Yandex -Google varken kimse kullanmaz bence sizce?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
RealMorphine

RealMorphine

Üye
    Konu Sahibi
Yandex -Google varken kimse kullanmaz bence sizce?

Duymayan yoktur ama olaki varsa yandex:
[h=2]Yandex Nedir[/h]Yandex, Türkiye’deki kullanıcılar ve Türkiye hakkında bilgi arayan herkes için geliştirilmiş, kullanıcılarına İnternet’te aramanın yanı sıra haberler, e-posta gibi birçok farklı İnternet servisi sunan bir arama motoru ve web bilgi portalıdır.Rusya pazarında ilk sırada ve comScore verilerine göre dünyanın 7. büyük arama motoru olan Yandex, kuruluşundan bu yana 10 yılı aşkın bir süredir %64’e yakın bir pazar payıyla Rusya piyasasındaki lider konumunu korumaktadır. Birkaç yıl önce Ukrayna, Beyaz Rusya (Belarus) ve Kazakistan için de özel portallarını açan Yandex, servislerini başka dillere çevirmekle kalmayıp çalıştığı her ülke için gerçek birer yerel ürün sunmak üzere çaba göstermektedir. (Benim fikrim dünyanın 2. büyük arama motoruda olsa google ın yerini alamaz .. ) sizin düşünceniz ne ??

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
bence de kullanıcı sayısı çok az kalacak. Bing bile kullanılmıyorken Yandex de ne oluyor??

Mert045

Mert045

Üye
arayüzü falan çok kötü. Gereksiz.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
azcık gelişirse belki kullanabilirim

Archonn

Archonn

Üye
Yandex'in haritalar servisi aşmış. Google maps'le mukayese edilemez. Ama diğer servisleri için aynı şeyi söylemem.

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
bence de kullanıcı sayısı çok az kalacak. Bing bile kullanılmıyorken Yandex de ne oluyor??
bende aynı fikirdeyim ama. şuan yandex kullanıyorum..
fark hissetmedim... 1-2 hafta oldu yandexi anasayfam yapalı.. guzel bence :)

ayrıca Yandex hakkında bir haber var...
harita uygulamasında yüzleri tanıyarak mozaikliyor...
bir meydanda ATATÜRK heykelinin yüzünüde mozaiklemiş otomatik olarak...
genel merkezde ATATÜRK portresi asılmış ve altına..
ASLA MOZAİKLENMEYECEK diye yazılmış...

google yaparmıydı ?? :off:

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
google aynı yaşıtmı oda zamanında yandexle aynıydı hiç belli olmaz belki google'i sallar!

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Belki Yerli Arama Motoru Diye Kullaniliyordur Az Kisi Tarafindan .. :)

RealMorphine

RealMorphine

Üye
    Konu Sahibi
Yandex'in haritalar servisi aşmış. Google maps'le mukayese edilemez. Ama diğer servisleri için aynı şeyi söylemem.

bak o doğru google haritalar servisi bir işe yaramaz

----------Eklendi @ 19:15:55 ---------- Yazıldı @ 19:14:53 ----------

google aynı yaşıtmı oda zamanında yandexle aynıydı hiç belli olmaz belki google'i sallar!

haklısın o ihtimalde var ama düşük bence

----------Eklendi @ 19:18:20 ---------- Yazıldı @ 19:15:55 ----------

bende aynı fikirdeyim ama. şuan yandex kullanıyorum..
fark hissetmedim... 1-2 hafta oldu yandexi anasayfam yapalı.. guzel bence :)

ayrıca Yandex hakkında bir haber var...
harita uygulamasında yüzleri tanıyarak mozaikliyor...
bir meydanda ATATÜRK heykelinin yüzünüde mozaiklemiş otomatik olarak...
genel merkezde ATATÜRK portresi asılmış ve altına..
ASLA MOZAİKLENMEYECEK diye yazılmış...

google yaparmıydı ?? :off:

Evet bunu duymuştum : [video=youtube;iBATEdAP_bA]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iBATEdAP_bA[/video] işte buda videosu [h=2]Ülkemizde de faaliyet gösteren ve Google'ın rakibi olan internet devi Yandex, Moskova'da bulunan ana ofisinin duvarında, Atatürk'ün posterini asıyor. Şok eden o videoyu izleyin![/h]

papakudioflu

papakudioflu

Admin
arkadaslar yandex i küçümseme hatasına düşmeyin herşeyden önce panaromik görüntülü canlı trafik bilgili haritalar servisi google haritaları beşe katlar ayrıca yandex mobil uygulama alanındada hızla büyüyor spb şirketinide satın aldılar birkaç ay önce ve opera ilede ortaklıkları var

Astrosman

Astrosman

Üye
<3

• Beğen
Tepkiler: Mazlum Somer
gölgee_65

gölgee_65

Üye
ben yandexi bile google'den aradım :D

• Beğen
Tepkiler: Mazlum Somer ve Amaru Shady
savas_yal

savas_yal

Üye
yandex hiç sevmedim :)

• Beğen
doctorrr

doctorrr

Üye
babacım biz daha yahoo bing ne biliyim ask.com el atmamışken onları bile kullanmaya yeltenmemişken yandex i hiç kullanmayız gereksiz gelir hem google amcaya alıştık biz bi kere bırakamayız kolay kolay...

• Beğen
mstf_l

mstf_l

Üye
ben sevdim yandex i özellikle haritaları gerçekten çok iyi bir de symbian için bir harita programı çıkarsalar tadında yenmez

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
koskoca microsoft bing arama motorunu çıkardı tutmadı.
Yandex filan hikaye

ultrayer6

ultrayer6

Üye
Valla beyler sizi bilmem ama son birkaç günde en az 10 kez google ile bulamadığım resmi, videoyu, konuyu yandex ile buldum. Google dediğin anahtar kelime sistemiyle çalışıyor ama yandex adeta ne demek istediğini anlıyor. Hemen ana sayfamı yandex yaptım tabi. Ama şu ana ekranı düzeltmeleri için de iletişim bölümünden mesaj gönderdim, siz de gönderin ki bir an önce ana ekranı da düzeltsinler. Ha bu arada haritalar servisine anlık trafik bilgisi eklenmiş afyon bile var. :D pazartesi günü yani yarın da müzik servisi eklenecekmiş, arama bölümüne yerli yabancı fark etmez müziğin adını yazacaksın ve dinlemeye başlayacaksın çok hoş. Adamlar milyonlarca müziğin telif hakkını ödemiş. Daha ne.

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady
CorbyW

CorbyW

Üye
Birde çevirisini görün.. Muazzam. :) Google da kimmiş. hıh..

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
google'nin çevirisını anlayan yokki karman çorman ediyo

efsanekral_92

Üye
ben kullanıyorum google'dan daha kullanışlı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt