İpucu Yararlı gibi gözüken, ama aslında zararlı olan uygulamalar

Sponsorlu Bağlantılar

smh60

smh60

Üye
Reklamlı uygulamaları virüs diye siliyor bu mu antivirüs?

• Beğen
Tepkiler: KD1907

usheryeah111

Üye
Clean Master ı kurdum ve evet o hatayi ben de yaptim.Program root atilmadan kaldirilmiyor.Silinmiş gibi görünüyor fakat xplorer dosya yöneticisiyle sistem dosyalarinin arasina kurulu oldugunu gördüm ve root suz asla kaldiramayacağım sanırım.Tahminimce program başlı başına bir virus tur.Belli zamanlarda ,kaldiramadigimiz o gizli program telefonu yorarak hatalar vererek tekrar google playdan indirmem için yapılmış.herhangi bir yararını görmedim bu zamana kadar açıkçası.

Rygebin

Rygebin

Üye
Her antivirüs programı telefona yük bindirir bu açıdan hepsi virüstür tabii

Silinen Üye 2572102

Kapalı Hesap
Clean Master ı kurdum ve evet o hatayi ben de yaptim.Program root atilmadan kaldirilmiyor.Silinmiş gibi görünüyor fakat xplorer dosya yöneticisiyle sistem dosyalarinin arasina kurulu oldugunu gördüm ve root suz asla kaldiramayacağım sanırım.Tahminimce program başlı başına bir virus tur.Belli zamanlarda ,kaldiramadigimiz o gizli program telefonu yorarak hatalar vererek tekrar google playdan indirmem için yapılmış.herhangi bir yararını görmedim bu zamana kadar açıkçası.
Clean masterin virus oldugunu sanmiyorum. Ben onceden kullaniyordum. Suanda da telefonumda yuklu. Gereksiz dosyalari silme gercekten ise yariyor. 2-3 ay ustune yapilan bir temizlemede 600mb temizledi. Rootlu kullanimda ise sistem acilisinda acilacak uygulamalari engelliyor. Uygulamalari uyutuyor ama bunun icin greenify daha kullanisli. Diger ozellikleri ise yaramiyor.[emoji4]

MaxipmaN

Üye
Greenfy rootsuz da güzel ram kullanımını gözden geciricem ama az yiyor sanirım
ne guzel tek tek te olsa durduruyor.

Silinen Üye 2572102

Kapalı Hesap
Greenfy rootsuz da güzel ram kullanımını gözden geciricem ama az yiyor sanirım
ne guzel tek tek te olsa durduruyor.
Greenify ile gozle görülür bir hizlanma oluyor telefonda rootsuz kullanimda bile.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

flunight

Üye
hmm bi bakiyim su greniffye nasilmis

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
Önce konu açan arkadaşa teşekkür etmek istiyorum. Neredeyse herkesin yaptığı bir yanlış bu. Android kullanan herkes clean master ve alternatifi olan uygulamaları kullanıyor. Ancak gereksiz dosyaları silmek için kullanılabilir diye düşünüyorum(mecburiyetten)

The Pancar

The Pancar

Üye
Konu çok yararlı sabitlense güzel olurdu

smh60

smh60

Üye
Clean master bazı cihazları aşırı kastırıyor devamlı arka planda aktif durumda her işe karışıyor bildiğin sadece greenify öneririm ben uygulamaları rootsuz tek harekette durdurabiliyorsun root varsa sistem uygulamalarını da uyutursun tadından yenmez

Koradam

Üye
Clean Master tamamen gereksiz kod çöpünden başka bir şey değil arkadaşlar gereksiz dosyayı sil diyorsun 600mb buluyor temizliyorsun tekrar bakıyorsun 600mb e yakın veri yine buluyor :D Nerede bunun işlevi ?
Kurmayın kurturtmayın şu illet programı

MaxipmaN

Üye
Clean Master tamamen gereksiz kod çöpünden başka bir şey değil arkadaşlar gereksiz dosyayı sil diyorsun 600mb buluyor temizliyorsun tekrar bakıyorsun 600mb e yakın veri yine buluyor :D Nerede bunun işlevi ?
O sildiği 600mb ram belleği zaten geri doluyor, ayarlardan onbelleği bosaltiyorum ve imzadaki uygulama ile rootsiz devre disi bıraktım bir suru uygulamayı

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
onu bunu bırakın greenify harbi işe yarıyor.

Koradam

Üye
O sildiği 600mb ram belleği zaten geri doluyor, ayarlardan onbelleği bosaltiyorum ve imzadaki uygulama ile rootsiz devre disi bıraktım bir suru uygulamayı
Beni yanlış anladın ram değil telefon hafızasında ki gereksiz uygulama kayıtlarından bahsediyorum (ön bellek)

Silinen Üye 2572102

Kapalı Hesap
Istersen kontrol et 2-3 ay ustune bir temizleme yap bakalim. Yapmadan once depolamayi kontrol et yaptiktan sonra tekrar kontrol et. Sileceklerini secerken zaten belirtiyor hangi dosyalar kac mb diye. 700mbin yaklasik 100mbi onbellek oluyor.

smh60

smh60

Üye
Bi miktar temizleme yaptığı doğru olabilir evet ama cihaza yarardan çok zararı var şarjı sömürüyor sözde oyun hızlandırıyor ama daha çok kasıyor bildiğin :D

Üst Alt