yok artık 41mgpksel nokia

Sponsorlu Bağlantılar

Uqur5445

Üye
    Konu Sahibi
yok artık 41mgpksel nokia
Nokia'nın Symbian Belle işletim sistemli serilerine yeni bir model ekleyeceğini belirtmiştik. Nokia, 808 PureView adlı Belle işletim sistemli modelini 41MP çözünürlüğünde rekor bir kamera sensörü ile süsleyerek herkesi şaşırttı.

Gelmiş geçmiş en iyi kameraya sahip Nokia modeli olan 808 PureView bu açıdan tüm akıllı telefonlar arasında da aynı ünvanı hak ediyor.

808 PureView Avrupa'da Mayıs ayından itibaren 450 Avro fiyatı ile satışa sunulacak.

1.3GHz hızında çalışan tek çekirdekli işlemci, 4 inçlik köşeden köşeye 360 x 640 piksel çözünürlükte nHD ekran, 512MB RAM, 16GB depolama kapasitesi, microSD girişi, 5 bant destekli GSM modemi, 14.4Mbps'e kadar HSPA desteği yer alıyor.

41MP'lik devasa çözünürlükteki kamera ise 1080p formatında devamlı odaklamaya sahip. 41MP çözünürlükte inanılmaz derecede kaliteli fotoğraflar çekebilirken, 34MP çözünürlükte de 16:9 görüntü oranında resimler çekebiliyor. Kamera sensörü alt piksel polarizasyon yönetimini kullanıyor.

----------Eklendi @ 10:42:19 ---------- Yazıldı @ 10:38:41 ----------

img.donanimhaber.com//images/haber/31971/18258.jpg
KAYNAK DONANIMHABER

• Beğen
Tepkiler: inanomer

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
asparagas haber

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
gercek mi bu arkadasim. Biz 16 veya 20 mp. beklerken adamlar 41 mp. mi yapmislar. Oha diyorum baska bir sey demiyorum :)

Uqur5445

Üye
    Konu Sahibi
adamlar tanıtmıs ne as paragası

.Murat.

.Murat.

Üye
41 mp kameraya 16 gb hafıza oldukça az nokia işte illaki bir yerden çalacak
512 mb ram ne oluyor çok saçma olmuş yine

• Beğen
Tepkiler: |SEÇKiN| ve n000k
nadir_89

nadir_89

Üye
sonunda beni heycanlandıran symbian telefon çıktı :)
701 700 falan hava civa geliyordu ama bu alınabilir bir telefon ama yinede symbian olması düşündürücü tip olarakda çok güzel değil aslında n9 lumia 800 900 daha güzel bence eğer android bir tablet alırsam telefonda tercihim yine nokia olur işletim sistemide symbian alabilirim ozaman bu telefonda iyi bir tercih olabilir ama tablet almazsam wpli veya androidli bir cihaz tercihim olur

_ardaa

_ardaa

Üye
Kim sallamışsa çok fena sallamış 41mp kamera mı:D

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bir telefonda 41mp mi :aha:merakla bekliyorum

.Murat.

.Murat.

Üye
biraz nette dolandım bu telefonla ilgili ama tam olarak doğru kaynaklı bilgi yok
optik zoom varmı diyede bakayım dedim yok gibi görünüyor

Febris

Febris

Üye
boyle kamera koyarlar auto focus koymazlar

• Beğen
Tepkiler: .Murat.
SilentOne

SilentOne

Üye
af var kamerada:D

uruno

uruno

Üye
bu 41 işi bir garibime gitti
nikon da canon da bile böyle bir çözünürlük yok orta format makina gibi keşke arkasına 41 mp diye yazmasalarmış biraz çakma ve gayri ciddi durmuş inandırıcılıktan uzak bence var bir iş anlamadım.

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Kamerada autofocus var beyler. Carl Zeiss lens kullanılması da çok yerinde olmuş. Cidden çok beğendim çok rekabetçi bir cihaz daha çıkarmış Nokia birkez daha tebrikler.

• Beğen
Tepkiler: inanomer
_ardaa

_ardaa

Üye
Hem autofocus hem manuel focus var kamera uygulaması bizimkilerden farklı, kamera özelliği olarak dehşet birşeye benziyor birde gerçek çözünürlüğünü öğrenebilsek çünkü arkasında 41mp sensor yazıyor.

SilentOne

SilentOne

Üye
ozel sensorlu kamera o hertürlü hava ışık durumlarını kendi ayarlıyor

_ardaa

_ardaa

Üye
O sensor hepimizin telefonlarında var zaten

swiss47

Üye
nokia iddalı gelecek gine her ne kadar symbian olsada

_ardaa