Yılbaşı Akşamı Ne Yemeli?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(hyz53 &#064; Dec 22 2005, 08&#58;51 AM) [post=233374]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
kardeşim yılbaşında hergün ne yiyosanız onu yiyin...bırakın bu yılbaşı-noel ayaklarını.biz müslümanız..siz hıristiyanların yılbaşını kutluyorsunuz peki hırıstiyanlar Hz. Muhammet&#39;in doğum gününü ne zaman kutlamış..yoksa kutlamışta benim mi haberim yok..
[/b][/quote]

<div class='quotetop'>(hidayet &#064; Dec 22 2005, 09&#58;03 AM) [post=233375]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
bende yılbaşı falan kutlamam ayrıca o günüm herzamanki gibi geçer ayrıca sanada katıldığımı bildiririm <span style="color:#3333FF">hyz53</span>
[/b][/quote]

<div class='quotetop'>(Nicolas_Anelka &#064; Dec 22 2005, 09&#58;34 AM) [post=233396]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
zaten dinimizde günah...
[/b][/quote]

<span style="font-size:12pt;line-height:100%">
<span style="color:#CC0000">lütfen forum kurallarına uyunuz.. konuları başka yönlere çekmemeye özen gösteriniz.</span></span>

FrontmaN

FrontmaN

Üye
<div class='quotetop'>(a21a &#064; Dec 22 2005, 11&#58;27 PM) [post=234295]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
<div class='quotetop'>(hyz53 &#064; Dec 22 2005, 08&#58;51 AM) [post=233374]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
kardeşim yılbaşında hergün ne yiyosanız onu yiyin...bırakın bu yılbaşı-noel ayaklarını.biz müslümanız..siz hıristiyanların yılbaşını kutluyorsunuz peki hırıstiyanlar Hz. Muhammet&#39;in doğum gününü ne zaman kutlamış..yoksa kutlamışta benim mi haberim yok..
[/b][/quote]

<div class='quotetop'>(hidayet &#064; Dec 22 2005, 09&#58;03 AM) [post=233375]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
bende yılbaşı falan kutlamam ayrıca o günüm herzamanki gibi geçer ayrıca sanada katıldığımı bildiririm <span style="color:#3333FF">hyz53</span>
[/b][/quote]

<div class='quotetop'>(Nicolas_Anelka &#064; Dec 22 2005, 09&#58;34 AM) [post=233396]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
zaten dinimizde günah...
[/b][/quote]

a21a Abime katılıyorum.Yılbaşı Hz.İsa&#39;nın doğumunu kutlamak için Hristiyanların çıkardığı bir gün.Bence herkes özüne sadık olmalı.

<span style="color:#CC0000">lütfen forum kurallarına uyunuz.. konuları başka yönlere çekmemeye özen gösteriniz.</span></span>
[/b][/quote]

__Midas__

__Midas__

Üye
<div class='quotetop'>(DeRMaNTeS &#064; Dec 22 2005, 11&#58;12 PM) [post=234267]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
<div class='quotetop'>(__Midas__ &#064; Dec 22 2005, 09&#58;29 PM) [post=234115]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
tabiki hindi,bizde amcamlar falanda var o gece tombala oynayacaz ve ertesi gün ben trilyoner olacağım milli piyango kelek yapmassa...talih kuşu bütün pisliğini üstüme etti geçen gece bende gittim bir yarım 2 çeyrek aldım...
[/b][/quote]
e hadi hayırlısı bakalım...sonuctan bızıde haberdar edersin artık
[/b][/quote]
tabi hocam çıkarsa __Midas__ dan maxicep üyelerinin hepsine k750i ....
maxide kaç kişi vardı yaf

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
para geldigi gibi gittiiiiiii

__Midas__

__Midas__

Üye
<div class='quotetop'>(DeLmIrA &#064; Dec 22 2005, 11&#58;41 PM) [post=234317]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
para geldigi gibi gittiiiiiii
[/b][/quote]
bakt&#305;mda 35000 üye var birde tam alay&#305;m bari e bir kere söz vardik dimi...

Nicolas_Anelka

Üye
<div class='quotetop'>(a21a &#064; Dec 22 2005, 11&#58;27 PM) [post=234295]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

[/b][/quote]

zaten dinimizde günah...
[/b][/quote]

[/b][/quote]

konuyu başka yonlere çektiğimiz yok dostum sen rahat ol...

hidayet

hidayet

Üye
bende sadece görüşlerimi belirttim kimseye şöyle böyle yapın demedim

madhead

madhead

Üye
<div class='quotetop'>(FrontmaN &#064; Dec 22 2005, 11&#58;30 PM) [post=234299]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

[/b][/quote]

zaten dinimizde günah...
[/b][/quote]

a21a Abime katılıyorum.Yılbaşı Hz.İsa&#39;nın doğumunu kutlamak için Hristiyanların çıkardığı bir gün.Bence herkes özüne sadık olmalı.

[/b][/quote]
[/b][/quote]
başka yön derken kuzeye mi?güneye mi?konu batıya gidiyodu da...
doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar misali
tamam bilader kimse sorumlu silsin msj&#39;ı
ben görüşümü söyledim sadece..

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(hyz53 &#064; Dec 23 2005, 06&#58;07 PM) [post=235025]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>

başka yön derken kuzeye mi?güneye mi?konu batıya gidiyodu da...
doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar misali
tamam bilader kimse sorumlu silsin msj&#39;ı
ben görüşümü söyledim sadece..
[/b][/quote]

değerli arkadaşım. konu açık kalacak.. tabiiki herkes fikrini söylemek hakkına sahiptir ama uygun uslüp ile..
burası herkese açık bir forumun sağlık ile ilgili köşesidir.. sağlık; din, mezhep, ırk vb gözetmeksizin herkese
eşit dağıtılmalıdır. ben bir müslümanım(elhamdülillah) ama sağlık personeliyim. mesleğimi omuzuma aldığımızda yemin ettik. bu ülkede 31 aralık 2005 günü sizlerde tahmin edersinizki milyonlarca evet milyonlarca insan yılbaşını kutlayacak. ben müslüman olduğum için( bak sen.. müslümanların kitabında yılbaşı varmı? onlar bizim peygamberimizin doğum gününü kutluyormu? demiyorum.) diyemem. onlar milyonlarca.. yok sayamazsınız. gaflete düşersiniz.. varsa bir idealiniz daha bu noktada kaybedersiniz.. eğer
onlar bizim dinimizi bilmiyorlarsa bu bizim kabahatimiz.. çünki bir müslümanın görevleri arasında dinini; güzellikle, hoşgürü ile yaşatarak yaymak ta vardır... bağıra çağıra kimseye bir şeyi kabul ettiremezsiniz.. gülerler..

ülkemizde 70 milyon insan var.. en az 30 milyon kişi o gece içecek, yiyecek.. yemenin, dozunu kaçıran olacak.. hiç bir hristiyan bunu bize zorla yaptırmıyor... bizi insanımız yapıyor... niye diye soramazsınız...
aslında sorarsınız ama burada değil.. burası bir forum ve böyle konular burada konuşulmaz diye daha baştan kuralı konmuş siz kabul etmişsiniz ki buradasınız.

belki bilmek istersiniz.. 31 aralık günü ben ailem ile birlikte olacağım. bizim için sırada bir gün olacak.. akşam yemek yiyeceğiz..yemekte ne var bilmiyorum.. tavuk ve hindi olmadığı kesin. sonra tv seyredeceğiz.
ben herzaman olduğu gibi bilgisayarımın başına geçip maxicepte dolaşacağım.. uykumuz gelince uyuyacağız.

ama o gece herkes öyle yapmıyacak... sabaha kadar alkollü içki içenler, yemeğin dozunu kaçıranlar, belki
hastadır böylesine yediği için fenalaşıp hasta olanlar olacak.. (gebersinler demiyorsunuz değilmi)?

bence denmemeli.. her kişi yaptığının hesabını kendisi verecektir. bütün dinlerin en ortak görüşü budur.
işte bende görev bilincimle onca insanı düşünüp.. aman dikkatli olun fazla yemek yemeyin diyen meslektaşlarımın söylediklerini forumumuzun sağlık köşesinde yayınladım. yüreğim insanlara bir nebzede
olsa yardım yapmanın heyecanı ile doldu..

şunu unutmayınızki; yanlış yada doğru fikriniz ne olursa olsun... amacınız bunu başkalarınada sunmaksa
bunu başarmanın en birinci kuralı hoşgörülü olmaktır... böyle yaptığınızda insanlara kabul ettiremiyeceğiniz
hiç bir şey yoktur yanlış bile olsa.. tıpkı yılbaşının ülkemizde kutlanması gibi. bakın &#39;onlar&#39; böyle yapıyorlar.

teşekkür ederim.

madhead

madhead

Üye
konu silinsin demedim..benim msj silinsin dedim..gerçi gereğide kalmadı..ben msj ı düzenledim...&#33;&#33; 3-4 nokta koydum..bakarsan görürsün...
ben görüşlerimi açıklayamıcaksam..ne işim var bu sitede..
zaten eskisi gibide değilim..biraz soğudum siteden açıkcası...
bişi yazdık devlet meselesi oldu..
bence bu meseleyide kapatalım..
sorun şu ki konuyu okuyanlar aşırı dinci biri olduğumu zannedecekler..
oysa ben yılbaşı gecesi içkide içerim gerekirse ama bu yılbaşı oluşundan kaynaklanmaz..her zamanki gibi içerim..yani bahanem o olmaz.
bilmem anlatabildim mi?

Vassili

Üye
ya en iyisi büyük bitane iskender kebap oooo...süperr olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt