Anakartım Bu İşlemciyi Destekler mi? !..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
asedme

asedme

Üye
    Konu Sahibi
Anakartım Bu İşlemciyi Destekler mi? !..
Arkadaşlar para biriktirdim işlemci almaya karar verdim İntel Pentium Dual-Core e5500 ü alacağım. sormak istediğim şey ; Anakartım BİOSTAR P4M890-M7 V7.1 PCI-E lga 775 soket 1066mhz Core 2 Duo,Pentium D,Celeron D,Pentium 4 işlemcileri destekliyor web s
itesinden baktığım kadarıyla böyle, benim alacağım işlemci görünmüyor listede fakat Dual-Core de 800 mhz Lga 775 kullanıyor. Acaba açarmı işlemciyi anakartım anlayan arkadaşlar bir araştırsa birikmiş paramı boşuna harcamayayım lütfen...:vur:vur

aliens

aliens

Üye
Arkadaşlar para biriktirdim işlemci almaya karar verdim İntel Pentium Dual-Core e5500 ü alacağım. sormak istediğim şey ; Anakartım BİOSTAR P4M890-M7 V7.1 PCI-E lga 775 soket 1066mhz Core 2 Duo,Pentium D,Celeron D,Pentium 4 işlemcileri destekliyor web s
itesinden baktığım kadarıyla böyle, benim alacağım işlemci görünmüyor listede fakat Dual-Core de 800 mhz Lga 775 kullanıyor. Acaba açarmı işlemciyi anakartım anlayan arkadaşlar bir araştırsa birikmiş paramı boşuna harcamayayım lütfen...:vur:vur

hayır desteklemez, almak istediğiniz işlemcinin CPU Support listte olmamasının sebebi de Intel® Pentium® Processor olması..

Desteklenen işlemci listesi
Supports Intel Core 2 Duo/Pentium D/Pentium 4/Celeron D Processor

asedme

asedme

Üye
    Konu Sahibi
mevcut işlemcinizi bilmiyorum fakat e5500 düşündüğünüze göre daha düşük bir işlemciye sahipsiniz.
Mainboard 1066Mhz FBS desteklerken; 800Mhz FSB işlemci takmanız gerekiyor:
Çünkü kullandığınız bellekler DDR2 800 Mhz lik ramlar, bellek kontrolcülerini düşük tutmuşlar ucuz olsun diye, daha üstünü desteklemiyor.
Bana kalırsa anakartı değiştirerek başlayın. Sonrasında 2. el fiyatları da çok düşmüş durumda olan E8600, E8500 gibi bir işlemci veya quadcore cpu almanızı tavsiye ederim.

1. ddr2 533 mhz kullanıyorum anakartım en son 533 mhz destekliyor. 2. olarak bu anakart Core 2 Duo e6700 destekliyor buda 1066 fsb de çalışan bir işlemci yani dediğinizle alakası yok.
2. Benim Sorduğum soruyla cevabınız alakasız ben desteklermi diyorum cevabı evet yada hayırdır. Zaten adam gibi anakart alacak param lsaydı Dual-Core almazdım Lütfen alakasız cevaplar atmayın!

aliens

aliens

Üye
1. ddr2 533 mhz kullanıyorum anakartım en son 533 mhz destekliyor. 2. olarak bu anakart Core 2 Duo e6700 destekliyor buda 1066 fsb de çalışan bir işlemci yani dediğinizle alakası yok.
2. Benim Sorduğum soruyla cevabınız alakasız ben desteklermi diyorum cevabı evet yada hayırdır. Zaten adam gibi anakart alacak param lsaydı Dual-Core almazdım Lütfen alakasız cevaplar atmayın!

siteye tekrar baktım evet doğru ramlar 533Mhz. yukarıda mesajımı düzelttim.

asedme

asedme

Üye
    Konu Sahibi
siteye tekrar baktım evet doğru ramlar 533Mhz. yukarıda mesajımı düzelttim.

Bu sisteme 100-150 TL bütçeyle hangi işlemciyi almalıyım ? Şuanda Pentium 4 3.00 ghz kullanıyorum. Teşekkür Ederim..

aliens

aliens

Üye
Bu sisteme 100-150 TL bütçeyle hangi işlemciyi almalıyım ? Şuanda Pentium 4 3.00 ghz kullanıyorum. Teşekkür Ederim..

En mantıklı alacağın işlemci Intel® Core™2 Duo Processor serisi olacaktır.
Linkteki tabloya baktığında E6700, E6600 ve E6320 en mantıklıları görünüyor.

sisteminin eski olduğunu düşünürsen 2. el bir işlemci alman daha mantıklı. e6700 zor bulabilirsin, fakat e6320 ve e6600 bulabilirsin. e6600 daha mantıklı fiyatları da 130-160TL arasında geziyor. Birazda pazarlık yaparsan tamamdır bu iş :ehe

asedme

asedme

Üye
    Konu Sahibi
En mantıklı alacağın işlemci Intel® Core™2 Duo Processor serisi olacaktır.
Linkteki tabloya baktığında E6700, E6600 ve E6320 en mantıklıları görünüyor.

sisteminin eski olduğunu düşünürsen 2. el bir işlemci alman daha mantıklı. e6700 zor bulabilirsin, fakat e6320 ve e6600 bulabilirsin. e6600 daha mantıklı fiyatları da 130-160TL arasında geziyor. Birazda pazarlık yaparsan tamamdır bu iş :ehe

ben daha hiç netten alışveriş yapmadım yav sorun cıkar yada ne bileyim bişey olur falan diye :D yada en iyisi ben bi PlayStation 2 alayım :ehe:ehe:ehe

aliens

aliens

Üye
ben daha hiç netten alışveriş yapmadım yav sorun cıkar yada ne bileyim bişey olur falan diye :D yada en iyisi ben bi PlayStation 2 alayım :ehe:ehe:ehe

:islik

şuna bir bak

asedme

asedme

Üye
    Konu Sahibi
sade e6300 ü açarmı acaba ? e6320 yi açan anakart onuda açar sanırım ?

aliens

aliens

Üye
sade e6300 ü açarmı acaba ? e6320 yi açan anakart onuda açar sanırım ?

açmasına açar da, 6300 de 2Mb cache bellek varken, 6320 de 4Mb cache bellek var. o yüzden 6320 bakabilirsin dedim. zaten Ankara'da o da.:oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...