Oyun performansı için donanım önerileriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
asedme

asedme

Üye
    Konu Sahibi
Oyun performansı için donanım önerileriniz.
Sistemim;

Pentium 4 3.00 ghz lga 775 soket tpi
Biostar p4m890-m7
Readon HD 4350
1 gb kingston 533 mhz

Sorularm sunlar ben yeni çıkan oyunları 800*600 de low ayarlada kasmadan oynamak istiyorum. Bunun için işlemcimi değistirmeliyim yoksa 2 gb ram mi takmalıyım? İşlemci araştırdım core 2 duo e6300 1.86 ghz bna ve butceme cok uygun. Anakartımda destekliyor yada 2 gb ram mi takmalıyım oyun performans için?

not:bu forumda yasımdan dolayı kimse actıgm konulara ılgı gostermıyor fakat yardımlarnza ıhtıyacım var

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
Kaancım öncelikle oynamak istediğin oyunlar yeni çıkan ve neredeyse 3 cgb ram isteyen oyunlarsa bu sorunu yaşaman normal;ama baktın işlemcin pentium 4 ve gayet iyi, ramin ise tek cgb. Bence ramını yükseltmen daha iyi olacaktır. Bu arada ekran kartın kaçlıktı

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
not:bu forumda yasımdan dolayı kimse actıgm konulara ılgı gostermıyor fakat yardımlarnza ıhtıyacım var

Öncelikle bu konuya değinmek isterim.Burada kimseye yaşından , dilinden , dininden , ırkından vb. unsurlardan dolayı ne bir imtiyaz tanınır ne de hesaba alınmamazlık yapılır.

Takdir edersiniz ki burada bulunan hiçbir üye yönetici vs. herşeyi bilen bir üstad veya profesör değildir , bilen cevap yazar buna emin ol.Ayrıca ; açtığınız konular gözden kaçabilir ya da cevap yazılmadığı için alt sıralara düşebilir , bu konuda anlayışınızı bekliyoruz.

Şimdi gelelim sorununa ;

Ekran kartının bellek kapasitesini ve BİT değerlerini belirtmemişsin.RAM konusuna gelince , minimum 2 GB olması lazım.İşlemci ise Core2Duo olması sorunun büyük bir kısmını omuzlayacaktır ancak ; kesinlikle RAM ve ekran kartını da gözden geçirmeniz lazım.

asedme

asedme

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartım HD 4350 1 GB ve 64 bit bu kartla gta 4 ü oynayabiliyorum ama kasıyor. Değerli yorumlarnıza gönülden teşekkür ediyorum.

--------------- Ekleme ---------------

Windows Xp sp3 kullandgmı belirteyim.

ThE VeNoM

ThE VeNoM

Üye
core 2 duo e6300 1.86 ghz bna ve butceme cok uygun.

Demişin amao işlemci senin anakartla uyumlu deyil ki.. anakartımı deyiştircen hem işlemcin pentium 4 3.0 daha ne istiosun öp de basının üstüne koy.. bide ben bulabilsem.. uygun fiyata.. :D

KuSurSuz^Kinq*

KuSurSuz^Kinq*

Üye
Arkadasım Gta 4'de Sorun Var Bende 4 gb Ram 512 mb Ekran Kartı 4i core işlemci Var! Halen Kasıyor Bizdemi Sorun Var Gt4 Demi Yeni Oyunların Ben Yeni Oyun Cıksın Ancak Bilgisayarları Kasacak Gibi Olmasın!

embulshow

embulshow

Üye
RAm i yükslt pentium tam oyun için bir işlemcidir

asedme

asedme

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız pentium 4 overclockla 3.0 ghz oldu normal hali 2.68 ghz idi. Anakartım p4m890-m7 sitesinden baktım core 2 duo destekliyor bir yanlışınız var.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Bilmeden yorum yapıp yanlış yönlendirmeyelim lütfen.Anakartın Core2Duo destekliyor.

Ekran kartın yeterli.Eğer overclock ta sıkıntın yoksa , sadece RAM takviyesi yapman şuan için yeterli olur.

asedme

asedme

Üye
    Konu Sahibi
Oncelikle cok tesekkur ediyorum. Peki ne kadar ram takmalıyım 512*2 var bende anakartımda çift slot var 2 gb alıp tekini sokup orayamı takaym yoksa 1 gb alr 512nin birini sökup orayamı takmalıyım?

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Bence tercihin çift RAM dan yana olsun.

revenGe qu3rra

revenGe qu3rra

Üye
Ben bilgisayar bölümü öğrencisiyim ve sana direk söyleyim EKRAN KARTINI VE RAM ' i Yükselt..Oynadığın oyunun dosyalarının HDD(Hard Disk)den direk RAM a yüklediği için kasar... !

asedme

asedme

Üye
    Konu Sahibi
Hepinize teşekkurler arkadaşlar yardımınız için.

Adilx05

Adilx05

Üye
Ramını Yükseltmen Gerekir...

crabteam

Üye
Öncelikle Bu tür sistemlerde Upgrade olayı ( iyileştirme ) bilinçli hareketide beraberinde getirir...

Mevcut Sistem:
P4 3,0 GHZ = Su anda istediginiz oyunları oynatabilir ama gereksinimlere göre degişir
Biostar Anakartınız: DDR2 ram destekler PC-EX ekran kartlarını kaldırır
Ram : 1 GB Kingston 533 = Yetersiz
Ekran Kartınız : 1 gb 64 Bit = 64 Bit oldugu için yetersiz..

İyileştirme durumu:
P4 3,0 GHZ işlemci = Kalabilir
Biostar Anakart = Kalabilir
Ram: Min. 2 Gb a yükseltilebilir 3 GB 667 mhz önerilir
Ekran kartınız : Min 1 Gb 128 BİT olmalıdır

Örnek:

Bu iki oem parcasını iyilelştirmeye gittiginiz taktirde Sorunsuz olacagından eminim.. iyi günler

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Öncelikle Bu tür sistemlerde Upgrade olayı ( iyileştirme ) bilinçli hareketide beraberinde getirir...

Mevcut Sistem:
P4 3,0 GHZ = Su anda istediginiz oyunları oynatabilir ama gereksinimlere göre degişir

İyileştirme durumu:

Örnek:

Bu iki oem parcasını iyilelştirmeye gittiginiz taktirde Sorunsuz olacagından eminim.. iyi günler
Güzel ve yerinde bilgi teşekkürler...

asedme

asedme

Üye
    Konu Sahibi

Mevcut Sistem:

İyileştirme durumu:

Örnek:

Aradığım cevap buydu. Teşekkurler. Birde ram konusunda yardımcı olabilirmisiniz? Anakartım 667 mhz ram desteklemiyor maalesef, bu performansa çok etki edermi? Birde 2 gb ddr 2 533 mhz ram ne fiyat aralıgndadır. İlginız icin hepinize teşekkürler.

crabteam

Üye
Aradığım cevap buydu. Teşekkurler. Birde ram konusunda yardımcı olabilirmisiniz? Anakartım 667 mhz ram desteklemiyor maalesef, bu performansa çok etki edermi? Birde 2 gb ddr 2 533 mhz ram ne fiyat aralıgndadır. İlginız icin hepinize teşekkürler.

Tabiki Ram frekansları etkiler ama bunun üstesinden gelmek anakart değişimine sebeb olur oda maliyeti artırır mevcut sisteminize takacagınız 2 GB Ram 533 MHZ Ramlar örneklersek;

RAM 2 GB DDR2 533 MHZ KINGSTON KVR533D2N4/2G = 52 Dolar+KDV civarlarındadır

asedme

asedme

Üye
    Konu Sahibi
Peki suanda sadce 1 tanesini degstrebilirm 9500 gt yimi alaym yoksa 2 gb ram takviyesmi?

crabteam

Üye
Peki suanda sadce 1 tanesini degstrebilirm 9500 gt yimi alaym yoksa 2 gb ram takviyesmi?

Bence En kötü 1 gb 533 mhz alınıp RAM 2 GB'a yukseltilir ve 9500 GT muhakkak takılır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...