Yeni Renault Clio - Onu hiç böyle görmedik

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Renault Clio - Onu hiç böyle görmedik

[h=4]1990 yılında orijinal modelin lansmanından bu yana 115'den fazla ülkede yaklaşık 11.5 milyon Clio satıldı. Günümüzde, dördüncü nesil versiyonun günyüzüne çıkarılmasıyla birlikte Clio tarihinde yeni bir sayfa açılmak üzere...[/h]
Yeni Renault Clio yepyeni özellikleriyle farklı bir konuma yerleşiyor:
§ Renault tasarım Rönesans’ının meyvesi olan duygu ve tutkulu bir stil; buna ek olarak hem iç hem de dış tasarımda geniş birkişiselleştirme seçeneği.
§ Uygun fiyata yenilikçi teknolojiler:
o Geri görüş kamerası, eller serbest kart sistemi, R-Sound Effect, Renault Bass Reflex sistemi,
o Altı vitesli EDC çift kavramalı otomatik vites kutusu,
o İnternet bağlantılı entegre bir dokunmatik ekranlı tabletten Renault R-Link.
§ Her biri pazarın en düşük yakıt verimliliğini ve CO2 değerlerini sunmak üzere tasarlanmışmotor yelpazesi sayesinde son derece keyifli bir sürüş:
o Yeni üç silindirli benzinli motor: Energy TCe 90 (4.3 litre/100km ve 99g/km CO[SUB]2[/SUB]),
o Energy dCi 90 (3.2 litre/100km ve 83g/km CO[SUB]2[/SUB][SUP]b[/SUP]).
“Yeni Clio akıllarda yer edecek. otomobilin sahip olduğu tasarım bir önceki modellere göre büyük bir değişiklik gösteriyor ve önemli yenilikçi bir boyut kazanıyor.” Carlos Tavares (Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür)
Yeni Renault Clio; markanın yeni tasarım kimliğinin vücut bulmuş hali
Yeni Renault Clio, Tasarım Direktörü Laurens van den Acker tarafından başlatılan Renault tasarım Rönesansı’nı yansıtan ilk seri üretim modeldir. markanın en son konsept araçlarının tarzı ve duygusunu Yeni Clio’nun tasarımında bir araya getirildi.
“Yeni Renault Clio duygu ve arzuları öne çıkaran bir heykel olarak algılandı. Tıpkı insan vücudunda yer alan kaslar gibi, Yeni Clio’nun sahip olduğu kıvrımlar, DeZir konsept modelinin yansıttığı dinamizmi ifade ediyor. Otomobilde hiçbir şekilde dar veya agresif açılar yer almıyor, onun yerine otomobile dokunma hissi uyandıran kıvrımlar yer alıyor.” Laurens van den Acker (Tasarım Direktörü)

Dengeli, dinamik dış tasarım
Yeni Renault Clio, parlak siyah bir zemin üzerinde büyük ve dikey Renault logosunu içeren ön tasarımı ile ön plana çıkıyor. Bu özellik, ilk olarak DeZir konsept modelinde göze çarpmıştı. Yeni Clio’da ön tasarım farlar ile daha fazla vurgulanıyor. Farların alt bölümü krom çerçeveler ve LED farlar ile ön plana çıkıyor. Sadece beş kapılı olarak pazara sunulan Yeni Clio, arka yan camlara yakın bir noktada gizlenmiş entegre arka kapı kolları ile birlikte sportif bir görünüme sahip. Önceki nesiller ile karşılaştırıldığında Yeni Clio, azaltılan yerden yüksekliği, daha fazla iz genişliği, lastiklerin siyah bölümünün azaltılması ile ekstra dinamizm ve kişilik kazanıyor. Yeni Clio, lansmanından itibaren DeZir için kullanılan lansman rengiyle birlikte (Ateş Kırmızısı) sekiz farklı renkte sunulacak.
Modern, sıcak ve ergonomik bir iç mekan
Yeni Renault Clio’nun iç mekanı güç ve güven uyandırmak üzere aracın dış tasarımını kusursuzca tamamlıyor. Uçak kanadı şeklinde ön panel, orta konsola kusursuzca yerleştirilmiş multimedya sistemi, geniş renk seçenekleri, dijital hız göstergesi, konforlu koltuklar ve kromlu piyano siyahı görüntü ile vurgulanan konfor unsuru, modern ve ergonomi ile birlikte sunuluyor.
Kişiye özel, herkesin kullanabileceği seçenekler
Tasarımından itibaren Yeni Renault Clio, iç ve dış mekanın kişiselleştirilmesi üzerine düşünüldü. Müşteriler aracın dış görüntüsünü dış ayna muhafazaları, ön ızgara, arka panel etekler, alt kapı koruyucuları, jant seçenekleri ve tavan grafikleri ile birlikte kişisel hale getirebilecekler. Aracın iç mekanını kişisel hale getirmek için ise ön panel, kapı panelleri, direksiyon simidi, vites kolu çevresi, hava çıkış kanalı çerçeveleri, döşeme malzemeleri ve opsiyonel paspaslar gibi seçenekler bulunuyor. Çekici fiyatlara sahip olan opsiyon paketleri ile müşterilere birçok seçenek birarada sunuluyor olacak.
Yeni Renault Clio: yeniliklerle dolu
Konu yenilik olduğunda Yeni Renault Clio kendi segmentinde beklentileri yeniden tanımlama ve küçük araç standartlarını yükseltme geleneğini devam ettiriyor.
Renault R-Link – otomobile ve internete bağlı entegre bir tablet
Direksiyon simidine entegre radyo kumandaları (1982, R11 Electronic) ve araç içi navigasyon gibi (1994, Safrane) yeniliklerle birlikte seri üretim pazarına eller serbest kart sistemi (2001’de) ve yüksek çözünürlüklü ekrana sahip GPS navigasyonu (2009’da Clio için satış fiyatı €490 olan Carminat TomTom®) getiren ve Clio için Carminat TomTom® LIVE navigasyonu sunan Renault, bütün bu yeniliklere Renault R-Link ile devam ediyor.
Yeni Clio’da opsiyon olarak sunulan Renault R-Link, aşağıdaki özellikleriyle otomobil ile dış dünya arasında bir köprü görevi görüyor:
- Yedi inçlik (18cm) dokunmatik ekran. Sesli kumanda ve pazarda bir ilk olarak kullanıcı tarafından, gözlerini yoldan ayırmadan, temel işlevlere güvenli ve basit erişim için kişiselleştirilebilen ana sayfa.
- TomTom® bağlantılı navigasyon. Live servisleri içeriyor ve pazarın en iyi gerçek zamanlı trafik bilgilerini sunuyor. Böylece seyahat süreleri ve yakıt tüketimi azalıyor.
- Diğer faydalarının yanı sıra aracın kendi elektronik sistemi ile sağlanan bağlantı ileri eko-sürüş fonksiyonlarına (Driving eco²) erişimi mümkün kılarak sürücü davranışlarının analiz edilmesini ve yakıt tüketiminin azaltılmasını sağlıyor.
- Bir otomobil içim ilk uygulama mağazası olan Renault R-Link Store sayesinde kullanıcılar çok kapsamlı ve çeşitli uygulamaları otomobillerinden veya bilgisayarlarından görüp indirebiliyor (‘My Renault’ aracılığıyla).

Renault R-Link işlevleri, ‘Paris Incubateurs’(genç yeteneklere yönelik Paris bazlı bir inkübatör) ve LeWeb’11 fuarındaki start-up’lar sayesinde genişlemeye devam edecek. TomTom® LIVE ve sürücüleri tehlikeli durumlarda uyaran COYOTE uygulamalarının (uygulamanın bulunduğu ülkelerde) yanısıra R-Link kullanıcıları mesajlarını kontrol edebilir; ajandalarını idare edebilir, en yakın servis istasyonunu ya da park yerini belirleyebilir veya tweet atabilirler…
Renault R-Link uygulamaları arasında yer alan Renault R-Sound Effect sayesinde Yeni Clio içindeki ses sistemi ortamına uygun biçimde kişisel hale getirilebiliyor. Renault R-Sound Effect sayesinde her biri kendine özgü, çekici özelliğe sahip ve hız / hızlanma gibi sürüş parametreleri ile son derece uyumlu altı farklı motor sesi profili oluşturulabiliyor.
Yeni Renault Clio üç ekipman seviyesinden ikisinde MEDIA NAV sistemini standart olarak sunuyor.
Orta konsola entegre MEDIA NAV sisteminde yedi inçlik (18cm) dokunmatik bir ekran, radyo ve hem müzik hem de eller serbest cep telefonu kullanımına yönelik Bluetooth® işlevi yer alıyor. MP3 ile ise ön panelde bulunan USB portu veya jak soketi ile bağlanabiliniyor. MEDIA NAV sistemi 2D ve 3D (kuş bakışı) ekranlı ‘Nav N Go’ navigasyon ile sunuluyor.

Dünya prömiyeri: Renault Bass Reflex sistemli Bluetooth® radyolar
Yeni Renault Clio’nun bütün versiyonlarında ön kapı hoparlörlerine entegre akıllı ses sistemi bulunuyor. Renault Bass Reflex olarak bilinen bu sistem, 30 litrelik hoparlör muhafazasının sunduğu ses ve dinleme keyfini birlikte sunuyor. Bas frekansları daha güçlü ve ses kalitesini korunuyor.
Bütün Yeni Clio yelpazesi, eller serbest telefon kullanımına ve MP3 üzerinden kusursuz ses kalitesiyle audio aktarımına imkan tanıyan Bluetooth® ile donatılmış durumda. Bütün radyolarda USB ve jak soketleri de yer alıyor.

Yeni Renault Clio: kullanması tam bir keyif. Ve ana hedefi yakıt tasarrufunda ve CO2 emisyonlarında lider olmak
Yeni Renault Clio büyük ölçüde güncellenmiş olan benzinli ve dizel motorları sayesinde düşük yakıt tüketimini ve sürüş keyfini bir araya getiriyor. Benzinli olan iki motor (Energy TCe 90 ve TCe 120) çok düşük seviyede yakıt tüketimi ile CO[SUB]2[/SUB] emisyonunu orta düzey hızlanmalı ve iyi tepki veren bir motorla birleştiriyor. Önemli derecede iyileştirilmiş olan yeni nesil Energy dCi motorları Yeni Clio’ya rekor düzeyde yakıt ekonomisi ile birlikte eşsiz bir sürüş keyfi sağlıyor.
İki yeni Energy motoru: günlük kullanıma yönelik ileri teknoloji
Yeni Energy TCe 90 benzinli motor
Yeni Clio, üç silindirli, turbo şarjlı Energy TCe 90 motorunu taşıyan ilk Renault modelidir. Renault tarafından üretilen ilk üç silindirli bu motor, lansmanından itibaren sürüş keyfi ve yakıt ekonomisi arasında eşsiz bir denge sağlayacaktır:
- Üç silindirli, turbo şarjlı 899cc motorda Stop&Start özelliği bulunuyor ve normal havalandırmalı 1.4 litrelik bir motorun performansını sunuyor.
- Ultra düşük ataletli bir turbo sayesinde düşük motor devirlerinde bile iyi bir tepki elde ediliyor: 2,000 d/d’de 90bg ve 135Nm (pik torkun yüzde 90’ı 1,650 d/d ila 5,000 d/d arasında elde ediliyor),
- Daha yüksek vites oranlarına sahip ekonomik olarak optimize edilmiş bir versiyon ve 4.3 litre/100km yakıt tüketimi; bu da 99g/km[SUP][3][/SUP] CO[SUB]2[/SUB] emisyonuna denk geliyor.
- Yerini aldığı TCe 100 ile karşılaştırıldığında yüzde 21 daha az yakıt tüketimi ve CO[SUB]2[/SUB] emisyonu [SUP]c [/SUP]sunuyor.
Yeni dizel Energy dCi 90
Stop&Start özelliğini içeren ve Energy ailesinin en yeni üyesi olan yeni 90bg’lik 1.5 dCi:
- Dört silindirli 1.5-litrelik bir motor; 1,750 d/d’den itibaren 220Nm; mevcut dCi 85’e göre 20Nm daha fazla,
- Daha yüksek vites oranlarına sahip ekonomik olarak optimize edilmiş bir versiyon ve Renault eco[SUP]2[/SUP]imzasını taşıyan 3.2 litre/100km yakıt tüketimi; bu da 83g/km[SUP]c[/SUP] CO[SUB]2[/SUB] emisyonuna denk geliyor.
Yeni TCe 120. Altı vitesli EDC otomatik vites ile birlikte.
Yeni Clio dinamik TCe 120 motoru ve buna bağlı olarak Renault’da B segmenti için ilk kez kullanılan engine altı vitesli EDC (Efficient Dual Clutch) vites kutusu bulunuyor:
- Normal havalandırmalı 1.6 litrelik motor performansına sahip dört silindirli 1.2-litrelik motor,
- 120bg ve 1,750d/d’den itibaren 190Nm tork için doğrudan yakıt enjeksiyonu ve turbo şarjı
Söz konusu motor hali hazırda onay aşamasındadır ve 2013’ün ilk yarısından itibaren sunulacaktır. Bu motor kendi sınıfındaki en güçlü ve en ekonomik motor olacak.
2013’ün ilk yarısından itibaren dCi 90 motoru için EDC çift kavramlı vites kutusu ile birlikte sunulacak olan Yeni Clio sürüş keyfini bir adım ileri taşıyacak ve çok iyi tepki veren otomatik vites kutusu ile pürüzsüz vites geçişleri sunacak.
Ekonomik sürüşe yönelik olarak tasarlanmış sistemler
Yeni Clio, bütün bu mühendislik özelliklerinin yanı sıra yakıt tüketimini ve CO[SUB]2[/SUB] salımını azaltmak amacıyla sürücülere çok çeşitli çözümler sunuyor:
- ECO mode[SUP][SUP][4][/SUP][/SUP] sayesinde sürücüler tek bir tuşa basarak aracın performans parametrelerini değiştirebiliyor ve bu sayede yüzde 10’a varan yakıt tüketimi sağlayabiliyor.
- Ön paneldeki[SUP]d[/SUP] sürüş stili monitörü (yeşil, sarı veya turuncu) ve Vites Değişikliği Göstergesi (GCI) sayesinde sürücüler yakıt tüketimlerini azaltmak amacıyla sürüş tarzlarını iyileştirebiliyor.
- Renault R-Link ile uygulanabilen Driving eco²uygulaması sürücülere bütün bilgileri aktararak sürüş tarzlarını analiz etmelerine ve hem yakıt tüketimlerini hem de CO[SUB]2[/SUB] emisyonlarını azaltmalarına yardımcı olmaktadır.
Yeni Renault Clio: kalite ve güvenlik
Flins (Fransa) ve Bursa Oyak Renault Fabrikaları’nda üretilen Yeni Renault Clio, Renault’nun kalite standartlarını koruyor. Daha büyük veya daha pahalı modellerden hiçbir eksiği kalmaksızın kalite açısından yüksek standartlara sahip erişilebilir fiyatlı bir otomobildir. Yeni Clio, Ortaklığın B platformu üzerinde yeni bir versiyon üzerine inşa edilmiştir ve sıra dışı konforu, manevra kabiliyeti ve düşük gürültü seviyeleri için optimize edilmiştir.
Güvenlik bu ailenin en önemli özelliği: 2005’de Clio III B-segmentinde EuroNCAP çarpışma testi derecelendirmesine 5 yıldız alan ilk model oldu. Yeni Clio da sahip olduğu sayısız güvenlik özelliği sayesinde en yüksek düzeyde güvenliği sunuyor.


Renault, Yeni Clio’nun lansmanını yenilikçi, interaktif dijital stratejiyle üç önemli kısımda kutluyor:
- Internet kullanıcıları 4 Temmuz’dan itibaren adresi üzerinden Yeni Renault Clio’yu her açıdan görebilecek ve hem resimlerine hem de videolarına ulaşabilecek,
-Renault 16 Temmuz’dan itibaren web sitesi ziyaretçilerini interaktif bir filmin içine dahil ederek sanal bir deneme sürüşüne çıkaracak,
-4 Temmuz’dan itibaren söz konusu kişisel ve dijital deneyimlere bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar aracılığıyla adresinden ulaşılabilecek.


Clio başarı hikâyesi: 22 yıldır devam ediyor!
1990 yılında lansmanı gerçekleştirilen Clio, 22 yıla yayılan bir kariyere sahip. Bu sürede 115’den fazla ülkede 11.5 milyon araç satıldı. 22 yıllık bu süre zarfında Clio, sadece Renault tarihinde değil aynı zamanda Avrupa’daki küçük, çok yönlü araç pazarında da çok önemli bir rol üstlendi. Aracın sahip olduğu özellikler sayesinde segment daha yukarılara taşındı ve üst sınıf araçların kalitesi ve ekipman düzeyleri daha fazla insana ulaştırıldı. Clio, (COTY)Yılın Otomobili unvanına iki kez layık görülen tek otomobildir.
1990: Clio I satışa çıkarıldı ve 1991’de Yılın Otomobili (COTY) seçildi.
1991-1993: Spor ve Premium sınıfına dahil Clio Williams ve Clio Baccara tanıtıldı.
1998: EuroNCAP çarpışma testinden kendi segmentinde dört yıldız alan ilk otomobil Clio II lanse edildi. Bu araç aynı zamanda radyo, otomatik klima ve renkli ekranlı navigasyonun ayrı bir ekranda gösterilmesini popüler hale getirdi.
2000: Clio Renault Sport ve Clio V6 spor sahnesine giriş yaptı.
2005: EuroNCAP çarpışma testinden B segmentinde beş yıldız alan ilk otomobil olan Clio III sahneye çıktı. Renault-kart anahtarsız giriş sistemin kullanımı yaygınlaştı.
2006: Clio III Yılın Otomobili seçildi.
2007:Segmentin ilk 1.2 litrelik benzinli turbo motoru.
2008: Clio ilk kez olarak Estate formunda sunuldu.
2009: Navigasyonu seri üretim piyasasına getiren Carminat TomTom® sisteminin lansmanı.
2010: Clio, 11 milyon araçtan fazla satış rakamıyla 20’nci yılını kutluyor.
Carminat TomTom® Live, tam olarak entegre edilmiş, uygun fiyatlı akıllı bir navigasyon sistemidir.alıntıdır :hmmm
 


papakudioflu

papakudioflu

Admin
tasarimi on taraf citroen c3 arka taraf yeni megane cakmasi olmuş. Ama hoş duruyor. Yakit icin alinabilecek bir arac.
 
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Şu renault amblemine ne diye bu kadar güveniyorda kocama yapıp insanın gözüne sokuyor kötü duruyor işte bunda iyi durmamış ama renault tasarım bakımından biraz zayıf kalıyor ama bu meganelerden çok çok güzel olmuş bu sefer yapmış.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt