Adım Adım Nokia 5800 Modification - by uydu

Sponsorlu Bağlantılar

SİZCE BU BİLGİLER KULLANIŞLI ve İŞE YARAR BİLGİLER MİDİR?

• EVET

Kullanılan: 227 87.0%
  • HAYIR

Kullanılan: 34 13.0%

• Kullanılan toplam oy
    261
mustafa

mustafa

Üye
çok güzel olmuş eline sağlık cdw yaparsam sana teşekkürümü belirteceğim dostum :oke:

e1ektronick

e1ektronick

Üye
bende ugrasiyorum bu aralar, tesekkur ederim guzel bir kaynak olmus İSİN RASGELSİN...

Deejnas

Deejnas

Üye
Elimdeki cFw yi düzenlemek istiyorum ama profil ismin general yani genel yerine Prototype yaziyor bunu nasil degiştirebilirim ?

--------------- Ekleme ---------------

private\10202be9\101F8798.txt
0x2 string "Lolek" 16777216 cap_rd=alwayspass cap_wr=WriteDeviceData

burdanmiş xD

--------------- Ekleme ---------------

Hocam kapaniş ekranini mif olarak nasil degiştiricem ?

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
blackjack8696 cevaplasın . o daha iyi biliyor

blackjack8696

Üye
Hocam ben seni hiç anlamıyorum beya. Senin bu downgrade terimini daha önce bu forumda kimseden duymadım. galiba benim daha pişmem lazım, belkide vaktin olursa bana yardımcı olmanı isterim.
Neden anlamıyorsun beya hocam, herşey ortada. Downgrade terimini Maxicep forumda pek duyamazsın, buna pek şaşırmadım. Ama muhakk bir yerlerde konusu geçmiştir, yada biraz farklı kaynaklardan araştırma yapıyor olsanız detaylı bilgi edinirdiniz zaten.

şöyle bir durum varki Nokia C6 v11 MegaloManiaX V1-V2 modifiye mi kullanıyorsun hala ?
Bu nereden çıktı.(h) Anlaşılan mesajlarım inceleniyor:ehe, herneyse. O fw 'yi 5800 bir cihazda denemiştim. Cihazın kırmızı yeşil ve üstündeki XM ışığının tuş kilidi devrede değil iken yanması acizliği dışında her şey güzeldi.

Görülüyor ki box max olmadan da bırak alt üst versiyonu herşeyi geç, 5800 a c6 yazılımını sen yüklemişssin
Nereden çıkartıyorsunuz kardeşim böyle şeyleri, günah:kop:. Dikkat ederseniz ve Nokia C6 V11 MegaloManiaX V1-V2 modifiye yazılımını cihazınıza kurduysanız, cihazın versiyon sürümü bölümünde V51.00.06 yazdığını görürsünüz. Bu şekilde cihazı hem eski v51 'e döndürebilir hemde c6 firmwaresini yükleyebilirsiniz. Demek istediğim herhangi bir upgrade veyahut downgrade olayı olmaz bu durumda.

c6 yazılımındaki core üzerinde oynandıgı için coredeki versiyon bilgileri degiştirile biliyo ama orjınal 58oo fw sinin core üzerinde oynama yapılamadıgı için versiyon adını degiştiremezsin degiştirsende tel acılmıyor... c6 yazılımı yüklemek downgrade olayı olmuyo ki hemde...
+1

Çok doğru.

blackjack8696 cevaplasın . o daha iyi biliyor
Siz isterseniz neden olmasın:bilmm:bilmm. İsterseniz başlığın devamını bana devredebilirsiniz.:bigstar:

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
Neden anlamıyorsun beya hocam, herşey ortada. Downgrade terimini Maxicep forumda pek duyamazsın, buna pek şaşırmadım. Ama muhakk bir yerlerde konusu geçmiştir, yada biraz farklı kaynaklardan araştırma yapıyor olsanız detaylı bilgi edinirdiniz zaten.

Bu nereden çıktı.(h) Anlaşılan mesajlarım inceleniyor:ehe, herneyse. O fw 'yi 5800 bir cihazda denemiştim. Cihazın kırmızı yeşil ve üstündeki XM ışığının tuş kilidi devrede değil iken yanması acizliği dışında her şey güzeldi.

Nereden çıkartıyorsunuz kardeşim böyle şeyleri, günah:kop:. Dikkat ederseniz ve Nokia C6 V11 MegaloManiaX V1-V2 modifiye yazılımını cihazınıza kurduysanız, cihazın versiyon sürümü bölümünde V51.00.06 yazdığını görürsünüz. Bu şekilde cihazı hem eski v51 'e döndürebilir hemde c6 firmwaresini yükleyebilirsiniz. Demek istediğim herhangi bir upgrade veyahut downgrade olayı olmaz bu durumda.

+1

Çok doğru.

Siz isterseniz neden olmasın:bilmm:bilmm. İsterseniz başlığın devamını bana devredebilirsiniz.:bigstar:

buyur hocam başlık senin, herkez bilgilerini paylaşmakta özgür

kaptanedi

kaptanedi

Üye
ya arkadaşlar yanlış anlaşılmasın sözüm kimseye degil ben bu siteye 2005 den beri üyeyim s60 v3 ün ilk teli olan 3250 den beri fılaşlama işleri ile ugraştım ama bu sitede pnht nin yaptıklarını kopyala yapıştırdan daha ileri bilgisi olan birine rastlamadım haa daha ileri bilgin var diyen şu 5800 ın ses db sini arttırsın da anlından öpiyim :D ki bu işlem yazılım oynamasıyla yapılan bişey dir...

'Şeref'

Emekli Yönetici
selam arkadaşlar bi sorum olucak
default temayı değiştirmek için
son satırda
' 0x14 string "200039EF"
0 cap_rd=alwayspass
cap_wr=alwaysfail'

yazıyor.200039EF bu numara UID numarasıdır . Bu numarayı default yapmak istediğin theme nin numarası ile değiştirin
demişsin ancak benim teldeki dosya şöyle
0x14 string "978196c789102062" 0 cap_rd=alwayspass cap_wr=alwaysfail
yani uıd numarası çok haneli
bi hata olursa ne olur yeniden flash atınca düzelir dimi
bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler

Charade

Charade

Üye
Karedseim 0x14 string "978196c789102062" 0 cap_rd=alwayspass cap_wr=alwaysfail yaptigin kod dogru =) Ben denedim öyle oluyor =)

'Şeref'

Emekli Yönetici
Karedseim 0x14 string "978196c789102062" 0 cap_rd=alwayspass cap_wr=alwaysfail yaptigin kod dogru =) Ben denedim öyle oluyor =)

benim kullanıcağım temanın uıd si 8 haneli yani 0x10207114 gibi tuhaf geldi bana
oyüzden sordum.

'Şeref'

Emekli Yönetici
Yeni v51 de valla daha yeni yaptim Joker Edition da senin yaptigin gibi o uzun uid girdim =) Yaptigin islem dogru yani =)[/QUOTE]

teşekkürler kardeşim :oke:

simaros

simaros

Üye
bir fw nin adını nasıl değiştirebilir acaba

tolga72

tolga72

Üye
Helal olsun kardeş

tolga72

tolga72

Üye
n70 için de aynı editleme yapılabilirmi ?

kagandeniz

Üye
arkadaşlar herkese mrb kolay gelsin , benim sorunum music ve Images dosyalarıyla ilgili, müziklerimin ve resimlerimin sadece bu dosyaları görmesi için ne yapabilirim. teşekkürler herkese (konuyu iki yere yazdım kusura bakmayın)

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
Standart temayı değiştirmek için bir ekleme yapayım. 0x14 satırına yazdığınız yeni tema kodunuzu hexadecimalden decimale çevirip 0x2 satırındaki tırnak içindeki alana da yazmanız gerekiyor.

Aşağıdaki linkten indireceğiniz swf dosyasını internet explorerle açıp bahsettiğim işlemi yapabilirsiniz.

Üst Alt