Öneri zenfone 5 ile ilgili birkaç soru

Sponsorlu Bağlantılar

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
zenfone 5 ile ilgili birkaç soru
Merhaba arkadaslar
1.sorum:telefon tam 2saat 5 dk da full sarj ediyor normal mi
2.sorum..kararlilik güncellemesini indirdim fakat recovery de status 1hatasi verdi sebebi nedir
3.sorum..internette gezerken ve oyun oynarken sarj biraz hizli bitiyor normal mi dir.
4.sorum..1ve 3
Sorum bataryadan sa ne yapmaliyim
Birde sarj sürelerinizi paylasirsaniz sevinirim
TeSekkurler

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
sadece 3.soruyu cevaplayayım eğer internete wi-fi'den bağlanıyorsan hızlı gider kullanmasan bile gider oyunlara gelince benim bildiğim her oyuna göre değişiyor mesela Minecraft ağır bir oyun benim şarjımı çabuk azaltıyor 2048 oyunu ise 1 saatte %10-15 arası azaltıyor

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
sadece 3.soruyu cevaplayayım eğer internete wi-fi'den bağlanıyorsan hızlı gider kullanmasan bile gider oyunlara gelince benim bildiğim her oyuna göre değişiyor mesela Minecraft ağır bir oyun benim şarjımı çabuk azaltıyor 2048 oyunu ise 1 saatte %10-15 arası azaltıyor

Yok mobil veriden
Teşekkürler

By.zKn

By.zKn

Üye
1. Sorunda normal sarj ediyo,
3. Sorunda evet oyunlar sarji cok yer ama her telde yer mAh ine gore gayet normal sarjin gitme suresi

• Beğen
Tepkiler: hasim38
CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
1-Orjinal şarj aleti ile 2 saat 50 dk falan sürmesi lazım şarjın. Farklı bir cihazla mı şarj ediyorsunuz?
2-Cihazda root var mı? Sistem dosyalarına müdahale etmiş olabilir misiniz?
3-3g ve mobil veri baya şarj tüketiyor. Birçok telefonda bu şekilde aslında ama 5" ekranda 2100 mah batarya olunca daha hızlı azalıyor şarj.
4-Mobil veri ile facebook gibi sitelere girmeyecekseniz veya internetin hızlı olması gerekmiyorsa(whatsapp, mesenger kullanımı gibi) 2g olarak kullanabilirsiniz. Ekran ışığını yüksek kullanmanızı gerektirecek çok durum yok. Ben en düşükte kullanıyorum. Sadece güneş altında otomatik yapıyorum.

Kullanıma göre 3 saat civarı ekran süresi ile sabah 8 gece 12 arası rahatlıkla kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Dede
hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
Can sarj aleti orjinal
Root yok
Verdigin bilgiler icin Teşekkürler
Ben ekrani Otomatik de kullanıyorum bu arada

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Can sarj aleti orjinal
Root yok
Verdigin bilgiler icin Teşekkürler
Ben ekrani Otomatik de kullanıyorum bu arada
Biraz geç olacak ama kusura bakmayın :(

1- Muhtemelen şarjınızı tamamen bitirip kullanmadınız pek. Şarjınız %1 iken yarım saatlik kullanım süresi almanız muhtemel söylediğinize göre :) Kalibre edebilmek için birkaç defa 0 a düşürüp kapandıktan sonra kapalı olarak tam şarj yapmanız gerekebilir.

2- Güncellemeyi Ota üzerinden yaptığınızda sorun çıkmaması gerekirdi. Sorunu çözemediyseniz şuan hangi sürüm var onu söylerseniz manuel yükleme veya farklı bir yöntem söyleyebilirim.

3-4- 2 saat 5 dk da şarj olduğu için muhtemelen pilinizde kalibrasyonla ilgili bir sorun var. 1. maddeyi uygulayınca düzelme olacaktır biraz daha. Bir de 20 gün önce 2.21.40.30 sürüm geldi Zenfone5 için. Şu an server sorunundan dolayı sitelerinde ve Ota'da yok malesef. Ben bu sürümü kullanıyorum ve şarj süresinde bariz bir artış var. 4 saat ortalama ekran süresi alabiliyorum o günden beri. 1 saat oyun 1 saat tarayıcı ile internet 1 saat whatsapp nerdeyse standart günlük kullanımım diyebilirim. Duruma göre bazen %30 civarı şarjım kalıyor gece bazen de oyunu arttırıp %5 in altına düşürüp takıyorum şarja. Ekran parlaklığım en kısıktadır genellikle. Oyun ve uygulamalardan çıktığımda kullanmayacaksam greenify ile çalışan uygulamaları uyuturum.

• Beğen
Tepkiler: hasim38

Üst Alt