Adım Adım Nokia 5800 Modification - by uydu

Sponsorlu Bağlantılar

SİZCE BU BİLGİLER KULLANIŞLI ve İŞE YARAR BİLGİLER MİDİR?

• EVET

Kullanılan: 227 87.0%
  • HAYIR

Kullanılan: 34 13.0%

• Kullanılan toplam oy
    261

xxzalimxx

Üye
hocam öyle yaptım fakat arka planda çalışıyor. Telefonun kırmızı tuşuna bastığımızda çıkıyor uygulamadan

--------------- Ekleme ---------------

hocam bunun için özel bi modifiye ye gerek yok. likteki iphone4_1.5.rar lı dosyayı indir ve içindekileri hafıza kartına at. sonra dosya yöneticisinden gadget.swf yi çalıştır.

Sonucunu ve cevabını bekliyorum...

hocam öyle yaptım fakat arka planda çalışıyor. Telefonun kırmızı tuşuna bastığımızda çıkıyor uygulamadan

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
mraba arkadaşlar bu sayfada anlatıldıgı gibi nfe programı ile firmware dosyasını açıyorum siscontecs programıyla açtıgım sis dosyalarını firmwaredeki ilgili klasorlere yerleştiriyorum fakat firmwareyı tekrar paketleyemiyorum
Nokia Firmware Editor v0.2 by PNHT programını kullanarak
şu paketleme işinin nasıl yapıldıgını anlatırsanız cok sevinecem
bu arada hepinizin ramazan bayramını kutlarım

dikkat et extract butonunun yanında Repack/rebuilt var. Zaten kaç tane duğme var ki programda deneyerek bulmaya çalış

webersin

webersin

Üye
Beyler istemediğim programı çıkartmak istiyorum nasıl yaparım acaba 11 sayfa okudum göremedim birşey

feslegenli

Üye
meraba sonunda açtıgım firmware dosyasını tekrar paketlemeyi başarabıldım
nasılmı eklemek istedıgım dosyaları dırek nfe programında ilgili yerlere surukle bırak yaparak rpack tusuna basınca oldu

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
mardok

mardok

Üye
gerçekten güzel bi anlatım ama bi de telefonun ram'ini artırmak için hangi dosyaları kullanıcaz onlarıda koyup anlatırmısn nereye koyucağımı şimdiden teşekkürler

webersin

webersin

Üye
hangi programları istemiyorsun arkadaşım onları yazar mısın?

Mesala hocam podcasting,Haritalar, Yer, Quickoffice, adobe pdf drawling bunları kaldırmak istiyorum.

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
Mesala hocam podcasting,Haritalar, Yer, Quickoffice, adobe pdf drawling bunları kaldırmak istiyorum.

zaten orjinal cwf de adobe pdf ve drawling yok. Yer ve Quickoffice dahili bileşen şimdiye kadar kaldıran olmadı. Haritalar ve podcasting bu telefonun olmassa olmazları.

webersin

webersin

Üye
zaten orjinal cwf de adobe pdf ve drawling yok. Yer ve Quickoffice dahili bileşen şimdiye kadar kaldıran olmadı. Haritalar ve podcasting bu telefonun olmassa olmazları.

Vallahi ihtiyaç olmadığı için durmasına gerek yok bunları kaldırmak için ne yapmalayız mesala başka programları fw eklerken extsis.exe programı ile önce extrac ediyorum .sis dosyalarını sonra o dosyalara göre fwden temizlik yapıyorum.

Bu saydıklarım içinde bana orjinal adresler lazım :ağlarım:

Ek olarak hocam bir şey daha sorayım şimdi bu defualt temanın iconları kötü Videolar/TV mesala bu iconu değiştirmek için ne yapılmalı ?

arfter

arfter

Üye
@webersin
Eğer PNHT nin C6 tabanli yazılımı kullanıyorsaniz, dahili programları silmek için *.app dosyalarini kullanabilirsiniz. Bu dosyalar PNHT forumunda modding bölümünde bulunuyor. (cepten yazdığım için tam adres veremiyorum)
silmek istediğin programın app dosyasıni NfeST 0.2 Programında tool sekmesinde app manager a gösteriyorsunuz delete diyorsunuz. Bu kadar.

Simge konusuna gelirsek
siscontents programı ile temayi acıp *.skn dosyasına tıklayip istediğin simgeyi değiştirebilirsin.

Kolay gelsin.

webersin

webersin

Üye
@webersin
Eğer PNHT nin C6 tabanli yazılımı kullanıyorsaniz, dahili programları silmek için *.app dosyalarini kullanabilirsiniz. Bu dosyalar PNHT forumunda modding bölümünde bulunuyor. (cepten yazdığım için tam adres veremiyorum)
silmek istediğin programın app dosyasıni NfeST 0.2 Programında tool sekmesinde app manager a gösteriyorsunuz delete diyorsunuz. Bu kadar.

Simge konusuna gelirsek
siscontents programı ile temayi acıp *.skn dosyasına tıklayip istediğin simgeyi değiştirebilirsin.

Kolay gelsin.

Bilgi için teşekkürler dostum araştırıyorum |-)

badsubh

Üye
Arkadaşlar daha önce
#1. Tema Efekti ve Program Gömmek

Bu işlem ile hazırladığınız fw yi telefona attığınızda hem bu programlar otomatik kurulu gelicek hem de cihaza hard format attığınızda yine tek tek kurmak ile uğraşmayacaksınız çünkü yine bu programlar format sonrası kurulacak.

Hemen şunu da belirteyim bazı programlar .rof3.fpsx ın içine bazıları ise .rof2.V02 içine kuruluyor.

Bunu nasıl ayırt edeceğimize gelirsek. .rof2.V02 ye atılan programların çalışma esnasında extra dosyalar oluşturmayan cinsten olması gerekir. oluşturduklarını tel hafızasına atar.
.rof3.fpsx a atılanlar ise dosya oluştursada sıkıntı yok çünkü dosyaları hafıza kartına atıcak. kartta bol yer var ama telefon hafızası dolabilir.

Son olarak şunu söyliyeyim . Dünya kadar program ekleyerek dosyayı şişirmeyin. Bu dosyaların belirli bi kapasitesi var. Aksi taktirde jaf ile flash lerken problem olur.

1-)Önce eklemek istediğiniz programları internette bulun yada elinizin altındakileri bir klasöre koyun.
2-)siscontents v.160 programını indirin ve pc nize kurun. Forum da arayıp bulabilirsiniz. Kullanımı çok kolay.
3-)siscontents programını açın.
4-)kendi fw nize entegre etmek istediğiniz .sis uzantılı programı veya tema yı siscontents programından açın
5-) *.sis in içindeki dosyaları çıkartın.
6-)görüceksiniz ki , private klasörüne atılması gerekenler \private , resource klasörüne atılması gerekenler \resource klasörlerinin içinde çıkacaklar. hiç bir klasörün içinde çıkmayanları da olduğu gibi klasör şeklindeyde klasör şeklinde değilse yani atıyorum bu bir *.swf dosyası ise .rof3.fpsx içine atın
7-) son işlem tabiki yine *.rof3.fpsx i paketlemek

değerli kardeşim 7. sırdaki yazıda büyük fontla belirttim. bu dosyayı NFE le açamıyorum. fpsx dosyasını yani. diğeri açılıyor ama bu açılamıyoruç hata veriyor.. sanırım progrmları bu doyaya ekliyeceğiz. ama yapamadım yardımcı olurmuunuz

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar daha önce
#1. Tema Efekti ve Program Gömmek

Bu işlem ile hazırladığınız fw yi telefona attığınızda hem bu programlar otomatik kurulu gelicek hem de cihaza hard format attığınızda yine tek tek kurmak ile uğraşmayacaksınız çünkü yine bu programlar format sonrası kurulacak.

Hemen şunu da belirteyim bazı programlar .rof3.fpsx ın içine bazıları ise .rof2.V02 içine kuruluyor.

Bunu nasıl ayırt edeceğimize gelirsek. .rof2.V02 ye atılan programların çalışma esnasında extra dosyalar oluşturmayan cinsten olması gerekir. oluşturduklarını tel hafızasına atar.
.rof3.fpsx a atılanlar ise dosya oluştursada sıkıntı yok çünkü dosyaları hafıza kartına atıcak. kartta bol yer var ama telefon hafızası dolabilir.

Son olarak şunu söyliyeyim . Dünya kadar program ekleyerek dosyayı şişirmeyin. Bu dosyaların belirli bi kapasitesi var. Aksi taktirde jaf ile flash lerken problem olur.

1-)Önce eklemek istediğiniz programları internette bulun yada elinizin altındakileri bir klasöre koyun.
2-)siscontents v.160 programını indirin ve pc nize kurun. Forum da arayıp bulabilirsiniz. Kullanımı çok kolay.
3-)siscontents programını açın.
4-)kendi fw nize entegre etmek istediğiniz .sis uzantılı programı veya tema yı siscontents programından açın
5-) *.sis in içindeki dosyaları çıkartın.
6-)görüceksiniz ki , private klasörüne atılması gerekenler \private , resource klasörüne atılması gerekenler \resource klasörlerinin içinde çıkacaklar. hiç bir klasörün içinde çıkmayanları da olduğu gibi klasör şeklindeyde klasör şeklinde değilse yani atıyorum bu bir *.swf dosyası ise .rof3.fpsx içine atın
7-) son işlem tabiki yine *.rof3.fpsx i paketlemek

değerli kardeşim 7. sırdaki yazıda büyük fontla belirttim. bu dosyayı NFE le açamıyorum. fpsx dosyasını yani. diğeri açılıyor ama bu açılamıyoruç hata veriyor.. sanırım progrmları bu doyaya ekliyeceğiz. ama yapamadım yardımcı olurmuunuz

farklı bir editör kullan dostum

PAYLARŞIM IN ÇOK SÜPER. Teşekkürler

feslegenli

Üye
merabalar bende bu firmwareyi yukledım gayet guzel kusuru yok gibi fakat bır sorunum var LCGJukebox programını açıp 3-4 muzık dinledikten sonra LCGJukebox programı kapanıyor bırdaha açıyorum tekrar kapanıyor bu sorunu çözebilirmiyiz

AlpReis

AlpReis

Üye
:oke:

kaptanedi

kaptanedi

Üye
uydu kardeş şu silme işlemeini ayrıntılı olarak bi anlatsan.. dosya silmek için app dosyası niye ekliyoruz garip durum anlmadım ben?

nese çözdüm olayı ama program silince c sürücüsü artmadı ki ne gerek var o zaman ugraşmaya degmez....

NoDisconnet

NoDisconnet

Üye
üyeliği : ıd : aaaaaa
pw: aaaaaa

can_1981_

Üye
menü düzenini 4x5 yapmak için ne değiştirmemiz gerekecek ?

Üst Alt