Ygs

Sponsorlu Bağlantılar

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Ygs
Sınava giren var mı nasıl geçti?

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Umarım girmişlerdir

• Beğen
Tepkiler: minoo ve Baydırman
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
ygs'mi girdi yoksa :ehe

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Abiler girdim çıktım. Şaşırtmalı sorular çok fazlaydı türkçe de Şıkların yerlerini değiştirmişler . Matematik problem ağırlıklı . Yeni eklenen konular yok. Sosyal bilgi ve yorum yüklemişler . Fen de öyle idi . Meslek liseli olarak barajı geçmişimdir herhalde.

Silinen Üye 2498213

Silinen Üye 2498213

Kapalı Hesap
Beyler tr, sos, fen basitti. Ama matematikte problem yerine hikaye anlatmışlar sanki. Çoğu sorulması gereken soru yoktu mat konularından.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Matematikte problemler ve geometri biraz kastırdı. Türkçedeki paragraflardan sonra kafa kalmıyor ki onlara. YGS 2015'ten kolay YGS 2016'dan bir tık daha zordu. Ortalama bir sınav olmuş yani. Ben beğendim bu sınavı. Hedefim yüksek de değil zaten. Kafa rahat.

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Allah yolunuzu açık etsin kuzumlar. Ben sınava gireli 7 sene olmuş la. Hiç hatırlamıyom valla.

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan ve Baydırman

Cadillac34

Üye
Bende sınava girdim ama Türkçe paragraf sorularını okuyana kadar 1 saat geçti nerdeyse.

Bugün en üzücü durum ise, saat 09.45'ten sonra sınava geç kalan, giremeyen, yetişemeyen, yetişip de geri çıkartılan ve bir o kadar da senesini bu sınava adayıp hayalleri yıkılanların olması idi.

Sizce bu sistemi doğru buluyor musunuz?

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Bende sınava girdim ama Türkçe paragraf sorularını okuyana kadar 1 saat geçti nerdeyse.

Bugün en üzücü durum ise, saat 09.45'ten sonra sınava geç kalan, giremeyen, yetişemeyen, yetişip de geri çıkartılan ve bir o kadar da senesini bu sınava adayıp hayalleri yıkılanların olması idi.

Sizce bu sistemi doğru buluyor musunuz?
Sınav 10da değil mi :hmmm

Baydırman

Baydırman

Moderator
Evet, 10'da ama bizi saat 09.00'da içeri aldılar. 09.45'ten sonra da kimseyi pek görmedim.
Yanlış buldum. Gerekirse sınav 10:15'e alınıp saat 10:00'a kadar giriş sağlanmalı. Büyükşehirlerdeki trafik sorunu göz ardı edilmiş.

Cadillac34

Üye
İstanbul trafiği felaket zaten. Sınav günü dolmuşlar otobüsler doluydu. Hatta okul çevresine ve okul dışındaki yol kenarlarında öğrenci velisinin arabaları var ya tam bir başlı başına sorun.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
İstanbul trafiği felaket zaten. Sınav günü dolmuşlar otobüsler doluydu. Hatta okul çevresine ve okul dışındaki yol kenarlarında öğrenci velisinin arabaları var ya tam bir başlı başına sorun.
Sorun içinde sorun çıkmış resmen. Ankara yine iyi İstanbul gerçekten felaket. :ehe Allah yardımcınız olsun.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
Sorun içinde sorun çıkmış resmen. Ankara yine iyi İstanbul gerçekten felaket. :ehe Allah yardımcınız olsun.
Sağol :gul: Alışık olduğumuz için sıkıntı yok. İstanbul'un nesi meşhur derseler cevap belli zaten.

Elin suriyeli okula sınavsız, bedelsiz ve üstüne de para alır, ama bizler ve öğrencilerimiz hiç giremez.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Buraya Ekşi Sözlük ve Onedio okuyup okuyup geliyorsunuz ya çok gülüyorum. Herkes sorumluluğunun bilincinde olacak kardeşim. Eşşek kadar puntoyla altını da çizerek yazmışlar 09:45 diye. Kuralsızlığın diz boyu olduğu canım vatanımda kırk yılın başı çok doğru bir şey yapıldı. Siz de hemen ay yazık oldu ay şöyle ay böyle. Geç kalmayacak kardeşim. Sınav 10:15'te olsa da 12:00'de olsa da geç kalanlar her daim olacak. Siz sanıyor musunuz ki önceki yıllarda isteyen istediği saatte girebiliyordu. Yine belli bir saatten sonra alınmıyordu. Her türlü aksiliği hesaplayıp ona göre gideceksiniz. Ben aptal mıyım da fazladan uyuyabilecekken kalktım sınava 1,5 saat önceden gittim? Bilinçli olacaksın bilinçli. Büyükşehirde yaşıyorsan trafiği hesap edeceksin. Gerçi bir pazar sabahı ne kadar trafik olur o da şüpheli. Hem İzmir'de hem de Ankara'da sınava girmiş biri olarak söylüyorum. Trafikmiş, kazaymış şuymuş buymuş hikaye. Aklı olan sınava önceden gider. Bana mağdur edebiyatı yapıp şu kişi işte çalışıyordu yetişemedi falan da demeyin. Sınav resmi olarak 9:30'da başlasaydı ve son giriş de o saatte olsa ne olacaktı? Yine giremeyecekti. Sınav bu sınav. Ciddiyet ister. Sen iş hayatına adım atıyorsun bu sınavla. Yarın bir gün işe 5 dk geç git bak ne yapıyorlar sana. Sadece uyarı alarak kurtulursan şükredersin haline. Resmi kurumun ciddiyetini ve düzeni sağlamak için koyulan kuralı bile sorgulamaya başladınız ya helal olsun daha ne diyim yani. Siz böyle devam ettikçe daha çok Suriye'li gelir girer o çok istediğin üniversiteye. Böyle tepki göstermeyi biliyorsunuz madem daha yararlı bir alanda kullanın bu tepkinizi. Zaten başımıza ne geliyorsa sizin bu en tepki gösterilmesi gereken şeye susup en mantıklı şeye tepki göstermenizden kaynaklanıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Çok şaşırtma sormuşlar . Bu yüzden hepsi zordu . Meslek lisesinde okuyorum . Konya selçuklu üniversitesinde girdim sınava da sınav saatine yakın acayip kar bastırınca saat 10 da dahi girenler vardı . Hepsinin üstü de ıslaktı .
Sayın Oğuzhan bey öncelikle haklı olduğunuzu belirtmek isterim . Her türlü şartı hesaplamalı ona göre yola çıkmalı . Ama sürekli çalışan birini hava şartlarından dolayı , 1 sene daha erteletmek insafsızlık olur . Insan ne kadar hesaplasa da başına bir olay gelebilir . Mesela yolda kaza oldu , lastik patladı vs . Vs sınava saat 09 .50 vardınız . Normalde 1,5 saat önce varacaktınız . Beş dakika size koymaz mı?

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Çok şaşırtma sormuşlar . Bu yüzden hepsi zordu . Meslek lisesinde okuyorum . Konya selçuklu üniversitesinde girdim sınava da sınav saatine yakın acayip kar bastırınca saat 10 da dahi girenler vardı . Hepsinin üstü de ıslaktı .
Sayın Oğuzhan bey öncelikle haklı olduğunuzu belirtmek isterim . Her türlü şartı hesaplamalı ona göre yola çıkmalı . Ama sürekli çalışan birini hava şartlarından dolayı , 1 sene daha erteletmek insafsızlık olur . Insan ne kadar hesaplasa da başına bir olay gelebilir . Mesela yolda kaza oldu , lastik patladı vs . Vs sınava saat 09 .50 vardınız . Normalde 1,5 saat önce varacaktınız . Beş dakika size koymaz mı?
Her türlü ihtimali hesaplayacaksın. Geç kalanlar mutlaka olacaktır. Son giriş 10'da olsa bile geç kalanlar olacaktı. Bir kişi üzerinden bütün sistemi suçlayamazsınız. Hayatın bir çok alanında belli bir saat kuralı geçerli. Zamanında geç kaldığı için uçağa yetişememiş biri olarak ben hatalıydım. Zamanımı iyi ayarlamadım. Kural kuraldır. Uygulanmak zorundadır. Öbür kurallar göze batmazken bu niye batıyor, anlamadım. Sınava gerçekten çok çalışan iyi sonuç yapacak olan da sınava her türlğ erken gider, işini şansa bırakmaz. Ayrıca bu kural önceden duyuruldu. Son dk söylenmedi hiç kimseye. Gerçekten anlayamıyorum bu kuralları esnetme veya ihlal etmeyi normal görme anlayışınızı.

Üst Alt