Adım Adım Nokia 5800 Modification - by uydu

Sponsorlu Bağlantılar

SİZCE BU BİLGİLER KULLANIŞLI ve İŞE YARAR BİLGİLER MİDİR?

• EVET

Kullanılan: 227 87.0%
  • HAYIR

Kullanılan: 34 13.0%

• Kullanılan toplam oy
    261
kaptanedi

kaptanedi

Üye
uydu kardeş benim rm-356 yı rm-428 e çevirdim deneme amaclı yapıyordum lakin tekrar eski rm-356 ya geçmedi bu rm-428 e türkçe entegre ettigim zamanda tel acılmıyor konu ile alakalı degil ama yardımcı olursan sevinirim....

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
uydu kardeş benim rm-356 yı rm-428 e çevirdim deneme amaclı yapıyordum lakin tekrar eski rm-356 ya geçmedi bu rm-428 e türkçe entegre ettigim zamanda tel acılmıyor konu ile alakalı degil ama yardımcı olursan sevinirim....

bilgisayarındaki rm-428 dosyalarını sil. daha sonra rm-356 v.51 dosyalarını indirip jaf la flash la

kaptanedi

kaptanedi

Üye
en kadar acıklayıcı cvp verdin kardeş ya... :D dedigini denemedim degil sorun şu rm-428 deki versiyon v51.2.07 rm-356 daki versiyon v51.0.06 falan daha eski oldugu için dönmüyormuş sanırım rm-428 de sadece ingilizce türkçe dil entegre eetim bu sefer tel acılmıyo inglizce kaldı....

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
en kadar acıklayıcı cvp verdin kardeş ya... :D dedigini denemedim degil sorun şu rm-428 deki versiyon v51.2.07 rm-356 daki versiyon v51.0.06 falan daha eski oldugu için dönmüyormuş sanırım rm-428 de sadece ingilizce türkçe dil entegre eetim bu sefer tel acılmıyo inglizce kaldı....

öyşe birşey yok. sen jaf atmasını bilen birine göster telini. istediğin alt versiyonu yada üst versiyonu jaf ile yazabilirsin

kaptanedi

kaptanedi

Üye
bi yaşıma daha girdim :aha: yani eski versiyon jaf ile yüklene biliyor (downgrade) diyorsun... hangi jaf versiyonu rersim göndere bilirmisin ayar için..

twohack

Üye
nokia firmware editör *.uda.fpsx dosyasını açmıyor..

"unable to open firmware or firmware not supported. Contact Adonix" diyor...

acilen yardım pls... :/

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
nokia firmware editör *.uda.fpsx dosyasını açmıyor..

"unable to open firmware or firmware not supported. Contact Adonix" diyor...

acilen yardım pls... :/

Dostum bu programı dene !

Nokia Editor Beta7

samuray_jack65

samuray_jack65

Üye
ya ben bu kadar işlemi yapsam profesör olurum... yinede sağol yararlı bi konuya benziyo (anlayanlar için tabi)

mardok

mardok

Üye
güncellenmiyecek mi dosyalar

wakingdead

Üye
Profillerden Genel yazısını değiştirmek için ve C6 yazılımındaki ikinci ekrandaki saati kaldırmak için ne yapmamız gerekli?

blackjack8696

Üye
öyşe birşey yok. sen jaf atmasını bilen birine göster telini. istediğin alt versiyonu yada üst versiyonu jaf ile yazabilirsin

Esas ''öyle birşey yok'' jaf emu. ile kafana göre öyle eski versiyonları yükleyip yazamazsın. Her telefona yemez o heleki 5800' a . Eski versiyonu Jaf ile cihaza atman için flash box ve flash bus kablosu gereklidir...

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
Esas ''öyle birşey yok'' jaf emu. ile kafana göre öyle eski versiyonları yükleyip yazamazsın. Her telefona yemez o heleki 5800' a . Eski versiyonu Jaf ile cihaza atman için flash box ve flash bus kablosu gereklidir...

hocam senin pişmen lazım biraz.

By Y@VUZ

By Y@VUZ

Üye
Teşekkürler

blackjack8696

Üye
hocam senin pişmen lazım biraz.

Hocam herkesin pişmesi lazım. Ben piştim yeter, alemin pişmiş babasıyım, dersen çok kaybedersin. Yanlız burda pişmekten pişmeye fark var, kimisi tavada, kimisi fırında kimisi tencerede (düdüklü de olabilir) kimiside hamamda pişer. Hamamda pişmişsen ona amenna, çünkü hamamda pişmişsen inan temiz pişmişindir.

Herneyse konuya gelelim. Jaf emü. ile downgrade 'nin USB üzerinden mümkün olduğunu söylüyor ve düşünüyorsan ''çok yazık'' derim sana.. Heleki Nokia 5800 gibi bir cihaza bunu ''bu şekilde'' yapmayı düşünüyorsan çok büyük yanılgıya düşersin.. Downgrade versiyon atmada cihaz local moda geçemez ve ekranda garip garip renkler çıkar. Yanlız sen bunun jaf box ve Fbus kablo olmadan yapılabileceğini söylüyorsan ve yapılışını anlatır gösterirsen boynum kıldan incedir...

kaptanedi

kaptanedi

Üye
al bende de o kadar zaten döndüremedim... box u olan telci varmıdır ordan yaptırsak ama bazı telefoncular bizden bilgisiz o lokal modda takılı kaldıgı kısmı görse bu tel öldü falan der bırakır :D

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
Hocam herkesin pişmesi lazım. Ben piştim yeter, alemin pişmiş babasıyım, dersen çok kaybedersin. Yanlız burda pişmekten pişmeye fark var, kimisi tavada, kimisi fırında kimisi tencerede (düdüklü de olabilir) kimiside hamamda pişer. Hamamda pişmişsen ona amenna, çünkü hamamda pişmişsen inan temiz pişmişindir.

Herneyse konuya gelelim. Jaf emü. ile downgrade 'nin USB üzerinden mümkün olduğunu söylüyor ve düşünüyorsan ''çok yazık'' derim sana.. Heleki Nokia 5800 gibi bir cihaza bunu ''bu şekilde'' yapmayı düşünüyorsan çok büyük yanılgıya düşersin.. Downgrade versiyon atmada cihaz local moda geçemez ve ekranda garip garip renkler çıkar. Yanlız sen bunun jaf box ve Fbus kablo olmadan yapılabileceğini söylüyorsan ve yapılışını anlatır gösterirsen boynum kıldan incedir...

Yaw hocam forumdaki diğer konuları hiç okumadun mı? modifiye bir sistem hiç kurmadın mı?

blackjack8696

Üye
Okuduğum konu ve kurduğum sistemin zaten haddi hesabı yok. Ama okuduğum konuların arasında Nokia 5800 'ın downgrade edilişini anlatan bir yere rastlamadım.

ciwata

Üye
yahu bu kadar firmware hack modifiye kasıyorsunuz yokmu halen bi çaresi şu işlem kaydından tek numara silmenin.. Tüm liste siliniyor oda bela oluyor başımıza..

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
Okuduğum konu ve kurduğum sistemin zaten haddi hesabı yok. Ama okuduğum konuların arasında Nokia 5800 'ın downgrade edilişini anlatan bir yere rastlamadım.

Hocam ben seni hiç anlamıyorum beya. Senin bu downgrade terimini daha önce bu forumda kimseden duymadım. galiba benim daha pişmem lazım, belkide vaktin olursa bana yardımcı olmanı isterim.

şöyle bir durum varki Nokia C6 v11 MegaloManiaX V1-V2 modifiye mi kullanıyorsun hala ? Görülüyor ki box max olmadan da bırak alt üst versiyonu herşeyi geç, 5800 a c6 yazılımını sen yüklemişssin

kaptanedi

kaptanedi

Üye
c6 yazılımındaki core üzerinde oynandıgı için coredeki versiyon bilgileri degiştirile biliyo ama orjınal 58oo fw sinin core üzerinde oynama yapılamadıgı için versiyon adını degiştiremezsin degiştirsende tel acılmıyor... c6 yazılımı yüklemek downgrade olayı olmuyo ki hemde... donwgrade olayını bende ilk 3250 telefonumda bayagı araştırmıştım o zamanlar diego muydu neydi karmasık bi programla yapıyodum flaş işlemini taa o zamandan beri downgrade nin box kutusus mümkün olmadıgını biliyorum... dönüşüm mümkün olmuş olsaydı 3250 nin ilk sürümü 3.18 e manyak ses verdigi yazılıma döner halen o teli kullnıyo olurdum daha sonraki yazılımla sesi kısmışlardı.. aaahh ah :(

Üst Alt