Yeni PC Alacağım Sizce Nasıl?

Sponsorlu Bağlantılar

Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
    Konu Sahibi
Yeni PC Alacağım Sizce Nasıl?
Yeni bir oyun bilgisayarı almak istiyorum arkadaşlar. Fakat sistemden fazla anlamadığım için sizlerin yardımına ihtiyacım var. Bir türlü karar veremedim aşağıdaki sistemle BATTLEFIELD 4, GTA 5, FORMULA 1, FİFA 16 gibi oyunları sorunsuz oynaya bilir miyim? PC değeri 4,000₺ bukadar edermi bu PC.

Toplama PC yapsam dah iyi bir sistem yapabilir miyim? Ama dedim ya sistemlerden fazla anlamam.

Son düzenleme:

Jsnow492

Jsnow492

Üye
toplarsan daha iyi sistem olabilir

• Beğen
Tepkiler: rocker_hasan123
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
RAM acayip neder triple kullanılmış ???
Bence
RAM 8 gb
Gtx960
4690 yap aynı fiyata daha fazla fps alırsın istersen Rami daha sonra 16 da yapabilirsin

Jsnow492

Jsnow492

Üye
Kasa:COOLER MASTER CM693 + SEIDON 120V
Ekran Kartı:MSI GTX 970
İşlemci: İntel i5 4690K
Anakart:MSİ z97 Gaming 5
Sabit Disk:WD 3.5 1 TB
: SSD : Kingston V300 120 GB
Ram:GSKİLL 8 GB Tek modül
Güç Kaynağı: Corsair BUİLDER VS 650w +80

• Beğen
Tepkiler: rocker_hasan123, haydelanduka ve Gönüldaş
Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
    Konu Sahibi
Kasa:COOLER MASTER CM693 + SEIDON 120V
Ekran Kartı:MSI GTX 970
İşlemci: İntel i5 4690K
Anakart:MSİ z97 Gaming 5
Sabit Disk:WD 3.5 1 TB
: SSD : Kingston V300 120 GB
Ram:GSKİLL 8 GB Tek modül
Güç Kaynağı: Corsair BUİLDER VS 650w +80

Arkadaşım bu PC nasıl sence?

Son düzenleme:
onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
ekran kartı leş onun kaç yillik ekran kartı

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
toplama ile daha iyi ve dengeli bi sistem toplarsınız ayrıca kasanın kapağını açtığınızda garanti gitmez
siz bütçeyi verin uygun parça listesini çıkarırız

• Beğen
Tepkiler: Gönüldaş
Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
    Konu Sahibi
toplama ile daha iyi ve dengeli bi sistem toplarsınız ayrıca kasanın kapağını açtığınızda garanti gitmez
siz bütçeyi verin uygun parça listesini çıkarırız
Toplama bir PC yapmak için 3,000₺ bütçem var. Geleceğe dönük bir sistem olsun bir daha uğraşmayım.
Yeni bir oyun PC'si istiyorum Battlefield 4, GTA 5, Fifa 16, Formula 1 oyunlarını sorunsuz oynamak istiyorum. Bu parçaları ben nasıl birleştiririm pek bilmiyorum ama yapmaya çalışırım.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
T
Toplama bir PC yapmak için 3,000₺ bütçem var. Geleceğe dönük bir sistem olsun bir daha uğraşmayım.
Yeni bir oyun PC'si istiyorum Battlefield 4, GTA 5, Fifa 16, Formula 1 oyunlarını sorunsuz oynamak istiyorum. Bu parçaları ben nasıl birleştiririm pek bilmiyorum ama yapmaya çalışırım.
Sizin tecrübesiz yoksa fazla uğraşmayın bilen biri ile anlaşıp parçaları teslim edip toplatabilirsiniz

Parçaların listesini şuan yapamayacağım şuan mobilde olduğum için biraz zahmetli oluyor en kısa sürede masaüstüne geçtiğimde parça kombinasyonlarını yazarım

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
@Jelly Beanci bu nasıl kardeş

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
@Jelly Beanci bu nasıl kardeş
gayet dengeli olmuş ağırlık oyun amaçlı olduğu ekran kartından belli

ayrıca ağırlık vereceğiniz işlere göre pc toplamak size gelecekte sıkıntı çıkarma ihtimalini azaltır

örn oyun amaçlı ise 2015 oyunlarını oynamak üst seviye bi ekran kartına yatırım yaprak diğer parçaları ona göre dizebilirsiniz
render amaçlı ise üst seviye çok çekirdek ya da threadli işlemcilere yatırım yapmalısınız
her ikisi de var ise (r9 280x,r9 285,r9 380, gtx960,gtx770,680 gibi) orta üst seviye kartlara yönelip yine çoklu çekirdeli ama aşırı yüksek fiyatlı olmayan işlemcilere yönelebilirsiniz bu tip bir sistemde ram aşırı önemli önerim 16gb en az 8gb olması yönünde

örneğin şu renderı alırken yaklaşık 7.9Gb aktif olarak kullanımdaydı (7680x4320p)

• Beğen
Tepkiler: haydelanduka
haydelanduka

haydelanduka

Üye
  • Beğen
Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
    Konu Sahibi
Son düzenleme:
haydelanduka

haydelanduka

Üye
Önerine uyacağım arkadaşım işlemci i7 olsa iyi olmaz mı?

Önerin için çok teşekkürler arkadaşım işlemci i7 olsa iy olmaz mı? Bu parçaları nasıl ve nerenden temin edebilirim.
Ama hangi i7 hocam i7 4790 mı? Eğer bütçeyi arttırdıysanız işlemci yerine baska seylere yuklenebiliriz tam butce verir misiniz?

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Önerine uyacağım arkadaşım işlemci i7 olsa iyi olmaz mı?

Önerin için çok teşekkürler arkadaşım işlemci i7 olsa iy olmaz mı? Bu parçaları nasıl ve nerenden temin edebilirim.
Parçaları internette sinerji, eksen, inventus veya novadan alabilirsiniz bu siteler güvenilirdir. Elden almak için ise hangi ilde oturduğunuza bagli olarak vatandan alabilirsiniz.

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Şimdi oyunlarda ekran kartı öne çıkan bir bileşen. O yüzden işlemciden kısıp ekran kartına yüklendim. Ama seçtiğim işlemci kötü bir işlemci değil. O ekran kartı ilede dar boğaz yapmaz ama sen istersen İ5 4690k'lı veya İ7'li bir sistem toplarız. Güncel bütçeyi yazman yeterli olur.
Eğer overlock destekli bir işlemci alıp overclock yapcaksan birde sana ek soğutucu masrafı çıkacaktır. Çünkü stock soğutucular overclock için elverişli değil.

• Beğen
Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi oyunlarda ekran kartı öne çıkan bir bileşen. O yüzden işlemciden kısıp ekran kartına yüklendim. Ama seçtiğim işlemci kötü bir işlemci değil. O ekran kartı ilede dar boğaz yapmaz ama sen istersen İ5 4690k'lı veya İ7'li bir sistem toplarız. Güncel bütçeyi yazman yeterli olur.
Eğer overlock destekli bir işlemci alıp overclock yapcaksan birde sana ek soğutucu masrafı çıkacaktır. Çünkü stock soğutucular overclock için elverişli değil.
Overclocktan anlamam yapmakta isteme yapmış olduğun sitem güzel arkadaşım. Tavsiyelerin için çok ama çok teşekkür ederim

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
  • Beğen
Tepkiler: haydelanduka

Üst Alt