Nokia'nın Şu Andaki En iyi 10 Telefonu

Sponsorlu Bağlantılar

aosman61

aosman61

Üye
x7
n9
n8
see ile başlayan adını unuttum :D
3310
1200
1100
x3

Del Rey

Del Rey

Üye
Nokia Lumia 900
Nokia N9
Nokia Lumia 800
Nokia N8
Nokia 701
Nokia E7
Nokia 603
Nokia 700
Nokia C7
Nokia E6
Nokia C6-01

Navy Blue

Navy Blue

Üye
Nokia Lumia 900
Nokia Lumia 800
Nokia N9
Nokia Lumia 710
Nokia N8
Nokia 701
Nokia 603
Nokia C7
Nokia C6-01
Nokia E6

Sadece donanıma bakıp telefon en iyisi olamaz... Tasarım ve kullanışlığıda çok önemli...
C6-01i ilk 10 içerisine almayanlar bir kıysalama yapsınlar...

uribaju

uribaju

Üye
n8i 701 den bile üstün tutanlara gülüyorum sadece nerde yaşıyosunuz siz :ehe kamera telefonlarda ayırt edici bir özellik değil bunu anlayın artık yeni nesil işlemci devri biraz realist düşünün..

----------Eklendi @ 19:23:58 ---------- Yazıldı @ 19:22:38 ----------

1 yıl içinde olacak durum şu ;

Örneğin Kamerası 5 mp s60v5 bir cihaz ve 3 mp nokia belle bir cihaz arasındaki fark gibi olacak.Ayrıca 12 MP kameraya 1000 lira verenini görmedim.Eğer telefonunda can sıkıntısına oyuna girmeyecek yada internette gezinmeyeceksen 1 fotoğraf makinesi + c3 falan alırsın aynı paraya gelir daha stabil sonuç alırsın.Ayrıca 701 ileride 1080 p çekim yapabilecek.Donanımı destekliyor sadece uygulama eksik o da geliyormuş yakında.Yani sadece fotoğraf+HDMI performansı için video oyun internet nfc carla ve 1ghz üstüne çıkan ve çıkmaya devam edicek uygulamaları bırakmış oluyorsun.Ayrıca 701in kamerası autofocus olayı dışında profesyonel olmayan biri için gayet yeterli bence.He Nokia yapsa N8 701 alaşımı bir şey de sıkıntı çekmesek ama satış politikası.işte.

aynen katılıyorum gerçekçi olun biraz

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Nokia E7 kullanan var mı?

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Dalga mı geçiyosunuz?

Lumia 900
Lumia 800
Nokia N9
Nokia 701
Nokia N8
Nokia 700
Nokia 603
Nokia E7
Nokia C7

Sıralama apaçık bu.Kimse bana N8 701den iyi demesin fotoğraf ve HDMI dışında 701 daha üstün...Malesef N95 v.s bu en iyi listesine giremiyor artık.

Sevdim bu sıralamayı:)

----------Eklendi @ 00:51:02 ---------- Yazıldı @ 00:46:21 ----------

android olmadığı sürece bu telefonlar 500 tl etmez
Arkadaşım, konuyu açan arkadaş "Nokianın şu andaki en iyi 10 telefonu hangileri" diye sormuş,Sen ise tutmuş android den bahsediyorsun.Konuyu çarpıtmayalım lütfen.

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
1) Lumia 900
2) Lumia 800
3) N9
4) Lumia 710
5) 701
6) N8
7) 603
8) 700
9) E7
10) X7

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Arkadaşlar E7 kullanan varmı? Kayseri'deym E7 alacaktım telefoncu bana N8'i önerdi E7 elinde olduğunu ama pek tutulmadığını söyledi donma falan oluyomuş ne kadar doğru?

ggokhan08

Üye
1 yıl içinde olacak durum şu ;

Örneğin Kamerası 5 mp s60v5 bir cihaz ve 3 mp nokia belle bir cihaz arasındaki fark gibi olacak.Ayrıca 12 MP kameraya 1000 lira verenini görmedim.Eğer telefonunda can sıkıntısına oyuna girmeyecek yada internette gezinmeyeceksen 1 fotoğraf makinesi + c3 falan alırsın aynı paraya gelir daha stabil sonuç alırsın.Ayrıca 701 ileride 1080 p çekim yapabilecek.Donanımı destekliyor sadece uygulama eksik o da geliyormuş yakında.Yani sadece fotoğraf+HDMI performansı için video oyun internet nfc carla ve 1ghz üstüne çıkan ve çıkmaya devam edicek uygulamaları bırakmış oluyorsun.Ayrıca 701in kamerası autofocus olayı dışında profesyonel olmayan biri için gayet yeterli bence.He Nokia yapsa N8 701 alaşımı bir şey de sıkıntı çekmesek ama satış politikası.işte.

Ben Telefonumda Canım Sıkılınca Oyunda Oynuyorum İnternette De Geziniyorum.. Ayrıca yalnızca fotoğraf + HDMI değil video en iyisini çekiyor ki 1080p den bahsetmişsin 1280x720 de n8 i geçemezken görüntü boyutu 1920x1080 oldugu zaman nasıl geçecek anlamıyorum görüntü daha da bozulacaktır !! N9 u da gördük istersen sana bi link göndereyim video testi diye ? Kaldıki 701 Carl zeiss değil ve otofokus yok kamerasını bana sakın savunma... Ayrıca DOLBY DİGİTAL oldugunuda belirtmek isterim.. Oyun ve internet demişsinki ben internette her türlü şeyi yaptım ve suana kadar bi sıkıntı yok inşallah da olmaz.. Oyun dersen Her türlü oyunu oynatıyor şuanda ne söylersen söyle.. 1 GHZ y miş bi performans farkı yok aralarında abartılacak kadar ki ben şu alttaki videoda [701 1GHZ C7 680 MHZ] hiç fark göremedim ...

Yeni aldım N8 i ki beğenseydim 701 alırdım zaten.... Kamera çok önemli bence ....

Neyse arkadasım gene bana 1 Ghz dersen daha bişey yazmıcam haberin ola :)

[video=youtube;kd24vk9Elmk]http://www.youtube.com/watch?v=kd24vk9Elmk[/video]

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
Ben Telefonumda Canım Sıkılınca Oyunda Oynuyorum İnternette De Geziniyorum.. Ayrıca yalnızca fotoğraf + HDMI değil video en iyisini çekiyor ki 1080p den bahsetmişsin 1280x720 de n8 i geçemezken görüntü boyutu 1920x1080 oldugu zaman nasıl geçecek anlamıyorum görüntü daha da bozulacaktır !! N9 u da gördük istersen sana bi link göndereyim video testi diye ? Kaldıki 701 Carl zeiss değil ve otofokus yok kamerasını bana sakın savunma... Ayrıca DOLBY DİGİTAL oldugunuda belirtmek isterim.. Oyun ve internet demişsinki ben internette her türlü şeyi yaptım ve suana kadar bi sıkıntı yok inşallah da olmaz.. Oyun dersen Her türlü oyunu oynatıyor şuanda ne söylersen söyle.. 1 GHZ y miş bi performans farkı yok aralarında abartılacak kadar ki ben şu alttaki videoda [701 1GHZ C7 680 MHZ] hiç fark göremedim ...

Yeni aldım N8 i ki beğenseydim 701 alırdım zaten.... Kamera çok önemli bence ....

Neyse arkadasım gene bana 1 Ghz dersen daha bişey yazmıcam haberin ola :)

[video=youtube;kd24vk9Elmk]http://www.youtube.com/watch?v=kd24vk9Elmk[/video]

kardeşim şuanda video çekim kaliteleri eşit ama ileride yazılımsal eklemelerle 701 1080p çekim yapabilecekken N8 720p çekimde kalacak.Zaten kamera konusunda bir şey demedim sadece autofocus dışında 701in kamerasının profesyonel olmayan biri için gayet yeterli olduğunu belirttim.Oyun konusundaki en önemli faktör sişlemci hızı değil zaten grafik işlemcisi.701in Grafik işlemcisi mükemmele yakınken N8in özellikle tin tin benzeri oyunlar için yetersiz kalıyor.Ayrıca sadece bu kadar değil ileride Carla güncellemesini de alacak.İleride Carla için gelecek oyun-uygulamalarım Belle'de çalışmaması muhtemel.Dünyanın en parlak ekranı olduğunu ve güneş altında da parıldadığını belirtmek isterim.NFC ve en az işlemci hızı kadar önemli olan grafik işlemcisi v.s 1-2 unsur var onlara girmiyorum telden yazmak zor oluyor.Tekrar söylüyorum N8 kamera konusunda 701den bariz üstün bir telefon ama kamera üstün diye diğer özellikleri önemsizleştirmek biraz ilginç.Eğer bu yoruma da kamerası üstün diğer özellikler önemsiz-hissedilmiyor dersen daha bir şey yazmayacağım haberin ola

ggokhan08

Üye
kardeşim şuanda video çekim kaliteleri eşit ama ileride yazılımsal eklemelerle 701 1080p çekim yapabilecekken N8 720p çekimde kalacak.Zaten kamera konusunda bir şey demedim sadece autofocus dışında 701in kamerasının profesyonel olmayan biri için gayet yeterli olduğunu belirttim.Oyun konusundaki en önemli faktör sişlemci hızı değil zaten grafik işlemcisi.701in Grafik işlemcisi mükemmele yakınken N8in özellikle tin tin benzeri oyunlar için yetersiz kalıyor.Ayrıca sadece bu kadar değil ileride Carla güncellemesini de alacak.İleride Carla için gelecek oyun-uygulamalarım Belle'de çalışmaması muhtemel.Dünyanın en parlak ekranı olduğunu ve güneş altında da parıldadığını belirtmek isterim.NFC ve en az işlemci hızı kadar önemli olan grafik işlemcisi v.s 1-2 unsur var onlara girmiyorum telden yazmak zor oluyor.Tekrar söylüyorum N8 kamera konusunda 701den bariz üstün bir telefon ama kamera üstün diye diğer özellikleri önemsizleştirmek biraz ilginç.Eğer bu yoruma da kamerası üstün diğer özellikler önemsiz-hissedilmiyor dersen daha bir şey yazmayacağım haberin ola

Neyse dostum herkesin telefondan beklentileri farklı farklı sen bilgisayar gibi kullanıyorsun ben ise kamera almak yerine n8 i aldım dieğr söylediklerini yapamıyormuyum yapıyorum tabikide.. Carla çıkarsa da ozaman 701 performansını artırırsa orasını bilemem.... Elimde bilgisayarın kıralı var CRYSİS Assassin Creed gibi oyunları oynuyorum ve bunları oynadıktan sonra telde assassin creed oynamak biraz anlamsız geliyor ama sen oynamak istersin o farklı bir mevzu.. Sen git bi kaç arkadasınla telefonları tokuştur ne diyim :D :D hade kendine iyi bak iyi forumlar ...

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
Neyse dostum herkesin telefondan beklentileri farklı farklı sen bilgisayar gibi kullanıyorsun ben ise kamera almak yerine n8 i aldım.. Elimde bilgisayarın kıralı var CRYSİS Assassin Creed gibi oyunları oynuyorum ve bunları oynadıktan sonra telde assassin creed oynamak biraz anlamsız geliyor ama sen oynamak istersin o farklı bir mevzu.. Sen git bi kaç arkadasınla telefonlarınızı tokuşturun ne diyim :D :D hade kendine iyi bak iyi forumlar ...

Kardeşim amacım o değildi :D tabikide herkesin beklentisi farklı belge çekimi yapacak, doğa çekimi yapacak yada kamerayı kullanacak diğer özelliklerden daha fazla kameraya ihtiyaç duyacak birinin N8 değil 701 alması çok saçma olur.Öncelik kişinin ne istediğini bilmesi fakat biraz genelleme yapmak gerekli.701'in kamerası 8 MP ve autofocus dışında bence yeterli.Ben evimde pek bulunamadığımdan telefonumdan diğer özellikleri de istiyorum bir başkasının ihtiyacı olmaz o ayrı.Yada birinin fotoğraf makinesi vardır telefondaki kameraya ihtiyaç duymaz benim bahsettiğim olay o değil.Eğer genelleme yaparsak 701'in eksiklerinden çok fazlalığı var ve sırf NFC ve Carla güncellemesi bile gelecek vaad ettiğini gösteriyor.Anlatmak istediğim buydu ama anlatamadım galiba.Ayrıca en yakın arkadaşlarımın hepsinde NFC var ve Bluetooth'un yüzüne bile bakmıyoruz :D etraftaki insanlar şaşkın şaşkın bakıyorlar napıyor bu dengesizler diye çok güzel oluyor yani :D

• Beğen
Tepkiler: ggokhan08

baykep

Üye
En iyi Nokia sahip olduğun Nokiadır.
C6-01

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Listeyi güncelledim...
1) 808 Pureview
2) Lumia 900

3) Lumia 800
4) N9
5) Lumia 710
6) 701
7) N8
8) 603
9) 700
10) E7

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
Listeyi güncelledim...
1) 808 Pureview
2) Lumia 900

3) Lumia 800
4) N9
5) Lumia 710
6) 701
7) N8
8) 603
9) 700
10) E7

Bence 808 1. olmamalı çünkü Lumia 900 ya da Lumia 910a kamera dışında bir üstünlüğü yok hatta kötü yanları var.

Ferzan

Ferzan

Üye
Kardeşim amacım o değildi :D tabikide herkesin beklentisi farklı belge çekimi yapacak, doğa çekimi yapacak yada kamerayı kullanacak diğer özelliklerden daha fazla kameraya ihtiyaç duyacak birinin N8 değil 701 alması çok saçma olur.Öncelik kişinin ne istediğini bilmesi fakat biraz genelleme yapmak gerekli.701'in kamerası 8 MP ve autofocus dışında bence yeterli.Ben evimde pek bulunamadığımdan telefonumdan diğer özellikleri de istiyorum bir başkasının ihtiyacı olmaz o ayrı.Yada birinin fotoğraf makinesi vardır telefondaki kameraya ihtiyaç duymaz benim bahsettiğim olay o değil.Eğer genelleme yaparsak 701'in eksiklerinden çok fazlalığı var ve sırf NFC ve Carla güncellemesi bile gelecek vaad ettiğini gösteriyor.Anlatmak istediğim buydu ama anlatamadım galiba.Ayrıca en yakın arkadaşlarımın hepsinde NFC var ve Bluetooth'un yüzüne bile bakmıyoruz :D etraftaki insanlar şaşkın şaşkın bakıyorlar napıyor bu dengesizler diye çok güzel oluyor yani :D

konu ile alakasız olacak biraz ama şu nfc özelliği nedir tam olarak açıklarmısın :D