabilirim wine ile kurmayı denedim bi sonuç alamadım. programlar sorunsuz kuruluyo, kurulum bitio fakat sonra çalışmıyo hata verio, bu konu hakkında yardım istiorum.:ah

GİMP var belki işini görür photoshop yerine

Illyrea

Illyrea

Üye
    Konu Sahibi

Perfect!

Üye
valla linux desteği yoksa bu mümkün olmuyor. farklı bi çözümü varsada ben bilmiyorum. wine den başka.

beytullah_1993

Üye
Arkadaşım bu yazılım sayesinde flash bellekten istediğin sistemi makinaya kurabilirsin ben denedim hatta kullanıyorum %200 başarılı kendi makinamada kurdum.

Yapman gereken kurmak istedin yazılımın dosyalarını masaüstüne bir klasörün içine atmak ve bu programla o klasörü ve kurmak istediğin sürücüyü seçmen yeterli...

herkul03

Üye
tsekurler

cort0303

cort0303

Üye
cd üzerinden çalışan xpyi dene

Awriyedikkat

Awriyedikkat

Üye
Kardeş bendede harddisk yok 8gb flash var kingston usb portuna takınca usb şeçenekleri çıkıyo
HDD Mode
FDD Mode
hanqisini seçmeliyim bde cd den çalışan xp de de sadece resim geliyo başlat alttaki çubuk iconlar yok bi yardım lütfen

Üst Alt