Zarar Vermeden Android'e DOS & Windows 3.1 Kurma (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Buraxlive

Buraxlive

Üye
komutlari dogru yaziyorum fakat olmuyor. Adim adim tekrar söylermisin komutlari

• Beğen
Tepkiler: abandonware

abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
Buraxlive

Buraxlive

Üye
Usb cikarip teli yeniden baslattip öylede olmadi. Komut siralamasi yanlis herhalde tam olarak nasil yaziyosun bosluk varmi alt satira gecme varmi onlari acarak yazarsan sevinirim :)

• Beğen
abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi

xp kaldırmaz gibi

banada öyle geldi fakat farklı emülatörlerde var; onlarıda deniyecem...

- - - Eklendi - - -

Usb cikarip teli yeniden baslattip öylede olmadi. Komut siralamasi yanlis herhalde tam olarak nasil yaziyosun bosluk varmi alt satira gecme varmi onlari acarak yazarsan sevinirim :)

demin dediklerime bakarak bir arkaşad kurdu; benim belki hatalarım olabilir fakat sen ne yaptığını söylersen ben ancak o zaman çzöüm bulabilirm :)

WhistlePR

WhistlePR

Üye
teşekkürler

Buraxlive

Buraxlive

Üye
c:\><ENTER>doswin\setup.exe<ENTER>

Seklinde yaziyorum komutu olmuyor.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
c:\><ENTER>doswin\setup.exe<ENTER>

Seklinde yaziyorum komutu olmuyor.

"cls (ekranı temizlemesi için) ardından <ENTER>
doswin\setup.exe" yazıyor konuda :nono:

- - - Eklendi - - -

dosbox sağolsun vaktinde s60-s60v3 lere de win 3.1 yüklüyordu :) yılların programı Adosbox olup yine gelmiş de bari w98 falan destekleseydi :) uğraşılsa belki 98 uyarlanır ama driverla sıkıntı olacaktır :(

Buraxlive

Buraxlive

Üye
Kardesim zaten cls yapip yaziyorum. komutu :

c:\><ENTER>
c:\> doswin\setup.exe
c:\> <ENTER> bu sekildede denedim olmadı.

c:\><ENTER>doswin\setup.exe
c:\> <ENTER> bundada olmadi

c:\> doswin\setup.exe<ENTER> bundada olmadi. tekrar okeyledigimde alt satira geciyor olmuyor yani telefon neo :D

ntquartex

ntquartex

Üye
Kimse de çıkıp sormamış ki windows 3.1i neden kullanacaksınız diye...tamam 5 dk oynadın tatmin oldun sonra ne olacak? hiçbir işe yaramayacak.paylaşana teşekkür ama zaman kaybından başka bir şey değil androide bunu kurmaya çalışmak.

avantis

avantis

Üye
Kimse de çıkıp sormamış ki windows 3.1i neden kullanacaksınız diye...tamam 5 dk oynadın tatmin oldun sonra ne olacak? hiçbir işe yaramayacak.paylaşana teşekkür ama zaman kaybından başka bir şey değil androide bunu kurmaya çalışmak.

Ben de tam sizin yazdiklarinizi yazacaktım

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Kardesim zaten cls yapip yaziyorum. komutu :

c:\> doswin\setup.exe
c:\> <ENTER> bu sekildede denedim olmadı.

c:\><ENTER>doswin\setup.exe
c:\> <ENTER> bundada olmadi

c:\> doswin\setup.exe<ENTER> bundada olmadi. tekrar okeyledigimde alt satira geciyor olmuyor yani telefon neo :D

"c:\>" bu kısmı yazmıyorsun değil mi? çünkü yazmayacaksın o kısmı. "C:" olarak hafıza kartını görüyor program. komutla da "hafıza kartındaki doswin klasöründeki setup.exe yi çalıştır diyorsun. Hafıza kartındaki doswin klasörünün ana dizinde olması ve içinde setup.exe isimli bir dosya olması lazım. Kontrol edebilir misin.

- - - Eklendi - - -

Cihazınıza oyun kurup oynuyorsanız o oyunu oynayınca zaman harcamaktan başka ne işe yarıyor? "Eğlence" derseniz bazıları için de kodlarla uğraşmak eğlencedir. Belki araba yarışı oynamaktansa böyle programları kurcalamaktan zevk alıyorlar. Zaman herkesin kendi zamanı.

Buraxlive

Buraxlive

Üye
"c:\>" kısmını anlamaniz icin yazdim ekranda aynen öyle yaziyor. Dosya ana dizinde ve icinde setup.exe var. Siz komutu nasıl yazdiniz benim verdigim gibi örneklerseniz onu deneyeyim. cünkü hersey tam komut da bir yanlislik var büyük ihtimal

abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi

"c:\>" bu kısmı yazmıyorsun değil mi? çünkü yazmayacaksın o kısmı. "C:" olarak hafıza kartını görüyor program. komutla da "hafıza kartındaki doswin klasöründeki setup.exe yi çalıştır diyorsun. Hafıza kartındaki doswin klasörünün ana dizinde olması ve içinde setup.exe isimli bir dosya olması lazım. Kontrol edebilir misin.

- - - Eklendi - - -

Cihazınıza oyun kurup oynuyorsanız o oyunu oynayınca zaman harcamaktan başka ne işe yarıyor? "Eğlence" derseniz bazıları için de kodlarla uğraşmak eğlencedir. Belki araba yarışı oynamaktansa böyle programları kurcalamaktan zevk alıyorlar. Zaman herkesin kendi zamanı.

+1 :good:

- - - Eklendi - - -

"c:\>" kısmını anlamaniz icin yazdim ekranda aynen öyle yaziyor. Dosya ana dizinde ve icinde setup.exe var. Siz komutu nasıl yazdiniz benim verdigim gibi örneklerseniz onu deneyeyim. cünkü hersey tam komut da bir yanlislik var büyük ihtimal

:hmmm çözemedim... ben biraz bi dusuneyim...

PremiumWork

PremiumWork

Üye
Win. 98 icin calismalar devam ediyor mu veysel kardesim?

PremiumWork

PremiumWork

Üye
Veysel eski kasalarda bios yoktu ama. Win. 95 - Win.98 falan bios ister. Yani isin özü programi gelistirmeleri lazim. Ben denedim 98 kurmayj suan icin kurmak zor :(

• Beğen
Buraxlive

Buraxlive

Üye
kuran arkadaslar komutlari nasil yaptiklarini birebir anlatirlarsa sevinirim :)

• Beğen

Üst Alt