LG G3 YAVAŞ SARJ SORUNU

Sponsorlu Bağlantılar

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
LG G3 YAVAŞ SARJ SORUNU
s.a arkadaşlar lg g3 telefonum var tamire verdim batarya çok geç dolum yapıyor diye batarya yı değiştirmişler yeni sıfır batarya takmışlar garanti kapsamında

orjinal sarj aleti ile normal prize takıyorum 1 saat 5 dk da ( yani 65 dakikada ) % 40 dan % 53 geldi

aynı sarj aleti başka odada ki akım korumalı fişe takıyorum 15 dk içinde % 53 den % 71 kadar doluyor

bu neden kaynaklı olabilir

saat sabah 09:10 şarja taktım 2 saat oldu % 40 dan %74 oldu 2 saatte
soketin ucunda çatkalık var ondan olabilir mi

PALA.

PALA.

Üye
usb kablosu ile bilgisayardan şarj etmeye çalışın, çatlaktan olsa hiç şarj etmez yada gidip gelir şarj oluyor ibaresi.

• Beğen
Tepkiler: derya1978
ibrother

ibrother

Üye
Kabloyu değiş. Ben Samsung Fast charge 10200mah Power Bank aldım %0 dan 1saat 50 dk da dolduruyor. Birde aida64 ü indir şarj hızına bak. 1300mah falan olmalı orjinal alet ile, diğerleri 750 800mah arası

• Beğen
Dm.Pro

Dm.Pro

Üye
Benimkide cok yavas lg magna

• Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Kabloyu değiş. Ben Samsung Fast charge 10200mah Power Bank aldım %0 dan 1saat 50 dk da dolduruyor. Birde aida64 ü indir şarj hızına bak. 1300mah falan olmalı orjinal alet ile, diğerleri 750 800mah arası

aida64 indirim şarja bağlayım aida64 den batarya kısmından mı bakacağım

şarja hızına baktım 800 ile 1090 arasında değişiyor

PALA.

PALA.

Üye
Telefonda güç tüketiyor bir taraftan, bu hızda şarj olursa 4 saati bulması normal.
% oranına aldanmamak gerek, size bataryanın doluluğu hakkında genel bir fikir verir sadece.

• Beğen
Tepkiler: köprülü ve derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Telefonda güç tüketiyor bir taraftan, bu hızda şarj olursa 4 saati bulması normal.
% oranına aldanmamak gerek, size bataryanın doluluğu hakkında genel bir fikir verir sadece.

sarj hız oranı düşük mü 800 /1100 mah arasında gidip geliyor ama % 98 doluluk oranı var

3000 mah kapasite olan pilin şarj hızı kaç mah olması gerekir

PALA.

PALA.

Üye
3000 mah kapasite olan pilin şarj hızı kaç mah olması gerekir
Cihaz üreticisi, orjinal şarj cihazını bu şekilde ürettiyse bir bildiği vardır.
Normalde adaptörler, bataryanın mah değerinin %50si civarında olur yani 1500 mah...
Yavaş şarj batarya ömrü açısından daha iyidir. Cihaz hızlı şarjı destekliyorsa kullanabilirsiniz sizin tercihiniz.
Technopat ve shitdeletede de sormuşsunuz aynı soruyu :)

• Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Cihaz üreticisi, orjinal şarj cihazını bu şekilde ürettiyse bir bildiği vardır.
Normalde adaptörler, bataryanın mah değerinin %50si civarında olur yani 1500 mah...
Yavaş şarj batarya ömrü açısından daha iyidir. Cihaz hızlı şarjı destekliyorsa kullanabilirsiniz sizin tercihiniz.
Technopat ve shitdeletede de sormuşsunuz aynı soruyu :)

kaç yerde sordum evet

5 saat şarj dolarsa işimiz sakat

3 saatte 40 dan 80 ancak gelebildi

PALA.

PALA.

Üye
5 saat şarj dolarsa işimiz sakat
Bir yerde okumuştum bazı telefonlar bilgisayara takınca pc moduna geçiyormuş, bu sebeplede yavaş şarj oluyormuş böyle yazılımsal bir sorun hızlı dolmasına engel olabilir.En iyisi teknik servisten destek alın, durumunuzu anlatın 5 saat nedir öyle ?
orjinal sarj aleti ile normal prize takıyorum 1 saat 5 dk da ( yani 65 dakikada ) % 40 dan % 53 geldi
aynı sarj aleti başka odada ki akım korumalı fişe takıyorum 15 dk içinde % 53 den % 71 kadar doluyor
Benzer sorunu yaşayan birisi, fabrika ayarlarına dönüpte çözmüş.
Ayrıca bunun prizle alakası yok 220 volt evin her yerindeki prizde 220 volttur.

• Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Bir yerde okumuştum bazı telefonlar bilgisayara takınca pc moduna geçiyormuş, bu sebeplede yavaş şarj oluyormuş böyle yazılımsal bir sorun hızlı dolmasına engel olabilir.En iyisi teknik servisten destek alın, durumunuzu anlatın 5 saat nedir öyle ?

Benzer sorunu yaşayan birisi, fabrika ayarlarına dönüpte çözmüş.
Ayrıca bunun prizle alakası yok 220 volt evin her yerindeki prizde 220 volttur.

kaç kere fabrika ayarlarına getirdim olmuyor olmadı

ıRagnaRı

ıRagnaRı

Üye
benim g2 de yavaş sarj olma sorunu olmuştu. kabloyu değiştirince çözüldü sorun. farklı bi kabloyla dene

• Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
sadece usb kablosunu değiştirdim şarja bağladım

şarj saat 13:30 da % 30 du saat 14:00 da % 60 yarım saatte 30 dk % 30 şarj doldu

ibrother

ibrother

Üye
sadece usb kablosunu değiştirdim şarja bağladım

şarj saat 13:30 da % 30 du saat 14:00 da % 60 yarım saatte 30 dk % 30 şarj doldu
30dk da %30 doldurması o şarj aletiyle çok iyi. Sen şarjını %5 e getir kapalı halde 8 saat şarja tak ama hiç açmadan oynamadan. Bataryası kalibre olsun.

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
30dk da %30 doldurması o şarj aletiyle çok iyi. Sen şarjını %5 e getir kapalı halde 8 saat şarja tak ama hiç açmadan oynamadan. Bataryası kalibre olsun.

tamam hocam saolasın
sadece samsung sarj aletinin usb kablosunu taktım denedim

şarj hızını baktım aida64 den eski kablo ile 800 / 1100 arasında yeni kablo ile 1250 / 1560 arasında

micro usb şarj kablosu marka farkeder mi yeni alacağımda
saat 13:30 da % 30 iken şarja taktım saat 14:45 iken % 95 oldu
bana micro uçlu usb şarj kablosu önerebilirmisin

ibrother

ibrother

Üye
Denemek için kullandığın Samsung süper mesela

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
s.a arkadaşlar yeni micro uçlu usb sarj ve data kablosu aldım gene 800 /1000 mah arasında dolum yapıyor

evdeki samsung orjinal usb data kablosunu kullanıyorum 1200 1600 mah aradında dolum yapıyor

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
s.a arkadaşlar yeni micro uçlu usb sarj ve data kablosu aldım gene 800 /1000 mah arasında dolum yapıyor

evdeki samsung orjinal usb data kablosunu kullanıyorum 1200 1600 mah aradında dolum yapıyor
Kablonun bile yavaş\hızlı güç aktaranı var ama buna teknoloji denmez. Beslemedeki pinler farklıdır muhtemelen...

• Beğen