yardım edin acil!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
yardım edin acil!!!!
ben,m combo 52.32.52x 16x philips dvd/cd rom um var ama çalışırken iterek kapattım sonra içine sıkıştı daha once çıkarmıştım ine tornavida ile çekerek çıkardım bu seferde içine girmiyor ne yapabilirm bunun tamiri kaça mal olur yenisini alsam kaça mal olur ne marka hangi model almam lazım yardım :/

Lacrymosa

Üye
Tamiri uygun bir fiyata oluyorsa tamir ettirin. Yoksa kesinlikle yenisini alın. Combo mombo ile uğraşmayın. Şöyle doğru dürüst bir optik sürücü alın. Marka model olarak bir şey öneremem.

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
combo IDE5232CO BU şekilde markası sata data hangi sini almalıyım casper masaüstü kullanıyorum 25 te aldık xp sp3

Time of this report: 4/18/2010, 23:39:44
Machine name: WINDOWS-3946576
Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3 (2600.xpsp.080413-2111)
Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
System Manufacturer: FOXCON
System Model: AWRDACPI
BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz (2 CPUs)
Memory: 510MB RAM
Page File: 532MB used, 713MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 5.03.2600.5512 32bit Unicode

bilgileri bu ne almalyım

rizeli53100

rizeli53100

Üye
büyük ihtimal makaralarında sorun vardır yada kayışında.tamiri masraflı değil zaten dvd romlar okadar pahalı bişeyde değil.sana tavsiyem LG olur.

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
BU gün teknosaya gittim kendimikine uygun bulamadım başlka yerlere baktım yeni girişli romlar var benim eski 2005de altık bil.nasıl bulurum ?

--------------- Ekleme ---------------

çwevirici kabloloar varmış acaba bunladan alsam benimkine çevirirmi ?

loverman41

loverman41

Üye
cpu - z diye bir programcık var ücretsiz

bu programı indirip çalıştırıyorsun program açıldığında mainboard diye bi sekme var
oraya tıklayınca manufacturer var yanındaki şeyi yazısoysun bize
artı model var onun yanındakinide yazıyorsun
chipsetle soutbrigde i de yazıyorsun bize bizde sana yardımcı oluyoruz:D

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
manufacturer:boş
model:grantsdale
chipset: intel/i915p/i915g
soutbrigde :intel/82801fb(ıch6)

loverman41

loverman41

Üye
dün baktığım da bulamamıştım amambugun buldum
1.önerim
2.si kardeşim senin anakart büyük bir ihtimal destekliyor ama motherboard un boş çıkması biraz teredüte bıraktı beni açıkcası kasayı açıp anakartın adına bakabilirsen güzel olur aslında programda yazması gerekiyordu boş:S tam yardımcı olabilmemiz için ama soket 775 olupta sata desteklemiyecek anakart yoktur piyasada benim bildiğim şimdi sana özelden bi program linki atıcam onu indir o program ücretli olduğu için buraya yazamadım pmden atıcam linkini onda rapor oluşturum raporu buraya atarsan güzel olur daha temiz oluro kesin bulur :D:hmmm:hmmm:hmmm:hmmm:ehe:ehe:ehe

kb özelden mesaj attırmıyor bi mail adresi verebilirsen programın linkini atabilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt