Zeka Sorularınız Varsa Alalım!!!

Sponsorlu Bağlantılar

mürteza16

mürteza16

Üye
    Konu Sahibi
Zeka Sorularınız Varsa Alalım!!!
Hadi başlayalım. :)
Not: Bir sorunun cevabı verilmeden başka bir soru sormayın.

Ben başlıyorum:
Ali bey ile Fatma hanım yeni evlenen bir çiftti.
Bir gün Ali bey yağmurlu bir günde işe gider. Fatma hanım evde aşçısı, hizmetçisi, bahçivanı ve bekçisi ile kalır. Ali bey işten gelince Fatma hanımı ölü olarak bulur. Evde çalışanları sorguya çeker.
Ali bey hepsine sen mi yaptın diye soru sorar.
Aşçı:
Ben yemek yapıyordum.
Hizmetçi:
Ben evi süpürüyordum.
Bahçivan:
Ben bahçeyi suluyordum.
Bekçi:
Ben evi koruyordum.

Ali bey birisinin suçlu olduğuna emindi. Ama hangisi suçluydu?

Son düzenleme:

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: 53cc ve CV-Aurora
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Bir tane de ben sorayım o zaman

1
11
21
1211
111221
312211
????????

örüntüye göre soru işaretlerinin yerine hangi rakamlar gelmelidir?

Luck Star

Luck Star

Üye
merak ettiklerimden biri ... Alıntıdır :)

Şimdi soruya geçiyorum :
Bir adam yıllar boyu almanyada bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün felekten bir gün çalalım bari deyip bir bara gitmis.. barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.

Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş adam kağıda bakmış bakmış…. hiç bir şey anlamamış yazı ne almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz sakın bir daha beni arama arkadaşlığımız sona erdi diyip yanından gitmiş…

Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş. Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok….

Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmışki doktor tavanda sallanıyor kendini asmış adam en sonunda pes etmiş bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kacacakları sırada hırsızların şefi kağıdı görmüş şef kağıdı okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler…

Şimdi sorumuz geliyor

Kağıtta ne yazıyor ?

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye

Şimdi soruya geçiyorum :
Bir adam yıllar boyu almanyada bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün felekten bir gün çalalım bari deyip bir bara gitmis.. barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.

Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş adam kağıda bakmış bakmış…. hiç bir şey anlamamış yazı ne almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz sakın bir daha beni arama arkadaşlığımız sona erdi diyip yanından gitmiş…

Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş. Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok….

Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmışki doktor tavanda sallanıyor kendini asmış adam en sonunda pes etmiş bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kacacakları sırada hırsızların şefi kağıdı görmüş şef kağıdı okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler…

Şimdi sorumuz geliyor

Kağıtta ne yazıyor ?
:hmmm
Boşa değiştirdin o da değil :D

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye

Şimdi soruya geçiyorum :

Şimdi sorumuz geliyor

Kağıtta ne yazıyor ?
Senin soruyu okudum ama bulamadım. :zong:
Sen cevabı biliyor musun?

Luck Star

Luck Star

Üye
Son düzenleme:
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Bin sayfalık bir kitap vardır. Bu kitabın her sayfasında bir cümle vardır.
Birinci sayfadaki cümle:
"Bu kitapta yalnızca bir tane yanlış ifade vardır."
İkinci sayfadaki cümle:
"Bu kitapta yalnızca iki tane yanlış ifade vardır."
Üçüncü sayfadaki cümle:
"Bu kitapta yalnızca üç tane yanlış ifade vardır."
....................
Bininci sayfadaki cümle:
"Bu kitapta yalnızca bin tane yanlış ifade vardır."
Bu kitapta, doğru olan bir yada daha fazla ifade var mıdır. Varsa hangi sayfalardaki ifadeler doğrudur?
Cevap , nasil desem 2x2=4 gibi degil yazcam birazdan dusunun bi :) kagitta tanisalim mi yazmiyor ..
Hasta felan mı yoksa? :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Bin sayfalık bir kitap vardır. Bu kitabın her sayfasında bir cümle vardır.
Birinci sayfadaki cümle:
"Bu kitapta yalnızca bir tane yanlış ifade vardır."
İkinci sayfadaki cümle:
"Bu kitapta yalnızca iki tane yanlış ifade vardır."
Üçüncü sayfadaki cümle:
"Bu kitapta yalnızca üç tane yanlış ifade vardır."
....................
Bininci sayfadaki cümle:
"Bu kitapta yalnızca bin tane yanlış ifade vardır."
Bu kitapta, doğru olan bir yada daha fazla ifade var mıdır. Varsa hangi sayfalardaki ifadeler doğrudur?

Hasta felan mı yoksa? :hmmm
la Kadir sorunun biri cevaplanmadan başka soru sormayın işlemci kaldırmıyor, reset atıyo sonra :zzz: