Samsung wavein pil süresini 1 günden 4 güne çıkartmaya yarıyacak tek bir ayar.

Sponsorlu Bağlantılar

silver021

silver021

Üye
    Konu Sahibi
Samsung wavein pil süresini 1 günden 4 güne çıkartmaya yarıyacak tek bir ayar.
Telefonu ilk aldığımda pili bir günde bitmeye başlamıştı. Hergün düzenli olarak şarj etmem gerekiyordu. Çok fazla canımı sıkmaya başlamıştı. Ancak çok şükür cahil bir insan değiliz.

Pili bitiren WİFİ Bluetooth ve en hızlı tüketenide GPS dir. !
Arkadaşlar GPS iniz hep açık siz farkında olmayabilirsiniz.
Ayarlar kısmından girin ve Konumdan tüm yeşilleri negatife çevirin.
Gece uyudum ve sabah kalktığımda pilin %0 ı gitmiş arkadaşlar :) 12 saat beklemenin sonunda GPS açıkken %8 gidiyordu. bu konuda sabitlensin derim. En azından pil konusunda şikayetlerin önüne tamamen geçebiliriz. :):ehe

Arkadaşlar eğer güç tasarrufuda sağlamak tek derdiniz ise AP ayar modunda telefon daha stabil çalışıp güç tüketimini en aza düşürüyor. Binevi işlemci seviyenizi etkiliyor. Ancak pek etkilediği söylenemez. Oyunlar işlemler akıcı devam ediyor. isterseniz AP güç moduna çevirebilirsiniz ap mode'a almak için
Arama ekranında *#8740# yapın.

• Beğen
Tepkiler: xxvolkan, M3L!H, wpp_00 ve 2 diğerleri

erem.qns

erem.qns

Üye
benimde 1 gün gidio. Bakalım farkedicekmi yarın sonucu bildiririm saoLasın :)

denizci535

denizci535

Üye
Evet haklısın gps kapatın konum bölümünden. Ve şebekeden 3g kullanmıyorsaniz onu da şebeke 1800 1900 falan ayarlayın. Şarj 5 gün gidiyor o zaman. Telefonun bataryasını bunlar bitiriyor ekran ışığını da en kisaya alın bakın bakalım şarj kaç gün gidecek. 1 konumum gps ayarlarını kapatın yeşil yananları söndürün. 2 3g yi kullanmıyorsaniz şebekeden ayarla şebeke 1800 .1900 ayarlayın. 3 ekran ışığını kisin zaten kısıkta da iyi gösteriyor. Bol bada li günler diliyorum.

silver021

silver021

Üye
    Konu Sahibi
Evet haklısın gps kapatın konum bölümünden. Ve şebekeden 3g kullanmıyorsaniz onu da şebeke 1800 1900 falan ayarlayın. Şarj 5 gün gidiyor o zaman. Telefonun bataryasını bunlar bitiriyor ekran ışığını da en kisaya alın bakın bakalım şarj kaç gün gidecek. 1 konumum gps ayarlarını kapatın yeşil yananları söndürün. 2 3g yi kullanmıyorsaniz şebekeden ayarla şebeke 1800 .1900 ayarlayın. 3 ekran ışığını kisin zaten kısıkta da iyi gösteriyor. Bol bada li günler diliyorum.

o kadar kısmakta abartı. :) 3G çekim alanında sorun yaşıorsanız kapatın. ekran ışığını kısmayada pek gerek yok. sadece GPS i kapatmanızı öneriyorum. Ben şoke oldum diyebilirim :) telefonun bataryası çok iyi dayanıyor.

denizci535

denizci535

Üye
Bende aynen kardeş telefon 5 gün gitti benim şarj. Müthiş kimseyi yolda bırakmaz. Bence beklemede kesin 1 ay gider şarji.

rage_dust

Üye
arkadaşlar çok teşekkürler öneriniz için..ben de aynı sorundan muzdariptim...

Ballistick

Üye
Gerçekten işte yarıyor..Teşekkürler

Noks

Noks

Üye
saol telefonu aldıgımda yaparım artık :)

silver021

silver021

Üye
    Konu Sahibi
Bende aynen kardeş telefon 5 gün gitti benim şarj. Müthiş kimseyi yolda bırakmaz. Bence beklemede kesin 1 ay gider şarji.

hehe :ehe evet bekleme süresini uzattığı doğru. 1 ay dene bakalım direnebilicekmi. :D

denizci535

denizci535

Üye
Samsung wave şarj i bir ay gidermi? Ve suan 1 hafta gittiğini söyleyen arkadaşlar var. Yukarıdaki ayarları yapıp deneyen olursa buraya yazsın. Şarj aletine gerek kalmayacak yakında.

silver021

silver021

Üye
    Konu Sahibi
Samsung wave şarj i bir ay gidermi? Ve suan 1 hafta gittiğini söyleyen arkadaşlar var. Yukarıdaki ayarları yapıp deneyen olursa buraya yazsın. Şarj aletine gerek kalmayacak yakında.

1 ay değil ama belki 3 hafta gidebilir. bekleme süresi yönünden çok dayanıklı samsunglar.

shelby-15

Üye
bu gps in yeşil yerlerini nasıl negative yapcez

erem.qns

erem.qns

Üye
Aynen cok farkettı. Nrmalde ogleye dgru bi diş atıodu. Ayardan snra aksama dgru atıo :)

denizci535

denizci535

Üye
Wave ile şarj zorlaması 15 gün bekleme 9 gün konuşma. Ayarlarınızı hemen yapın yolda arabada yolculukta asla sizi yarı yolda bırakmayan tek cihaz olma yönünde şarj süper ötesi gidiyor. Bakalım beklemede 30 güne yaklaşan olacak mi.

straighthate

Üye
bu ayarı ben bilmiyordumve şuanda gerçektende hiç kullanmadığım bir özelliği kapatınca pil kendini göstermeye başladı. teşekkürler dostum. 3g yi kullanmıyorsanız kapatmayı unutmayın. 1 gun uzatıyor sık kullanımda pil ömrünü.

MUZO4115

Üye
Arkadasım sana ne kadar tessekkur etsem azdır, Neredeyse telefonu satacaktım paylasımın ıcın sagol. sarzı en az 3-4 gune uzadı.:::)))))

senam38

Üye
arkadaşlar bende yaptım telefonla günde ortalama 50 sms atıyorum 1 saat kadar oyun oynuyorum 2 3 saat internete giriyorum 3 gün gidiyor bu kadar işleve çok bile bence şarj olayı süper kendi segmentindeki tüm cihazlara 10 basar bemce wave gerçek gerisi yalan:ehe:ehe:ehe:ehe

silver021

silver021

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bende yaptım telefonla günde ortalama 50 sms atıyorum 1 saat kadar oyun oynuyorum 2 3 saat internete giriyorum 3 gün gidiyor bu kadar işleve çok bile bence şarj olayı süper kendi segmentindeki tüm cihazlara 10 basar bemce wave gerçek gerisi yalan:ehe:ehe:ehe:ehe

bende günde 150 msj kullanıorumdur herhalde. samsung corby 1 gün bile gitmiordu bana :D wave gerçekten harika.

maviada1986

Üye
arkadaşlare ayar nerede göremedim, yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Enriqo

Üye
ayarları yaptım işe yaramıyor 3 gün gitse çok güzel olurdu ama en fazla 1.5 gün oda şarj bitmesin diye herşey kursağında kalıyor aman şarj bitmsin diye doğru düzgün bişey yapamıyorz bu şarj sorunun düzeltin artık sade msj ve arama için almadım ki bu telefono o kadar para veriyoruz ne nete hakkıyla girebiliyorsun nede oyun vs

Üst Alt