Yeni Çıkan Oyunları Sorunsuz Açabilecek Masaüstü Pc Önerebilirmisiniz ?

Sponsorlu Bağlantılar

Polymath

Polymath

Üye
buyrun buda 3Dmark VANTAGE skorları.
umarım anlamışsındır.

bir noktayı unutmuşum.
CRYSIS 3 ü dx11 HD6850 ile core2duo yani 2 çekirdek işlemci ile sorunsuz high ayarda oynayabiliyorsak. sen merak etme kardeşim. 12 çekirdek destekli oyunlarda çıksa
fx6300 o oyunda hiç bir sorun yaratmaz :oke:

Bütün testlerce kanıtlanmış birşeyi arkadaş neden daha zorluyor bende anlamadım açıkcası... Benim 4 senelik core2quad q9400 ile hd6850 kartımla oyunları halen high ve ultra ayarlada kasmadan oynayabiliyorsam nedir bu 6 8 çekirdek merakı ? Emin ol benim işlemci 2 sene daha yeteri var ki fx6300 bir 5 sene rahat götürür. 5 seneye kim öle kim kala :)

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
Benim başından beri anlatmak istediğimi saptırıyosunuz. 7870 tabiki 7850 den üst seviye bir kart ona bir şey demiyorum. grafik, oyun açısında 7870 daha üstün çünkü bir üst modeli. anlatmak istediğim oyunlarda 8320 ile 7850 daha çok fps verebiliyor. 6300 ile 7870 birleşiminden daha iyi performans sağlıyor. nerden araştırıyosunuz 9-12 fps arasında fark olduğunu bilmiyorum ama şuana kadar 5-10 test yapmışımdır hep ya 3 - 4 en fazla 6 fps fark buldum.

burada tek ekran kartı performansını değerlendirmiyorum ben siz tek ekran kartını değerlendiriyorsunuz. işlemci oyunda çok çok önemli bir etken olmasa bile çekirdek farkından ortaya yüksek performanslar çıkabiliyor. 8230 ile 7850 performansı oyunlarda daha çok performasn sağlıyor.

ama siz hala tek ekran kartı performansından bahsediyosunuz. bizde biliyoruz 7870 daha üstün. ama 7850-8320 ile birleşince 7870-6300 birleşiminin üstüne geçiyor.

şimdi yine gelip dediklerimi inkar edicek olan tabi olacaktır. kağıtlar, belgeler üstünde durarak tavsiye veriyorsunuz. bense kullananlardan yorumlar alarak.

Polymath

Polymath

Üye
Benim başından beri anlatmak istediğimi saptırıyosunuz. 7870 tabiki 7850 den üst seviye bir kart ona bir şey demiyorum. grafik, oyun açısında 7870 daha üstün çünkü bir üst modeli. anlatmak istediğim oyunlarda 8320 ile 7850 daha çok fps verebiliyor. 6300 ile 7870 birleşiminden daha iyi performans sağlıyor. nerden araştırıyosunuz 9-12 fps arasında fark olduğunu bilmiyorum ama şuana kadar 5-10 test yapmışımdır hep ya 3 - 4 en fazla 6 fps fark buldum.

burada tek ekran kartı performansını değerlendirmiyorum ben siz tek ekran kartını değerlendiriyorsunuz. işlemci oyunda çok çok önemli bir etken olmasa bile çekirdek farkından ortaya yüksek performanslar çıkabiliyor. 8230 ile 7850 performansı oyunlarda daha çok performasn sağlıyor.

ama siz hala tek ekran kartı performansından bahsediyosunuz. bizde biliyoruz 7870 daha üstün. ama 7850-8320 ile birleşince 7870-6300 birleşiminin üstüne geçiyor.

şimdi yine gelip dediklerimi inkar edicek olan tabi olacaktır. kağıtlar, belgeler üstünde durarak tavsiye veriyorsunuz. bense kullananlardan yorumlar alarak.

ARkadaşım henüz oyunlarda 8 çekirdek vs uyumu gelmemişken nasıl bu işlemci 6300 den oyunlarda daha iyi performans veriyor diyosun hiç anlamıyorum.. daha 4 çekirdeğe geçmedikki. Oyunlarda aynı performansı veren bu iki işlemciyle 8320+7850 ikilisinin 6300+7870 ikilisinden fazla fps veriyor demen mantıklı geliyor mu sana ? Yani şöyle anlatıyım.. 8320=6300 oyunlarda eşit olduğundan her birine 10 puan verelim ve puanları eşit olsun.. 7870, 7850 den daha iyi kart olduğu için 7870=10 puan 7850= 8 puan alsın. Yani sistemler 20 ye 18 oluyor. Yani 7870+6300 oyun performansı daha iyi olması gerekir mantıklı düşünürsek... İşlemcilerde oyunlarda fark yokkk buda kanıtlanmış test sonuçlarına göre söylüyoruz :) oyüzden 7870 + 6300 ikilisi bir adım daha önde..

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
söylediğin şey bir kere memkün olmayan birşey... pc nın çalışma oyunun işleyiş mantıgına aykırı.
oyunda grafiği GPU işler. işlemciye laf düşmez. işlemci üzerine düşen fizik ve işleyişleri yapar.
sonuç olarak oyun performansı eşit olan iki işlemciden bahsediyoruz.

7850 nın verdiği fps yı istersen i7 3770k kullan arttıramazsın. çok fark etse 1-2 fps fark edecektir. o derece güçlü bir işlemcide bile... oda işlemcinin performans olarak gpunun önüne geçmesinden kaynaklanır. gpu fizik işlerini gpu ya daha hızlı verdiği için. yine dikkatini çekiyorum Fx6300 le fx8320 nin oyun performansı eşit. ayrıca zaten bu işlemciler oyun esnasında %100 kullanıma ulaşmıyorlar bile. 8320 nin hiçbir espirisi yok.

senın bıze söylediğin oyun performansları eşit olan işlemcilerden 8320 nin 7870ten düşük olan 7850 ile daha fazla fps vereceğini söylüyorsun... :kop:... azçok bu piyasayı bilen bırı bile tereddütsüz oyun için 7870 le Fx6300 ün daha ıyı bır sistem oldugunu söyler..

gidip bu işin üstadlarına sorsak sırf sen iddaa ediyorsun diye, bilinen forumda adama gülerler kimmiş o fx8320 ve hd7850 daha çok fps verir diyen adam diye.. ki sormaya gerek bile görmüyorum konu net bir biçimde ortada....

bir not düşeyim üstad dediğim kişileri tanırım ellerinde nice ekran kartları onlarca işlemci geçmiş kişiler bu işi hobi olarak yapan değerli insanlar. gtx titan türkiyeye gelmeden yurtdışından özel getirtip testini yapıyorlar. 1 hafta sonra kartı elden ele satıyorlar herkes test ediyor canavarı 1 ay içinde 5-6 kasada testte tabii tutuluyor. tecrübeler görüşler paylaşılıyor...
piyasayı yakınen takip eden ve işi iyi biln biri olarak artık bu konuyu daha fazla uzatmanın yersiz oldugunu düşünüyorum..
cevap hakkı doğdugu için son olarak yorumunuzu bekleyip konuyu kilitleyeceğim.
konu sahibi ister ise tekrar açılır.

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
Dediğim gibi sadece belgeler üzerinde hareket ediyosunuz. Gerçekte bu iki sistemi kullananlardan bir kez bire yorum aldığınızı sanmam ama ben aldım. Bu sistemin aynısını bir arkadaşa yazdım sistemi topladıktan sonra ne zaman beni görse teşekkür eder ve yorumu hep olumludur. kendisi oyun delisidir. bilgisayar mühendisliği okuyor photosop ve grafik tasarımla uğraşıyor. elimde daha bir çok kanıt var doğruluğunu kanıtlayacak nekadar size gülünç konusu olarak gelse bile. insan kullanmadığı, gidip görmediği birşey hakkında soğukkanlı bir şekilde yorum yapabiliyor. internetteki testler nekadar doğru bilemem ama sizin dediklerinizde gerçeklik yüzeysel.
Konu uzamasın kapatılması daha iyi olacaktır. İyi forumlar.

Polymath

Polymath

Üye
Dediğim gibi sadece belgeler üzerinde hareket ediyosunuz. Gerçekte bu iki sistemi kullananlardan bir kez bire yorum aldığınızı sanmam ama ben aldım. Bu sistemin aynısını bir arkadaşa yazdım sistemi topladıktan sonra ne zaman beni görse teşekkür eder ve yorumu hep olumludur. kendisi oyun delisidir. bilgisayar mühendisliği okuyor photosop ve grafik tasarımla uğraşıyor. elimde daha bir çok kanıt var doğruluğunu kanıtlayacak nekadar size gülünç konusu olarak gelse bile. insan kullanmadığı, gidip görmediği birşey hakkında soğukkanlı bir şekilde yorum yapabiliyor. internetteki testler nekadar doğru bilemem ama sizin dediklerinizde gerçeklik yüzeysel.

Ben q9400+7870 ile fx8320+7850 den daha iyi fps alacağımı iddaa ediyorum. :) Bu iddaamı destekleyecek çok kişide bulurum. Deneyenlerde olmuştur.. :)İşlemci performansı oyunlarda bir yere kadar sonrası ekran kartında.. Neyse iyi forumlar. İyi bir araştır bence..

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

bir not düşeyim üstad dediğim kişileri tanırım ellerinde nice ekran kartları onlarca işlemci geçmiş kişiler bu işi hobi olarak yapan değerli insanlar. gtx titan türkiyeye gelmeden yurtdışından özel getirtip testini yapıyorlar. 1 hafta sonra kartı elden ele satıyorlar herkes test ediyor canavarı 1 ay içinde 5-6 kasada testte tabii tutuluyor. tecrübeler görüşler paylaşılıyor...
piyasayı yakınen takip eden ve işi iyi biln biri olarak artık bu konuyu daha fazla uzatmanın yersiz oldugunu düşünüyorum..
cevap hakkı doğdugu için son olarak yorumunuzu bekleyip konuyu kilitleyeceğim.
konu sahibi ister ise tekrar açılır.

şu noktayı atladınız heralde her kartın testini birebir birden çok sistemde takip ediyorum merak etmeyin :oke:
kulaktan dolma veya sadece yabancı sitelerdeki testlere inanarak kullanıcıyı yönlendirmem.
aksi bir durum oluştuğu halde vicdanım rahat etmez... bu forumda pc bölümünde iyi tanırlar beni :)
ayrıca kullanıcıyı yanlış yönlendirmeyede müsaade etmem :oke:

yusuf1998x

Üye
mantıklı olan hd 7870 almak bence nabacan 8 çekirdeği :D

cimbom92

Üye
Arkadas mobil gpu lara bakmıs hata etmıs ancak sızde 1000Mhz hızında powercolor 7850pcs+ larla kıyaslarsanız daha ıyı edersınız yazdıgınız modelın cekırdek hızı 860Mhz.7870 1000 mhz lık modelın karısına aynı fırmanın powercolor un 1000 mhz lık 7850 pcs+ ıle kıyaslamanız gogru olur.Aradaki fiyat farkı ıse 50 ytl.Ama bence 7850pcs+ mantıklı olanıdır.