İşlemci ve Anakart uyumluluğu hakkında yardım

Sponsorlu Bağlantılar

eerdogan85

eerdogan85

Üye
    Konu Sahibi
İşlemci ve Anakart uyumluluğu hakkında yardım
Arkadaşlar Elimde Intel Dual Core E5300 2.6GHz 800MHz 2MB Cache LGA775 İşlemci var ve şu anakartı almayı düşünüyorum Gigabyte GA-G31M-ES2L Intel G31/ICH7 FSB 1600MHz(O.C) DDR2 1066MHz(O.C) Soket LGA775 Anakart . Acaba bu işlemci bu anakarta uyarmı ? İşlemci Intel Dual Core diyor fakat özelliklerin içinde Intel Dual Core diye bi ibare yok. Zaten böyle bi ibare bulunan anakartta bulamadım.
Şu an kullandığım anakart Asus P5GZ-MX bundada altta yazan özellikler var fakat işlemciyi taktığımda Pc yi açınca ekrana görüntü gelmiyor.

Şu an kullandığım Asus P5GZ-MX in özellikleri şu :

LGA775 soket, Intel® Core 2 Duo / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D işlemci
Intel® 05B/05A/06 işlemcilerle uyumlu
Intel® Hyper-Threading Technology ready

Almak istediğim Gigabyte GA-G31M-ES2L anakartın işlemciyi alakadar eden özellikleride şundan ibaret :

Intel® Core™ 2 Çok-çekirdekli ve FSB 1600 (O.C.) 45nm işlemcileri destekler
Intel® Core™ 2 Extreme/ Intel® Core™ 2 Quad/ Intel® Core™ 2 Duo/ Intel Pentium Extreme Edition/ Intel® Pentium D/ Intel® Pentium 4 Extreme Edition/ Intel® Pentium 4/ Intel® Celeron

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Hocam diğer konunuza cevap yazdım ama bundan birşey anlamadım.

Gigabyte GA-G31M-ES2L serisi kartların DualCore desteği yok.Sizin sormak istediğiniz nedir ? Elinizdeki işlemciyle uyumlu bir anakart mı almak istiyorsunuz ?

eerdogan85

eerdogan85

Üye
    Konu Sahibi
Evet aynen sormak istediğim dual core destekli anakarttı ama ben o anakartın siparişini verdim. hatamı ettim :S

--------------- Ekleme ---------------

Arkadaşlar Elimde Intel Dual Core E5300 2.6GHz 800MHz 2MB Cache LGA775 İşlemci var ve şu anakartı almayı düşünüyorum Gigabyte GA-G31M-ES2L Intel G31/ICH7 FSB 1600MHz(O.C) DDR2 1066MHz(O.C) Soket LGA775 Anakart . Acaba bu işlemci bu anakarta uyarmı ?

Şurda belirtmiştim aslında bahsettiğim işlemcinin belirttiğim marka ve model anakarta uyup uymadığını.

-------------------------

Yeni satın aldığım Gigabyte GA-G31M-ES2L Intel G31/ICH7 FSB 1600MHz(O.C) DDR2 1066MHz(O.C) Soket LGA775 Anakart a Intel Dual Core E5300 2.6GHz 800MHz 2MB Cache LGA775 İşlemci yi taktım çalışıyor hiç bir sorun yok. yani uyumluymuş herşey için teşekkürler.

b-oar-l

Üye
arkadaşlar elimde foxconn p4m800p7ma-ers2 anakart var , bu anakart ne kedar ram destekler.bilen varmı?cevaplarınızı bekliyorum!..

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Burada yazıyor.

Single channel DDR 400 x 2, Single channel DDRII 533 x 2

b-oar-l

Üye
birşey daha sormak istiyorum siz değerli arkadaşlarıma benim elimde intel pentium 4 ht 533 mhz işlemci var onu intel pentium 4 ht 800 mhz destekleyen anakarta takabilir miyim

Üst Alt