Çok Kararsızım Çok

Sponsorlu Bağlantılar

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Çok Kararsızım Çok
Selamlar!

Arkadaşlar yeni telefon alacağım. Akıllı olanlarından :D Neyse 3 tane telefon arasında kaldım. Aslında daha düne kadar GM Discovery almayı düşünüyorum SDN gibi sitelerde -reklam olmaz diye umuyorum- ölü pikseller çıkan olmuş. Az da değil yani. Ya sonuçta GM ne kadar güvenilir bilmem o yüzden onu hiç önermeyin istemiyorum. Kendimce 3 telefon belirledim. Çok fazla bi bütçem yok bu yüzden fiyat/performans ürünü olacak. Oyun oynamayı severim. Canım sıkıldıkça boş kaldıkça oynarım. Müzik arşivim abartılacak derecede yok 20-30 tane belki 40 tane müzik yüklerim. Film arşivi bilgisayarımda bile yok :D Ama yolculuğa çıkarken 1-2 tane yüklerim. Kitap okumayı severim. İnternete çoğunlukla wifi üzerinden bağlanırım SANIRIM. Kamerası çok iyi olmasına gerek yok iyi olsa yeter.
Kendi seçtiğim telefonlar:
1- LG Optimus G
2- LG Optimus 4XHD
3- Sony Xperia ION

Bu telefonlar hakkında bilgi, güvenilir kişilerden inceleme videosu, oyunlardaki performansları hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Discovery dışında başka telefon önerisi de yazabilirsiniz. Tabi açıklamasıyla, bilgileriyle.

Şimdiden Teşekkürler!

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Lumialarada göz at derim Android dışında

mcnpl4

mcnpl4

Üye
optimuslar arasinda g daha iyi. beklemede sarji digerine gore daha az gidiyo ama konusmada daha uzun dayaniyor yani pek kafaya takmaya gerek yok. islemcisi de daha iyi. sony nasil bilmiyorum ama tercih sayini ikiye indirip optimus g xperia ion arasinda bi karsilastirma yapabilirsin

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Aslında Optimus G biraz pahalı geldi bu yüzden Optimus 4XHD'yi de ekledim. Aralarında çok fark olur mu ki?

Şunu da sorayım, USB OTG olayı varmış. Bu özelliği bu telefonların hangisinde kullanabilirim ve herhangi bir OTG kablosu olur mu yoksa özel bir kablo mu olacak?

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Güncel

kerem28yuksel

Üye
Gmd onercem ama istemiyosun o yuzden xperia ion

-Hokage-

-Hokage-

Üye
GMD Siyah dün elime geçtide telefon süper be anlatılmaz yaşanır yemnle ben böyle telefon görmedm bide 600 tl

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Hokage biliyorum telefonu dedim ya çok araştırdım. Aslında alacaktım ama olumsuz yorumlar okudum güvenemiyorum. Bi de tasarım olarak bu telefonlar hoşuma gidiyor. Sizde önerin dedim fakat Gmd olmasın demiştim. Yine de sağ ol.

Kerem ION çok fazla araştırmadım biraz yardımcı olur musun özelliklerinden falan? Bir de OTG özelliği var mı telefonun?

big.LITTLE

big.LITTLE

Üye
İon artık eski nesil bir telefon o yüzden alınmaz.4xhd de de tegra 3 yüzünden ısınma problemleri filan var benim 3 ü arasından önerim optimus g dir fakat optimus g almaktansa aynı donanımlı nexus 4 alınır:oke:

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
İon artık eski nesil bir telefon o yüzden alınmaz.4xhd de de tegra 3 yüzünden ısınma problemleri filan var benim 3 ü arasından önerim optimus g dir fakat optimus g almaktansa aynı donanımlı nexus 4 alınır:oke:

Yorumun için Teşekkür Ederim.
Peki neden Optimus G değilde Nexus 4 ? Optimus G'nin tasarımı da hoşuma gidiyor yani. Gerçi Nexus 4 de fena değil.

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Bir de şimdi öğrendim Nexus 4'te OTG yok sanırım.

- - - Eklendi - - -

Yazilim destegi tabikide

Yazılım desteği güncelleme oluyor dimi?
Eğer öyleyse LG Optimus G de alacakmış zaten güncelleme. Almasa bile garantisi bitene kadar beni idare eder. Sonrada root yaparım, rom yüklerim.

slhtnr

slhtnr

Üye
Bir de şimdi öğrendim Nexus 4'te OTG yok sanırım.

- - - Eklendi - - -

Yazılım desteği güncelleme oluyor dimi?
Eğer öyleyse LG Optimus G de alacakmış zaten güncelleme. Almasa bile garantisi bitene kadar beni idare eder. Sonrada root yaparım, rom yüklerim.

bi de şu olay var tabi nexus saf android guncellemesi aliyor o yuzden daha stabil olabilir

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi

bi de şu olay var tabi nexus saf android guncellemesi aliyor o yuzden daha stabil olabilir

LG nin arayüzünü kaldırıp yine saf bir şekilde android arayüzünü kullanamaz mıyım?

Reklama girmez inşallah şu videoyu izliyorum da Optimus G daha iyi geldi.

- - - Eklendi - - -

Xperia SP nasıl sizce?

enterneoll

enterneoll

Üye
optimus g tercih ederim oda olmadı discovery

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Güncel

Üst Alt