Anket yeni lumiaların tasarımı hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

yeni lumiaların tasarımı nasıl olmal

• lumia 1520-925-720 tarzı

Kullanılan: 19 48.7%
  • lumia 900-920 tarzı

Kullanılan: 6 15.4%
  • lumia 930 tarzı

Kullanılan: 19 48.7%

• Kullanılan toplam oy
    39

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
evet anlaşma 31 araklık 2015 fes ediliyor
Bu yeni bir anlaşma yapılmayacağı anlamına gelmez. Ayrıca madem Nokia tasarımcısını satmadı neden n1 isimli tablet Ipad çakması ve meizu ile yapılan o telefon neden o kadar berbat ?
Ben tasarımı kimin yaptığına değil nasıl yapıldığına bakarım.

Emre

Üye
Bu yeni bir anlaşma yapılmayacağı anlamına gelmez. Ayrıca madem Nokia tasarımcısını satmadı neden n1 isimli tablet Ipad çakması ve meizu ile yapılan o telefon neden o kadar berbat ?
Ben tasarımı kimin yaptığına değil nasıl yapıldığına bakarım.
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Tamam Nokıa tasarım konusunu satmadı o konuyu kapatın.Burada konuşulmak istenen gelecekte wp li cihazın bizlerin zevkine göre çıkması,buda burda konuşularak buradaki insanların zevklerinden oluşan bir telefon ortaya çıkarmak vb..Burda amaç Nokıa-Microsoft değil..Bilmem anlatabildim mi? @Emre aktaş ve @Rock Ve Roll

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve Rock Ve Roll

ArMaGeDdOn_87

Üye
yeni çıkacak olan üst düzey cihaz kesinlikle 925 gibi olmalı,830 ve 930 un tasarımı berbat,çok kaba duruyor

Emre

Üye
yeni çıkacak olan üst düzey cihaz kesinlikle 925 gibi olmalı,830 ve 930 un tasarımı berbat,çok kaba duruyor
nokia mobil departmanı microsofta satmadan önce çıkmıştı sanırım l925 imkansız.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
nokia mobil departmanı microsofta satmadan önce çıkmıştı sanırım l925 imkansız.
lumia 925 ve 1520 anlaşmadan önce çıktı anlaşmadan sonra ise bu modellere benzeyen aşka model çıkmadı 730 hariç oda 920ye benziyor

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Kim hangisine oy vermiş görünmüyor gizli oylama yapmayalım :alkis

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Telefon tasarımları elde tutulan ve bir de görüntüleri göstermesi beklenen ekrana sahip bir alet. Bu aletin tasarımı ergonomiye, pratikliğe ve görüntüyü en iyi verebilmeye uyumlu olacaksa kimse kusura bakmasın dünyadaki tüm telefonlar aşağı yukarı kabaca dikdörtgen biçimini alırlar. Yani "sen dikdörtgen yapamazsın, ilk ben yaptım", gibi saçma bir itirazı kimse kabul etmez. Geçmişte benzer patent davaları olmuştu. Çok saçmaydı.
Bi kere yapılabilecek maksimum tasarım detayı köşeler, kenarlar, renkler ve arka kapak gibi şeyler. Bunlarda zaten abartı değişen şeyler değil. Eninde sonunda tüm telefonlar kabaca dikdörtgen. Hani birisi kalkıp elips bir telefon yapsa dahi içindeki ekranın en iyi görüntüyü verebilemesi için yine dikdörtgen olması gerekiyor. Kimseninde o telefonu beğeneceğini sanmam :) Sonuç olarak ŞU ZAMANDA Nokia L920 ye benzeyen L730 - 35 telefonları veya iphone 5 misali L830 - 930 tarzı ya da biraz farkı olan L925 tarzı telefon tasarımları gibi bir telefondan başka birşey çıkarılamaz. Biraz çerçevesi, biraz köşeleri ile kenarları ve arka kapağı ile oynanır bitti :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: kaygisiz43