yok artık 41mgpksel nokia

Sponsorlu Bağlantılar

qsaw

qsaw

Üye
Facebook sayfasından videoyu yayınladılar geçek bir haber.

punisher123

punisher123

Üye
Kameranın 5 mp olduğu fln yok,Gerçekten 41 megapixellik sensöre sahip bu cep,N8in sensöründen 2.5 kat daha büyük,Orjinal Boyut 41mp ancak 16:9 modda çektiğinizde kenarlardan kesildiği için megapixel düşüyor,Çekim çözünürlüğünü ayarlayabiliyorsunuz,Orjinal 5mpye ayarlı ancak gerçek çözünürlük 41mp,Yabancı forumlarda detaylı bilgi var,Sağda solda görüp 5mplik sensörle 41mp çekiyor sanmayın,Asıl 41 mplik sensörle 5mpye kadar düşürülüp daha keskin görüntüler elde edilebiliyor..

_ardaa

_ardaa

Üye
Fandroidler halen işlemci ve ram türküsü söylemeye devam ediyor, halen symbian'ı android gibi donanım sömüren işletim sistemi sananlar var yıl olmuş 2012 halen aynı türkü sıkıldık artık değiştirsinler.

• Beğen
Tepkiler: fLuke!
Türe

Türe

Üye
dikkat ettinizi mi bilmiyorum ;

[/URL][/IMG]

_ardaa

_ardaa

Üye
Konuları okumadın sanırım yada araştırmadın cihazı.

WebStyle

WebStyle

Üye
Kamerası normalde 5mp ama sensör ile 41 mp'e çıkartılmış yazılım desteği de olabilir. Nokia satış politikasını gerçekten iyi biliyor..

_ardaa

_ardaa

Üye
41mp sensore sahip 5mp ile 41mp'lik resim çekmek için gereken sadece yazılım ise her türkü o yazılım fw'den alınıp bizlerin cihazlarına uygulanır ama öyle değil yazılım ile biryere kadar donanım 41mp sensore sahip, 5mp'lik resimler birleştirilerek 41mp resim elde ediliyor ama zoom yapınca herhangi bir bozulma yok videoları var anlatmaya gerek yok.

Türe

Türe

Üye
Konuları okumadın sanırım yada araştırmadın cihazı.

araştırdım canım merak etme araştırmadan yazacak bir tip değilim ;)

----------Eklendi @ 16:37:38 ---------- Yazıldı @ 16:36:53 ----------

41mp sensore sahip 5mp ile 41mp'lik resim çekmek için gereken sadece yazılım ise her türkü o yazılım fw'den alınıp bizlerin cihazlarına uygulanır ama öyle değil yazılım ile biryere kadar donanım 41mp sensore sahip, 5mp'lik resimler birleştirilerek 41mp resim elde ediliyor ama zoom yapınca herhangi bir bozulma yok videoları var anlatmaya gerek yok.

nokianın bu gereksiz kamera sevdası beni öldürecek 12mp neyine yetmiyor anlayamıyorum

klongs

klongs

Üye

nokianın bu gereksiz kamera sevdası beni öldürecek 12mp neyine yetmiyor anlayamıyorum

kodak iflas etti ya artık fotoğraf makinesi sektörüne girmeyi planlıyor :d:

• Beğen
Tepkiler: Türe
Uruloki

Uruloki

Üye
Kamerası normalde 5mp ama sensör ile 41 mp'e çıkartılmış yazılım desteği de olabilir. Nokia satış politikasını gerçekten iyi biliyor..

attığın linkte alt tarafa gidersen fotoğraf kısmının ilk kısmına bak ne yazıyor

'''Nokia Pureview Pro görüntüleme teknolojisi ve Carl Zeiss lens ile 41 megapiksel kamera sensörü''

5mp sensör yazmıyor

_ardaa

_ardaa

Üye

Her telefonunda yok ki bu özellik, nokia anlatmama gerek yok sende eski nokiacılardansın diye hatırlıyorum, her kesime ayrı telefon yapar müzik severler için xpress music, multimedya resim sevenler için n serisi, iş cihazları e serisi gibi ama artık böyle seriler yerine numaralandırıyor, bence hiç fena bir cihaz değil çok fotoğraf çeken biri olsaydım çıktığı gün alırdım bence devrim niteliğinde olmuş.

Gerçi 2012 yılının sonuna kadar daha ne modeller çıkar şu nHD sevdasından vazgeçse yeter.

benim pc zoom yaparken kilitlendi:D

hell yeahh

Üye
nokia telefon işini bırakıp kamera işine girdi heralde

metehanbuyurduk

Üye
Fasa Fiso .

cabal21

cabal21

Üye
açıkca söylemek gerekirse windows phone yada iphone 4s almayı düşünüyodum ama bu telefonu görünce kararımı bir anda değiştim ve nokia ya bir şans daha vermeyi düşünüyorum. n8 den sonra 808 i çıktığı gün almayı düşünüyorum.

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
arayüzde değişiklikler var bu belleyi istiyorum
:):)

Türe

Türe

Üye
Her telefonunda yok ki bu özellik, nokia anlatmama gerek yok sende eski nokiacılardansın diye hatırlıyorum, her kesime ayrı telefon yapar müzik severler için xpress music, multimedya resim sevenler için n serisi, iş cihazları e serisi gibi ama artık böyle seriler yerine numaralandırıyor, bence hiç fena bir cihaz değil çok fotoğraf çeken biri olsaydım çıktığı gün alırdım bence devrim niteliğinde olmuş.

Gerçi 2012 yılının sonuna kadar daha ne modeller çıkar şu nHD sevdasından vazgeçse yeter.

benim pc zoom yaparken kilitlendi:D

keşke vazgeçseler :ehe

papakudioflu

papakudioflu

Admin
arkadaslar su elmayla armudu karsılastırma sevdasından vazgeçsek birisi multimedya telefonu birisi oyun uygulama telefonu birisi iş uygulamaları agırlıklı telefon bize düşen ihtiyacımız olanı aralarından seçip kullanmak iş yarışa dönüyor hiçte hoş olmuyor

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Genel Özellikler
Ağırlık
169 Gr
Genişlik60.2 mm
Yükseklik123.9 mm
Kalınlık13.9 mm
Şebeke frekansı
GSM850 - GSM900 - GSM1800 - GSM1900
Titreşim
Handsfree
Bluetooth

Sesle arama

Ses kaydı
Pil TipiLi-Ion
Bekleme süresi465 saat
Konuşma süresi
11 saat
3G
Wireless LAN
HSDPA

Renkler
Siyah, Beyaz, Kırmızı
Uçuş modu
Bluetooth versiyon3
Wireless versiyon802.11 b/g/n
USB Desteği

GPS
NFC
PDA Donanım Özellikleri
İşlemci hızı1.3 GHz
Ekran Özellikleri
Renkli Ekran
Renk Sayısı16777216
Ekran Boyutları4 inç
Ekran Çözünürlüğü
360 x 640 px
Dokunmatik ekran
Ekstra ekran özellikleri
AMOLED ekran, Nokia ClearBlack teknolojisi Corning Gorilla Glass cam 1 inç başına 184 piksel
Kapasitif Ekran
Multi-Touch
Hafıza Özellikleri
Telefon Hafızası16 GB
Telefon rehberi

Harici Hafıza Yuvası
Harici Hafıza Kartı Boyutu8 GB
Harici Hafıza Kartı TipimicroSD (TransFlash)
Maksimum Hafıza Kartı Boyutu48 GB
Internet Özellikleri
Wap
Wap versiyonuWAP 2.0
Gprs

Gprs slot4+1/3+2
Gprs class
32
Hcsdcd
XHTML Tarayıcı

HTML tarayıcı
E-posta okuyucu
Edge
Ekstra internet özellikleri
Rss okuyucu Adobe Flash Lite desteği Css, Javascript destekli gelişmiş web taracıyısı UPnP teknolojisi E-posta eklentileri için dosya gösterici
Anında mesajlaşma
Wi-Fi Hotspot
Multimedya Özellikleri
Polifonik melodiler

Mms
Ekran koruyucu
Java desteği

Mp3 çalar

Radyo çalar
Dahili kamera
Video Çekebilme

Video Oynatabilme

Oynatabildiği dosyalarMP3, AAC, AAC+, eAAC, WMA, WMV, MPEG4, WAV, DivX, XviD, AMR, 3GP
2. Dahili Kamera

Görüntülü telefon görüşmesi
Eksta multimedya özellikleri
Radyoda RDS desteği Evrensel kulaklık çıkışı (3,5 mm) Harekete duyarlı resim ve video izleme, internette gezinme Ters çevirince sessize alma özelliği Ortam gürültüsünü azaltan 2. mikrofon
TV Çıkışı
MobilTV

FM Verici
DLNA
HDMI
Kamera Özellikleri
Çözünürlük41 MP
Dijital Zoom
16X
Flaş
2. Kamera özellikler0.3 MP
Ekstra kamera özellikleriOtomatik netleme, Self timer, Xenon Flaş Carl Zeiss mercek, Kırmızı göz düzeltme Makro modu, Gece çekim modu, Sıralı çekim, Görüntü efektleri Yer Etiketleme: Yer bilgilerinin görüntülere otomatik olarak eklenmesi Yüz tanıma teknolojisi Kırmızı göz düzeltme
Video kayıt formatı3GP, MP4
HD Video KayıtVar (1080p)
Yazılım Özellikleri
Kullanıcı profilleri

Hesap makinesi

Takvim
Senkronizasyon
İşletim sistemiSymbian
İşletim Sistemi versiyon
Belle
Tema desteği
Java Oyunlar
Ekstra UygulamalarOfis dosyaları için görüntüleme yazılımı PDF okuyucu Resim ve Video düzenleme programı Dosya yöneticisi Microsoft Exchange ActiveSync Dünya Saatleri, Not defteri Nokia Maps, Dijital Pusula Güç tasarruf modu Şarj cihazını prizden çekin uyarısı
Aksesuarlar
Şarj Aleti

Data Kablosu
Mikrofonlu Kulaklık
Taşıma Kayışı

Stereo Kulaklık

Ekstra aksesuarlarHDMI Adaptör Kablosu CA-156

papakudioflu

papakudioflu

Admin
bu bilgileri nerden aldın bilmiyorum ama nokia türkiye sayfasında 48gb kadar destekliyo yazısını gördüm galiba

Üst Alt