Ziraat Bankası böyle bir sorun var kafayı yiyecem.

Sponsorlu Bağlantılar

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
Ziraat Bankası böyle bir sorun var kafayı yiyecem.
Bugün sahibinden.comdan 1050 tl değerinde bir get alışverişi yapacaktım dün gece 23.00 sıralarında atmden 1050 tl para attım ve hesabımda tam 1050 tl vardı. Sabak uyandım ürünü almak istedim kredi kartınızda yeterli bakiye yoktur dedi. Gittim bankaya bir baktım 1035.90 Tl kalmıs gittim 20 tl daha attım 1055.90 Tl oldu ve hala bakiye yetersiz diyor kafayı yemek üzereyim bir fikri olan arkadaş varmı?

Tommy Vercetti

Tommy Vercetti

Üye
kartın limiti ne kadar bazı kartlar tek seferde yüksek meblağ ödemesi yapmıyor taksite bölün

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
kartın limiti ne kadar bazı kartlar tek seferde yüksek meblağ ödemesi yapmıyor taksite bölün
Kartım kredi kartı değil. Banka kartı yani hesabım var ziraatte atm kartı. Daha önceden 150-200 tl alışverişler yaptım sorun yoktu

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
hesap özeti alıp kontrol etmelisin bazen bankalar kendince kart sahibi adına fon alma işlemi yapabiliyor

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
[ENGİN];5447222' Alıntı:
hesap özeti alıp kontrol etmelisin bazen bankalar kendince kart sahibi adına fon alma işlemi yapabiliyor
hesap özetinde bir sıkıntı yok. ona baktım normal sadece hesap kesim ücreti almış 2 seferlik uzun süredir para atmıyordum onuda bu sabah yatırdım acaba haftasonu oldugu için olabilir mi?

Tommy Vercetti

Tommy Vercetti

Üye
banka kartındada alışverış limiti oluyor bizim finansbankın 400 tl yani 1000 liralık bişey alacaksan en az 3 taksite böldürcen öyle yani

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
banka kartındada alışverış limiti oluyor bizim finansbankın 400 tl yani 1000 liralık bişey alacaksan en az 3 taksite böldürcen öyle yani
yine terslik yani kafayı yedirecek bu gidişle. Peki ben ziraat müşteri hizmetlerini arasam bana bu konuda yardımcı olurlar mı? Birde Kredi kartında böyle geçerli mi?

serinaga

serinaga

Üye
Kartınız maestro özellikli ise sorun olmaması lazım. ATM'den şunu kontrol edin, Kullanılabilir bakiye mi görünüyor meblağ ?

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
Kartınız maestro özellikli ise sorun olmaması lazım. ATM'den şunu kontrol edin, Kullanılabilir bakiye mi görünüyor meblağ ?
kartı ilk taktığımda karşıma 1055.90 tl para çıkıyor. .otomatik ödeme talimatı hesap ücreti vs hiç bir kesinti yok şuanda kartta sağ altta vısa electron yazıyor sadece. maestro göremiyorum

- - - Eklendi - - -

ziraat müşteri hizmetlerini arasam limiti artırmaz mı yada başka bir yolu yok mu?

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
peki mevcut olan miktarı çekmeye kalktıgında aşagı düşüyor mu miktar

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
[ENGİN];5447294' Alıntı:
peki mevcut olan miktarı çekmeye kalktıgında aşagı düşüyor mu miktar
atm'ler max 1000 tl verdiği için 1000 Tl çekmek istediğimde veriyor problem yok

Emrgncy

Emrgncy

Üye
hesap kartını kredi kartı olarak kullanabiliyor musun?

Kartın bu tür kullanıma kapalı olabilir.

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
hesap kartını kredi kartı olarak kullanabiliyor musun?

Kartın bu tür kullanıma kapalı olabilir.
Dediğim gibi daha önce hesap kartım ile internetten 200 liralık alışveriş yapmıştım birde 115 tl lik yapmıstım sıkıntı yoktu. Hesap kartımı hiçbir markette kullanmadım ama daha.

- - - Eklendi - - -

birde deniz bank hesabım var maestro yazıyor ama onun bankası 20 km uzakda gerekirse ona atıp deneyecegim

Emrgncy

Emrgncy

Üye
:hmmm Bence sorun şu ki. Atm de max. 1000 tl çekebiliyorum diyorsun, sanırım ödeme olarakta o meblağın üzerini vermiyor ve o yüzden sorun yaşıyorsun sanırım...

• Beğen
Tepkiler: TeAmo42 ve TheMadness
TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
:hmmm Bence sorun şu ki. Atm de max. 1000 tl çekebiliyorum diyorsun, sanırım ödeme olarakta o meblağın üzerini vermiyor ve o yüzden sorun yaşıyorsun sanırım...
Evet aslında çok mantıklı söylüyorsun. o yüzden kredi kartı bulmam lazım başka yol gözükmüyor. Ama şimdi emanet kredi kartı bulsam diyelimki ürünü begenmedim iade ettiğimde para o adamın kredi kartına yatacak bu sefer o adamdan kredi kartını almak zor olacak başka bir yolu yokmudur bunun

- - - Eklendi - - -

Ziraat müşteri hizmetlerini aradım ilk basta bakiye yetmediği için bir kaç kere denemem yüzünden karta 24 saatlik bloke koymuş o yüzden olmuş sorun çözüldü yardımcı olan herkese teşekkürler :)

greenmile

greenmile

Üye
banka kartında istediğin kadar para yatırıp istediğin kadar harcayabilirsin.Ancak 3d ödeme sistemi gerek banka kartları için kredi kartında 3d şart değil

işbankası denizbank bankasya ve finansbank banka ve kredi kartlarım var en azından durum bu şekilde bende.

Emrgncy

Emrgncy

Üye

Evet aslında çok mantıklı söylüyorsun. o yüzden kredi kartı bulmam lazım başka yol gözükmüyor. Ama şimdi emanet kredi kartı bulsam diyelimki ürünü begenmedim iade ettiğimde para o adamın kredi kartına yatacak bu sefer o adamdan kredi kartını almak zor olacak başka bir yolu yokmudur bunun

- - - Eklendi - - -

Ziraat müşteri hizmetlerini aradım ilk basta bakiye yetmediği için bir kaç kere denemem yüzünden karta 24 saatlik bloke koymuş o yüzden olmuş sorun çözüldü yardımcı olan herkese teşekkürler :)

Gözün Aydın senin adına sevindim

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi
banka kartında istediğin kadar para yatırıp istediğin kadar harcayabilirsin.Ancak 3d ödeme sistemi gerek banka kartları için kredi kartında 3d şart değil

işbankası denizbank bankasya ve finansbank banka ve kredi kartlarım var en azından durum bu şekilde bende.
Ziraat bankasında 2000 e kadar çekebiliyormuşuz.internet'de bu şekilde yani internet üzerinden 2000 tl çekiliyormuş yani. düz atmde 1000 tl. Ama sorunum hala çözülmedi hep gece 12 den snra dediler sonra pazartesi deneyin dediler yine olmadı müşteri hizmetlerinde bi sıkıntı görünmüyor sanırım sorun sahibindenden kaynaklanıyor gibi. çünkü hesapda 1055 tl var ürün ise 1050 tl sanırım biraz daha fazla para olması lazım kartta.

greenmile

greenmile

Üye

Ziraat bankasında 2000 e kadar çekebiliyormuşuz.internet'de bu şekilde yani internet üzerinden 2000 tl çekiliyormuş yani. düz atmde 1000 tl. Ama sorunum hala çözülmedi hep gece 12 den snra dediler sonra pazartesi deneyin dediler yine olmadı müşteri hizmetlerinde bi sıkıntı görünmüyor sanırım sorun sahibindenden kaynaklanıyor gibi. çünkü hesapda 1055 tl var ürün ise 1050 tl sanırım biraz daha fazla para olması lazım kartta.

alakası yok bakiyende + 1050 lira bile olsa alırsın ürünü fazla paraya falan gerek yok her bankada bu şekilde. Sistemsel bir sorun olabilir almaya kalktığında ekranda bir hata alıyor musun?

TeAmo42

TeAmo42

Üye
    Konu Sahibi

alakası yok bakiyende + 1050 lira bile olsa alırsın ürünü fazla paraya falan gerek yok her bankada bu şekilde. Sistemsel bir sorun olabilir almaya kalktığında ekranda bir hata alıyor musun?
Kredi kartınızda yeterli bakiye yoktur diyor arkadaşımın kartına attım yine aynı hatayı verdi oda ziraat bankasının kartıydı sanırım bankayla ilgili bir sorun diye düşünüyorum.