Nokia X3-00 '' Stereo Hoparlör '' İşte Size Gerçek Ses İmkanı Veren Müzik Telefonu

Sponsorlu Bağlantılar

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
Nokia X3-00 '' Stereo Hoparlör '' İşte Size Gerçek Ses İmkanı Veren Müzik Telefonu
Şimdiye Kadar Nokianın Çıkarmış Olduğu 5800 , 5310 , 5530 , 5630 , 5730 , 5320 ,5130 Gibi XpressMusiclerin Ses Kalitesi hakkında şöyle-böyle bilginiz vardır. Hepsinin Kendine has bir özelliği var

5800ın Kaliteli bir Bass Sesli Hoparlöre sahip olması
5310un Çift Çelik hoparlör sayesinde kaliteli bir ses çıkarması
5730un Gelişmiş Ekolayzer ile hoparlör güçlendirmesi için eklentinin bulunması vb.

Ancak 5800 Bir Müzik telefonundan çok Donanımları ile dikkat çekiyor , 5310 İse İnceliği ve Walkman ile dikkatı çekiyor 5730da bir iş telefonu görünümü kazandırmış

Nokia X3-00 İse Tamamen Kendine özgü bir Müzik telefonu olarak tasarlanmış ve Entegre Stereo Hoparlörleri ile Aynı ses Kalitesini İster Radyoda İsterseniz Medya oynatıcıda dinleyebiliyorsunuz Buna karşılık çok ama çokta ucuz bir fiyatla karşınıza çıkıyor. Üstelik Tuş Takımının ve İç Kasanın Sırf Çelikten olması ise şaşırtıcı çünkü darbelere karşı çok dayanıklı bir telefon olmuş . Bunun Yanında Kulaklıkla Gelen ses kalitesi 5800'dan daha kaliteli olduğunu bariz gösteriyor. (Bazı üyeler şimdi 5800'ın X3-00 le kıyaslanamayacagını söylesede) ki durum böyle değil yani X3-00 Müzik olarak 5800dan daha kaliteli ve yüksek sesli olduğunu söyleyebiliriz. Nokia X3-00 ''XpressMusic'' Serisinin Hem Çelik Hoparlörlü Hem Basslı Hemde Ekolayzer ile Stereoyu Güçlendirme aşamasınının 3nüde barındırıyor . Bu Telefonun kullanıcılarıda bariz çok mutlu yani ihtiyaçları tamamen karşılıyor. 350 Tl lik bir telefon nasıl oluyorda zamanında 900 liraya satılan 5800 gibi bir telefonu seste alt ediyor işte soru işareti bıraktıran nokta burada . Nokia artık çok telefon değil az ve öz telefonu her kese dagıtmayı hedefliyor bunuda İlk olarak yeni xpressmusicte göstermiş . X3-00 Abisi olan X6-00 İse Multimedialı bir telefon ister nokianın kendi web sitesinde isterse yorumlarda x3-00un bir müzik telefonu olduğunu ve x6-00 nın bile sadece multimedia (video,performans,eğlence ,)den ibaret olduğunu söylüyor. açıkcası Çok ucuz bir fiyata 350 tl lik bir fiyata telefonu aldığınızda gerçekten bunun 500 yada daha fazla bir fiyatla satışa cıkmasını bile isteyebilirsiniz ki çok amaçli bir telefon (size bu makale'yi yazmamın nedeni )gidipte 600 veya 700 liraya telefonu alıp sesi iyi çıkmıyor falan dememeniz . bende zamanında 5310 , 5800 ve 5730 kullandım ama hiç o kadarda sesten memnun olmadım ... (Not : Bu Makalemde hiç bir şekilde diğer telefonları eleştirmedim sadece aradaki farklardan bahsettim . Maxicep ailesine duyrulur , teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Noks, resmigenc ve Devil_In_Side

Devil_In_Side

Devil_In_Side

Üye
teşekkürler güzel bi makale olmuş :oke:

resmigenc

resmigenc

Üye
güsel paylaşım doğru noktalara değinmişsin... düşünyorum zaten şu aralar x3-00 yakışır 5610un yerine

haytaefendi

haytaefendi

Üye
saolasın gzl paylasım..

nachtregen

Üye
arkadaşlar bu x3 ün yes no tusları dokunmatikmi bi bilgisi olan varmı acaba ?

ipkry

ipkry

Üye
hayır telefonda dokunmatik namına hiçbir özellik yok:)

ÖZGÜNBEY

ÖZGÜNBEY

Üye
gayet açıklayıcı bi yazı olmuş... yazanın eline sağlık...

nfsnihat

nfsnihat

Üye
Nokia X3 alıcaklar; müzik dinlerken mesaj gelince 10 saniye kadar müzik duruyor ve mesaj sesi çalıyor, ayrıca telefonun zilsesi müzik çalarkenki yükseklikte çalmıyor. Alarm kurarsanız uyanamazsınız :), cebinizdeyken mesaj gelirse duyamazsınız. Arıza mıdır diye internette araştırdım 'nın kendi sitesindeki tartışmalarda bu sorun dile getirilmiş. Ancak çözümü yok. Ben aldım memnun değilim. Alacaklara da tavsiye etmem. Arkadaşımın eline sağlık güzel yönlerini ele almış.

Noks

Noks

Üye
evet arkadasım katılıyorum bende 5800 ı bıraktım artık X3 Kullanıyorum gerçektende 5800dan cok daha kaliteli ses cıkarıyor internet içinde uygun link link dolasmanıza gerek kalmıyor kendi faresi war :)

--------------- Ekleme ---------------

Nokia X3 alıcaklar; müzik dinlerken mesaj gelince 10 saniye kadar müzik duruyor ve mesaj sesi çalıyor, ayrıca telefonun zilsesi müzik çalarkenki yükseklikte çalmıyor. Alarm kurarsanız uyanamazsınız :), cebinizdeyken mesaj gelirse duyamazsınız. Arıza mıdır diye internette araştırdım 'nın kendi sitesindeki tartışmalarda bu sorun dile getirilmiş. Ancak çözümü yok. Ben aldım memnun değilim. Alacaklara da tavsiye etmem. Arkadaşımın eline sağlık güzel yönlerini ele almış.
ewt arkadasım ama cogu kişiler benim gibi telefonu titreşimde geziyor onlar için güzel alarm konusunda haklısın müzik çalarmıs gibi ses cıkartmıyor ama beni uyandırmaya yetiyor :D

pnkynap

Üye
Alarm sesinden ben de şikayetçiyim; ama onun dışında güzel bir telefon. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ama hiçbir sıkıntı çekmedim. Mesaj yazmak falan da oldukça rahat, herkese tavsiye ederim.

trabzon61spor

trabzon61spor

Üye
bendede x3 var ama sesinin daha fazlasını istiyorum oyüzden extra hoparlörünü aldım ayrıca pc hoparlörünü kulaklık bölümüne takıldığı zaman müthiş bir ses ortaya çıkıyor

OğuzcanAbi

Üye
canlı telefon ama x serisinde en kötü

balinadert

balinadert

Üye
evet ya istiklal ya ölüm...bu toprakları bedavaya almadık israilden amerikadan medet umanlar başkanlarından umutluyum diyen maşalar.. şamarı elbet yiyecekler..balinadert saygılarımla teşekkür edrim..

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
V8.40 Sürümü ile güncelleme yapın. Zil Sesi ve Mesaj sesleri müzik çalarken çıkan sesle aynı dereceye çıkıyor ancak hala bu mesaj gelince müzik çalara bi çözüm bulamadık bunun çözümü aslında şu

Sessiz profiline alın ve titreşimi kapatın o zaman müziğiniz yarıda kesilmesin :D

Mobil İletişim

Mobil İletişim

Üye
5800 dan başka müzik telefonu tanımam

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
Evet herkese göre ama bence şimdi yeni MP3 ARTIK X6

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
öyle gibi gözüküyor kardeşim birazdan kendi karşılaştırmam olan video yükleyeceğim bi izle bakalım :D

khemall

Üye
süper bi telefon gerçekten ve bu fiyata daha iyisini bulmanız imkansız

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
:) evet öyle

Üst Alt