Duyuru Yeni 2016 Forum Tasarımı Tüm Detaylar ve Öneriler

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Yeni 2016 Forum Tasarımı Tüm Detaylar ve Öneriler
Arkadaşlar uzun zamandır ana sayfanın yeni bir arayüze kavuşmasından çok, forum tarafında da büyük bir beklenti vardı o anlamda Xenforo adlı forum yazılımıza en güzel ve en kullanışlı şekilde, kolay kolay eşini benzerini göremeyeceğiniz bir tasarım entegre ettik. Genel anlamda ana sayfa tasarımıyla aynı olmakla birlikte, ana sayfamız gibi Responsive (duyarlı) bir yapıda tasarlanmıştır.

Tasarım ve programlama aşamasında en çok dikkat edilen konu şüphesiz Akıllı Telefon Uyumluluğu idi. Bu konuda, birçok cihazda ekran çözünürlük ve model bazlı görünüm adaptasyonları yaptık. Ufak tefek eksikler olabileceği gibi, bazı öneriler de olacaktır mutlaka. Tasarımın mobil görünümünde birçok gereksiz elementi kapattık ve tablet çözünürlüğüne kadar rahat ve net okumanızı sağladık. Tabletlerde ise masaüstü görünüme daha yakın bir hava mevcut.

Ve en çok istenen, şikayet edilen özelliklerden biri de, üyelere reklamların tümünü kapattık. Üye girişi yapanlarda, özel alınan reklamlar dışında reklam gösterimi olmayacak. Bu anlamda, vip üyelik ile ilgili çalışmalarımızdan vazgeçtiğimizi ve tüm üyelerimize reklamsız bir forum sitesi sunmaya karar verdiğimizi de bildiririm.

Forumun her sayfasını gezip görmek dışında çok da fazla birşey söylemeye gerek yok aslında :)

Tüm Maxicep üyelerine hayırlı olsun.

Not: Eski mobil sürüm ve opera mini sürüm ile birlikte masaüstü sürüm tasarımlarımız devre dışı bırakılmıştır. Bunun nedeni, yeni yapıda sayfanın cache mekanizmalarının zorunluluğudur. Birden fazla tasarım sonucu önbelleklenen sayfalarda, son zamanlarda rapor edilen bazı oturum problemleri oluşmaktadır. Mobil sürümde Opera Mini kullanıcılarının dahi seveceği, hiç reklam olmayan ve oldukça kullanışlı bir yapıda sadece yeni tasarım devrededir.

• Beğen
Tepkiler: bordex42, Cezzbedici3, efsaneemre12 ve 19 diğerleri

Buğra

Buğra

Admin
Tek kelime ile harika olmuş yeni forum tasarımı :eller:

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
elinize emeğine sağlık değişik ve hoş olmuş yeni tasarım

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Kullanıcı Değerlendirmesi:

Buğra

Buğra

Admin
Kullanıcı Değerlendirmesi:

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Mesaj içi Yazı fontuyla alakalı bir düzenleme yapıldı arkadaşlar.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Benim Gözlerim Tuhaf Oluyor Gerçekten Sorun Bendemi Sadece Forumda Böyle Oluyor

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Emeği geçen, katkıda bulunan herkesin eline,yüreğine sağlık.
Güzel olmuş ve katkıların devamıyla daha da güzel olacak.

ANIL

ANIL

Admin
Evet, bu yazı tipi ile çok daha iyi oldu.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
yeumyang

yeumyang

Moderator
Elinize saglık güzel olmuş emojilerde gelmiş :alkis

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Mesaj içi Yazı fontuyla alakalı bir düzenleme yapıldı arkadaşlar.
benim bir sorum olacaktıda konuya her oy verdiğimizde konu değerlendirildi diyor vede sanki birde mesaj kasılıyor gibime geldi biraz hoş olmadı sanki konuya oy verince değerlendirildi oylanan konuda kısmının çıkması :hmmmm

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
benim bir sorum olacaktıda konuya her oy verdiğimizde konu değerlendirildi diyor vede sanki birde mesaj kasılıyor gibime geldi biraz hoş olmadı sanki konuya oy verince değerlendirildi oylanan konuda kısmının çıkması :hmmmm
Değerlendirme alanına da not düştüm, orada puan verirken boşluk karakteri ile mesaj yazma yerini geçmemelisiniz. Oraya mesaj yazmak zorunlu hala getirildi ve değerlendiriyorsanız ve o değerlendirme de mesaja entegre oluyor .

Ayrıca yazı fontunun büyük olduğunu düşünenleri görelim ona göre hareket edelim şu an ideal gibi görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve Murat Alper
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Luck Star

Luck Star

Üye
Fontlar ile sıkıntı var sanırım. Kalın ve ince aynı gibi duruyor. Yoksa forum çok güzel olmuş elinize sağlık.

Edit: Düzelmiş.

• Beğen
Tepkiler: Ozan
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Eski Site Görümüne Geçebiliyor Muyuz Ben Pek Alışamadım Nasıl Eski Görunüme Geçebilirim

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Eski Site Görümüne Geçebiliyor Muyuz Ben Pek Alışamadım Nasıl Eski Görunüme Geçebilirim
Arkadaşlar mecburen alışacağız, farklı bir tema kesinlikle düşünmüyoruz zira sitede cache mekanizmaları performans odaklı bu tasarım için oluşturuldu.

Farklı ve değişen herşey en başta bu şekilde gelebilmekte zira insanların alışkanlık duygusuyla alakalı bu. Ancak daha iyi bir yapıysa, neden alışmayalım ki ?

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, BLasTeaR ve Buğra
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şu Panelde Küçük Görünüyor Gözlerim Hala Tuhaf İnşallah Alışırım

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
İkonlardan mı bahsediyorsun Ahmet yoksa o alanda editörde yazılan metinden mi ?

Bu arada yazı içi rengi çok koyu griydi ancak siyah hale getirdim böylece daha belirgin durumda görünüyor.

MaxipmaN

Üye
mesaj attığımızda solda görünen üyelik bilgilerimizin olduğu kısım enine darlaştırılmalı gibi geldi bana.

• Beğen
Tepkiler: . . . EmreG . . .

Üst Alt