zorla güncelleme ?

Sponsorlu Bağlantılar

SouLW3

SouLW3

Üye
    Konu Sahibi
zorla güncelleme ?
Arkadaşlar şuanda sacmalarsam kusuruma bakmayın ,,
bir fikir geldi aklıma madem nokia n9 u unuttu madem kendileri güncelleme yapmicak bizde nokia forum sitesini baskına gidelim her bölümüne her alanına nokia n9 güncelleme istiyoruz , nokia ölmedi, gibi benzeri konular açsak tabi açtıkdan 1-2 gün sonra silerler ama biz sabırla hergün açsak 1-2 hafta içinde yöneticilerin dikkatini çekip birşeyler yapmazlarmı ? 10 kişilik ekip olsa bence yeterince sesimiz duyulur ?Nokia destek forumunu ayağa kaldırırız diye düşünüyorm saçmaladıysam kusura bakmayn bıkkınlık geldi artuk =/

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
saçmalak değil estağfurullah da nokiadan elop efendi defolup gitmeden N9 için bir şey yapacaklarını sanmıyorum. hoş bu saatten sonra elopda gitse artık N9 için bir şey yapmazlar çünkü N9 dan sonra wpli çok cihaz çıkardı nokia. açıkçası eski bir telefona geri dönüş bir bakıma prestij kaybı olarak değerlendirilir. denemekten zarar çıkmaz, bir şeyde kaybetmeyiz fakat bir şeyde elde edemeyiz.şuan salfish N9 için yolda. tahminim gelecek seneye kadar meegoya dışardan destek veren normal geliştiriciler de bu desteği keserler( uygulama+oyun geliştirmeleri).kısacası meego için uğraşmak samanlıkta iğne aramak gibi olur.Yazık ettiler güzelim işletim sistemine...

Seglopsi

Seglopsi

Üye
buraya yazarsak şikayetleri topluca belki işe yarayabilir. pek umutlu olmamak var gerçi.

SouLW3

SouLW3

Üye
    Konu Sahibi
Bence n9 u bilmeyip android hastaları n9 u görselrr akılları ucar ama bilmio zavllılar bence sesimizi duyursak bize katılan yabancı dostlatımızda olur 10 kişi başlarız 100 kişi oluruz sonucta azımsanmayacak bir topluluk topladıltan sonra 1 defalık güncelleştirme getirmenin neresi prestij kaybı olcakki biz uygulama cıkarsn filan istemioruz eksikleri ve efekleri düzeltsin kafi .)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
aynen şu mesajları düzeltsinler birde usb otg desteği verseler benim için kafi, sıkıntı yok. :)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Bunu change.org aracılığı ile yabancı bir kullanıcı yapmıştı epeyde katılım olmuştu ama ses seda çıkmadı nokia'dan :(

Seglopsi

Seglopsi

Üye
[ENGİN];6383302' Alıntı:
Bunu change.org aracılığı ile yabancı bir kullanıcı yapmıştı epeyde katılım olmuştu ama ses seda çıkmadı nokia'dan :(

ben kendi adıma 6 mail adresimden 6 katılım yapmıştım. abi bugların listesini bulabilirmisin acaba?

- - - Eklendi - - -

bulursan özelden göndersene bana..

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Bence n9 u bilmeyip android hastaları n9 u görselrr akılları ucar ama bilmio zavllılar bence sesimizi duyursak bize katılan yabancı dostlatımızda olur 10 kişi başlarız 100 kişi oluruz sonucta azımsanmayacak bir topluluk topladıltan sonra 1 defalık güncelleştirme getirmenin neresi prestij kaybı olcakki biz uygulama cıkarsn filan istemioruz eksikleri ve efekleri düzeltsin kafi .)

Sözlerine katılıyorum üstadım ancak nokia hepimizin bildiği üzere wp ile androide savaş açma yoluna girdi. bu saatten sonra n9 a geri dönüşü çok zor bu açıdan söyledim. ikincisi Engin Abi'nin de söylediği üzere daha önce yabancılar uğraştı ama sonuç gelmedi. yani boşa çabalamış oluruz ancak böyle bir etkinlik oluşturulursa tabi ki destek veririz.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
neyse abi buldum bu arada, change.org yazınca sen orada aratayım dedim çıktı :)

scorpion11

scorpion11

Üye
neyse abi buldum bu arada, change.org yazınca sen orada aratayım dedim çıktı :)

Hmm mesela batarya azalma bug var.Linkte belirtilmiş.Batarya %15,%20 lerdeyken bir anda %4,%5 oluyor.Bu durumla bende karşılaştım.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Bu işi yapacak ekip çoktan Nokia bünyesinden ayrılıp Jollayi kurdu bile o yüzden böyle birşey malesef ki imkansız.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
onla karşılaşmayan yok bazen 15'den 4'e, bazen 50'den, bazen 40'dan düşüyor. batarya ile alakalı bir problem yazılımsal bişey değil o bence. neden bilmiyorum (conky'den de takip edebilirsiniz) bataryada ani voltaj düşüşleri oluyor kullanırken.

- - - Eklendi - - -

Bu işi yapacak ekip çoktan Nokia bünyesinden ayrılıp Jollayi kurdu bile o yüzden böyle birşey malesef ki imkansız.

biliyoruz da neticede isteseler en azından bugları kapatırlar. yeni birşey vermesinler bugları kapatsınlar yeterli.

scorpion11

scorpion11

Üye
onla karşılaşmayan yok bazen 15'den 4'e, bazen 50'den, bazen 40'dan düşüyor. batarya ile alakalı bir problem yazılımsal bişey değil o bence. neden bilmiyorum (conky'den de takip edebilirsiniz) bataryada ani voltaj düşüşleri oluyor kullanırken.

- - - Eklendi - - -

Dediğinize göre BV-5JWB bataryaları hatalı üretim o zaman.

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Batarya konusunda Oğuz hocama tamamen katılıyorum. bende hatalı olduklarını düşünüyorum. bir an da batarya seviyesinin düşüşü normal değil. ama arkadaşlar bence boşuna uğraşmış oluruz. Necati üstadın dediği gibi meego ile uğraşacak ne bir ekip ne de başka bir çalışan var şuan nokia firmasında. herifler wp ile yatıp wp ile kalkıyorlar androidi nasıl alt ederiz diye :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Batarya konusunda Oğuz hocama tamamen katılıyorum. bende hatalı olduklarını düşünüyorum. bir an da batarya seviyesinin düşüşü normal değil. ama arkadaşlar bence boşuna uğraşmış oluruz. Necati üstadın dediği gibi meego ile uğraşacak ne bir ekip ne de başka bir çalışan var şuan nokia firmasında. herifler wp ile yatıp wp ile kalkıyorlar androidi nasıl alt ederiz diye :D

bence 3-5 kişi bütün bugları çözer birkaç günde. bana göre donanımsal olan batarya düşüşü hariç en azından şu mesaj bugu felan çözülür, tamamen uğraşmıyorlar işin özü bu. koskoca nokia 3 tane yazılım mühendisini görevlendiremez mi bu iş için?

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye

bence 3-5 kişi bütün bugları çözer birkaç günde. bana göre donanımsal olan batarya düşüşü hariç en azından şu mesaj bugu felan çözülür, tamamen uğraşmıyorlar işin özü bu. koskoca nokia 3 tane yazılım mühendisini görevlendiremez mi bu iş için?

Elbetteki yapabilirler üstelik illaki meego ekibi olacak diye bir şeyde yok fakat nokia zaten bu hataları bilmekte. amaç şu mevcut eski işletim sistemli( wp ye göre) tüm nokia kullanıcıları wpli yeni ürünlerine geçmesi. bunu yaptığında rakiplerine yeni projesini ispat etmiş olacak. yoksa hepimizin çektiği sorunların nokia isterse bir günde bile çözer ancak bu onun işine gelmez şu saatten sonra. tabi ki bütün bunların arkasındaki kilit isim herkesin malumu...

lasvetorus

lasvetorus

Üye
İnanın bana gelseydi 5800'a gelirdi.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
İnanın bana gelseydi 5800'a gelirdi.

5800'a ne gelecek onu anlamadım. ben 5800 kullandım kullanıma engel bir bug olduğunu hatırlamıyorum 5800'da. mesajların karıştığını felan hatırlamıyorum.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
ekibi kendi icimizden kursak neden olmasın ille firma veya şirket bünyesi gerek miyor ;)
türkiye olarak el atılması gereken bir husus
herkes güclerini birleştirmeli
bişeyleri başarmak istiyorsak
istemeliyiz
inanmalıyız

Üst Alt