İpucu Yararlı gibi gözüken, ama aslında zararlı olan uygulamalar

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2572102

Kapalı Hesap
Bi miktar temizleme yaptığı doğru olabilir evet ama cihaza yarardan çok zararı var şarjı sömürüyor sözde oyun hızlandırıyor ama daha çok kasıyor bildiğin :D
O dogru cok fazla kastiriyor. Yok su uygulamayi kilitliyim mi , yok su kalinti dosya birakti , yok pilin bitiyor falan birseyler soyluyor telefonuda kastiriyor. Ben kullanmadigim zamanlarda greenify sagolsun susturuyor. [emoji4]

Koradam

Üye
Istersen kontrol et 2-3 ay ustune bir temizleme yap bakalim. Yapmadan once depolamayi kontrol et yaptiktan sonra tekrar kontrol et. Sileceklerini secerken zaten belirtiyor hangi dosyalar kac mb diye. 700mbin yaklasik 100mbi onbellek oluyor.
Daha geçmiş hafta wipe data yaptığım ve Facebook İnstagram ve Opera dışında birde Camera zoom fx yüklü telefona kurdum. İnstagramın ön belleğini ara ara temizlerim. 1 gb 25 mb lık temizleme isteği geldi :D Ben ağzım açık baktım sadece... Sanırım 2 ay sonra yapsam 2T lık veri yazacak :S

Silinen Üye 2572102

Kapalı Hesap
Daha geçmiş hafta wipe data yaptığım ve Facebook İnstagram ve Opera dışında birde Camera zoom fx yüklü telefona kurdum. İnstagramın ön belleğini ara ara temizlerim. 1 gb 25 mb lık temizleme isteği geldi :D Ben ağzım açık baktım sadece... Sanırım 2 ay sonra yapsam 2T lık veri yazacak :S
2-3 aya gerek kalmamis. [emoji4] Ben 5 ay ustune yaptigimda 600mb cikmisti.

Koradam

Üye
2-3 aya gerek kalmamis. [emoji4] Ben 5 ay ustune yaptigimda 600mb cikmisti.
Genel olarak rast gele değer veriyor İnstagramda 92 mb ön bellek buldu bu doğru fakat No crop uygulamasında ise 250 mb ön bellek buldu manuel olarak baktığımda ise k değerinde veri buldum

Silinen Üye 2572102

Kapalı Hesap
Genel olarak rast gele değer veriyor İnstagramda 92 mb ön bellek buldu bu doğru fakat No crop uygulamasında ise 250 mb ön bellek buldu manuel olarak baktığımda ise k değerinde veri buldum
Sayilara pek takilmamak lazim bence. Su ana kadar herhangi bir veri sildigini gormedim ben. Facebook ta ayni sekilde onbellekleri veri olarak birikiyor. 200mb lik bir facebook verisinin 60mb normal veri kalani onbellek ama veri olarak gozukuyor. Gereksiz dosyalari temizleme harici bir ise yaramadigi dogru clean masterin. Ayda bir indirip temizleme yapalirsa ise yarar baska turlu clean masteri durdurmazsin telefonu kastiriyor.

Black-GhosT

Black-GhosT

Üye
Çok güzel anlatım olmuş duygularıma tercüman :)

MaxipmaN

Üye
Beni yanlış anladın ram değil telefon hafızasında ki gereksiz uygulama kayıtlarından bahsediyorum (ön bellek)
Anladım o zaman 600mb fake mi acaba :ehe
Benim kaldiralı cok oldu en son kasıyordu gerek hic yok bunlara bos is

flunight

Üye
Bende sildim clean masteri.3-5kb temizleyecek diye bosuna koca programi tutmanin anlami yok.3-4 ayda bi yukleyip temizletip tekrar silmek daha mantikli.:spr

sebo7

sebo7

Üye
clean master kullandım uzun bir süre ve sadece arka planda ki gereksiz dosyaları silsin diye kullandım ama bi işe yaradıgını görmedim. batarya doktorununda kullandım evet uzattım falan diyor ama pil yinede aynı zamanda bitiyor :) Neyse az çok hepsini denedim en iyi performans greenify de aldım gerçekten arka plandaki uygulamaları kapatıyor. eğer rootlu ise root özelligini açın super su özelliklerinden sisteme gömdün mü uyut dedikten sonra ekranı kapatsanda kendisi otomatik uyutuyor ve senin haberin bile olmuyor :) ben nova launcher ın çift tık özelliği ile uyut+kilitle kısayolunu çalıştırıyorum ekrana çift tıklayınca ekran kapanıyor ve arkaplandaki uygulamalarda kapanıyor yani ekran kapalıyken %100 pil tasarrufu saglıyor.. tavsiye ederim

diğer söylediklerine katılıyorum hepsini denedim aynı sonuç pili sömürüyorlar ve işe de yaramaıyorlar...

• Beğen
Tepkiler: soldierman
CasuS_87

CasuS_87

Üye
:tşk:

_JacKoLovsKi_

_JacKoLovsKi_

Üye
Greenify ile hangi programları uyutmayi önerirsiniz?

Silinen Üye 2572102

Kapalı Hesap
Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Genel için düşünürsek haklısın. Öte yandan istisnalara bakarsak, batarya ömrünü uzatan uygulamaların var olduğu bir gerçek. Kendimden biliyorum, bir batarya uygulaması 5 dakikada bir wifi bağlantısını 1-2 dakikalığına açık tutarak büyük oranda tasarruf sağlıyordu benim telefonda. Stabil olarak android 2.3x'te çalışıyordu.

Antivirüs uygulamalarından pek bir etki göremedim; fakat android kitkat öncesinde fake id özelliğini kapattığını iddia eden bazı antivirüs uygulamaları bu anlamda işe yarıyor olabilir. Onun dışında gereksiz; çünkü virüs olarak addedilenlerin çoğunluğu reklamlar. Onların da çoğunu adaway gibi root gerektiren uygulamalarla yok edebiliyoruz.

Oyun hızlandırıcılara gelecek olursak şunu söyleyebilirim; bir Türk yapımcının yaptığı bir uygulama vardı. Adı game boost gibi bir şeydi ama tam hatırlamıyorum. O uygulamayı uç noktalarda kullandığınızda, düşük işlemcilerde bile en azından birkaç oyunda gözle görülür bir hızlanma yarattığını kendim deneyimledim. Yine de pek önermiyorum; çünkü bazı geçici sorunlar yaratabiliyor. O sorunları da uygulamayı sıfırlayıp telefonu yeniden başlattığınızda giderebiliyorsunuz.

Üst Alt