Nokia'nın Şu Andaki En iyi 10 Telefonu

Sponsorlu Bağlantılar

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
konu ile alakasız olacak biraz ama şu nfc özelliği nedir tam olarak açıklarmısın :D

Kısaca açıklayayım ; telefonları birbirine dokundurduğun anda bağlanıyor ve hızlı bir şekilde dosya aktarımı yapabiliyorsun.Bluetoothdaki hibi bir saat civardeki.cihazları aramıyorsun.Galeriden fotoğrafı açıyorsun ve yollamak istediğin NFC destekli telefonla telefonunu tokuşturuyorsun.Ayrıca ileride akbil ve kredi kartı olarak ta kullanılabilecek bu özellik.Çalışma prensibi IETTnin yeni temassız akbillerindeki gibi.Türkiyede henüz yayılmasa da yurt dışında şu kredi kartı olayı var diye biliyorum.

Del Rey

Del Rey

Üye
Birinci elbette 808 Pureview

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
atakan25

atakan25

Üye
şu andakileri sıralarsak

701
N8
X7
603(işlemciden)
E7
C7
c6-01

aklıma gelenler

pRime.

pRime.

Üye
PureView 808
N9
701
N8
E7
700
C7
X7
603
C6-01=E6

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Evet o 11. sıraya kaydı malesef :D

----------Eklendi @ 00:47:58 ---------- Yazıldı @ 00:44:13 ----------

Bence 808 1. olmamalı çünkü Lumia 900 ya da Lumia 910a kamera dışında bir üstünlüğü yok hatta kötü yanları var.
Ben de öyle düşündüm de başta. Bidaha düşününce fikrim değişti neticede 808'de 1.3 ghz işlemci çok fark yok gibi ve dünyanın en iyi ekran kartı var Lumia 900'da usb on the go, nfc, HDMI, Dolby digital, java yok 808'e göre işletim sistemini de görsel olarak zayıf buluyorum Belle'e göre. Kamerası 1080p video çekemiyor vs. bu yüzden yani :oke: Bu arada 910 ise Nokia tarafından yalanlandı.

Ferzan

Ferzan

Üye
Kısaca açıklayayım ; telefonları birbirine dokundurduğun anda bağlanıyor ve hızlı bir şekilde dosya aktarımı yapabiliyorsun.Bluetoothdaki hibi bir saat civardeki.cihazları aramıyorsun.Galeriden fotoğrafı açıyorsun ve yollamak istediğin NFC destekli telefonla telefonunu tokuşturuyorsun.Ayrıca ileride akbil ve kredi kartı olarak ta kullanılabilecek bu özellik.Çalışma prensibi IETTnin yeni temassız akbillerindeki gibi.Türkiyede henüz yayılmasa da yurt dışında şu kredi kartı olayı var diye biliyorum.
teşekkürler bilgilendirdiğin için bende 701 siparişi verdim ama henüz elime gelmedi başka ne var öle diğer telefonlardan ayıracak özellikleri kısaca özetlermisin...

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
teşekkürler bilgilendirdiğin için bende 701 siparişi verdim ama henüz elime gelmedi başka ne var öle diğer telefonlardan ayıracak özellikleri kısaca özetlermisin...

Telefondan yazmak zor oluyor saat 2 gibi Pcye geçince detaylıca yazarım.

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
701'de 1 ghz işlemci ve 512 MB Ram var.Bu fiyat performans olarak Xperia Neo V ile yarışmasını sağlıyor.Fakat Android daha çok işlemci gerektiren bir sistem olduğundan 701'in symbian'ı Neo V'nin Android'inden daha stabil çalışıyor.NFC özelliği ve Orjinal Carla güncellemesini alacak olması en büyük artılarından.Carla güncellemesini 603-701-700 ve yeni çıkacak symbian telefonlar hariç 1. nesik Symbian (N8-C7 v.s) alamayacak.Nokia 701′de LED arkadan aydınlatmalı, IPS TFT Clear Black ekran var bu sayede dünyanın en parlak ekranına sahip oluyor.(1000 nit)Genel özellikleri bunlar.

Ferzan

Ferzan

Üye
arkadaşım çok teşekkür ederim bide bu CARLA dediğiniz nedir onuda açıklarsanız çok iyi olur malum bilmeyen çok kişi vardır hem ben hem onlar öğrenir

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
arkadaşım çok teşekkür ederim bide bu CARLA dediğiniz nedir onuda açıklarsanız çok iyi olur malum bilmeyen çok kişi vardır hem ben hem onlar öğrenir

Nokia Carla Nokia Anna–Nokia Belle gibi büyük bir güncelleme adı.Annadan Belleye geçişteki gibi büyük değişiklikler olabilir.2012 sonlarında Carlalı cihazların satışa çıkarılması 2013 1. yada 2. döneminde ise 701 gibi 2. nesil symbianlara gelecek.Fakat N8 gibi 1.nesil symbianlara sürüm gelemeyecek.Ya Nokia 500e Belle geldiği gibi kırpılarak gelecek ya da hiç gelmeyecek.

Birde dünyanın en güçlü Grafik işlemcilerinden birine sahip Nokia 701

Ferzan

Ferzan

Üye
Nokia Carla Nokia Anna–Nokia Belle gibi büyük bir güncelleme adı.Annadan Belleye geçişteki gibi büyük değişiklikler olabilir.2012 sonlarında Carlalı cihazların satışa çıkarılması 2013 1. yada 2. döneminde ise 701 gibi 2. nesil symbianlara gelecek.Fakat N8 gibi 1.nesil symbianlara sürüm gelemeyecek.Ya Nokia 500e Belle geldiği gibi kırpılarak gelecek ya da hiç gelmeyecek.

Birde dünyanın en güçlü Grafik işlemcilerinden birine sahip Nokia 701
bilgilendirdiğin için teşekkürler...

ozakin70

ozakin70

Üye
Dalga mı geçiyosunuz?

Lumia 900
Lumia 800
Nokia N9
Nokia 701
Nokia N8
Nokia 700
Nokia 603
Nokia E7
Nokia C7

Sıralama apaçık bu.Kimse bana N8 701den iyi demesin fotoğraf ve HDMI dışında 701 daha üstün...Malesef N95 v.s bu en iyi listesine giremiyor artık.

noktası noktasına katılıyorum:')

----------Eklendi @ 17:31:04 ---------- Yazıldı @ 17:28:25 ----------

PureView 808 i unutmuşum tabiki en başta ama çok eksiklikleri var (foto. makinesine telefon özelliği katmışlar gibi olmuş)

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
noktası noktasına katılıyorum:')

----------Eklendi @ 17:31:04 ---------- Yazıldı @ 17:28:25 ----------

PureView 808 i unutmuşum tabiki en başta ama çok eksiklikleri var (foto. makinesine telefon özelliği katmışlar gibi olmuş)

Yazı PureView808'den önce onu da unutmamak gerek :) ayrıca bence Lumia 900 PureWiev'den daha iyi bir telefon.Sırf 41 MP sensör koyuldu diye benim gözümde mükemmel olmuyor o telefon.Ne yapacak yıllarca kaç ay geçti bir TinTin görebildik.O da Androidteki yada IOS'taki gibi değil kırpılmış vaziyette.Wp'nin bir şansı var, ayrıca çok hızlı gelişiyor.Bana ve benim gibi kişilere 8 MP yeterken 41 MP gereksiz kaçar.Bu durumda Lumia Bence Hala daha iyi...

Yeni Sıralamam ;

Lumia 900 (Çıkarsa 910 türevi)
PureWiev808
N9
Lumia 800
Nokia N900
Nokia 701
N8
700
E7 (Fiziksel Klavyesi Yeter.)
603
C7

N900 koymamın sebebi zamanında çok yakın bir tanıdığımın kullanmış olması ve o zamanlar neler yapabildiğini görmüş olmam.Gerçekten şaheser bir telefon.Nokia Wp ile beraber Meego yada Maemo'ya devam etmeliydi bence.N900 benim gözümde telefondan çok daha fazlası bir cep bilgisayarı.N1000 gibi bir model olsa işlemcisi geliştirilmiş N900 halinde ne yapar ne eder alırdım...Ayrıca bazıları rezezif diyebilir ama çift katmanlı rezezif yani neredeyse kapasif kadar hassas ekranlı...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
lumia900 veya türevi 910un kamerasını şu an oldukları gibi degerlendirmeyin bence çünkü nokia açıkladı 808in kamerasında kullanılan purewiev teknolojisini diger platformlarada uygulayacaklar ve ilk adayda wp serisi o zaman lumialar donanım açısından çogu arkadasımız tarafından zayıf bulundukları kamera özelligiyle de ön plana çıkabilecektir

asigsasi

asigsasi

Üye
Yazı PureView808'den önce onu da unutmamak gerek :) ayrıca bence Lumia 900 PureWiev'den daha iyi bir telefon.Sırf 41 MP sensör koyuldu diye benim gözümde mükemmel olmuyor o telefon.Ne yapacak yıllarca kaç ay geçti bir TinTin görebildik.O da Androidteki yada IOS'taki gibi değil kırpılmış vaziyette.Wp'nin bir şansı var, ayrıca çok hızlı gelişiyor.Bana ve benim gibi kişilere 8 MP yeterken 41 MP gereksiz kaçar.Bu durumda Lumia Bence Hala daha iyi...

Yeni Sıralamam ;

Lumia 900 (Çıkarsa 910 türevi)
PureWiev808
N9
Lumia 800
Nokia N900
Nokia 701
N8
700
E7 (Fiziksel Klavyesi Yeter.)
603
C7

N900 koymamın sebebi zamanında çok yakın bir tanıdığımın kullanmış olması ve o zamanlar neler yapabildiğini görmüş olmam.Gerçekten şaheser bir telefon.Nokia Wp ile beraber Meego yada Maemo'ya devam etmeliydi bence.N900 benim gözümde telefondan çok daha fazlası bir cep bilgisayarı.N1000 gibi bir model olsa işlemcisi geliştirilmiş N900 halinde ne yapar ne eder alırdım...Ayrıca bazıları rezezif diyebilir ama çift katmanlı rezezif yani neredeyse kapasif kadar hassas ekranlı...

Sanki içimi okudun :oke:

zekican09

zekican09

Üye
lumia 900
lumia 800
n9
701
n8
603
c7
x7