xperia z2 imei yedekleme

Sponsorlu Bağlantılar

sebo7

sebo7

Üye
    Konu Sahibi
xperia z2 imei yedekleme
Merhaba arkadaşlar
Z2 telefonuma root ve costum rom atmak istiyorum ama bundan önce en büyük sıkıntım imei silinmesi. daha önce başka cihazda başıma geldi rom attıkran bir süre sonra imei uçtu sim görmez oldu hertürlü yöntemi denedim ama geri yazdıramadım ve cihaz garantilik oldu :S Ancak bu cihazın garantisi yok o nedenle dikkat etmem gerekiyor. İmei yedekleme diye birşeyler araştırdım ancak pek yapan eden bulamadım google da EFS imei Backup diye bir uygulama buldum. bunun dışında dosya yöneticisiylede oluyormuş. Bu yöntemleri deneyen varmı nasıl yapıldığıyla ilgili anlatım var ama yapan bulamadım test edilmiş değil. Tamam yedekledik falan ama geri yükleme başarılı olurmu nasıl yüklenir bunlar soru işareti...
Sadece xperia değil diğer cihazlarda da yapan varsa bilelim...

Bilgi verirseniz minnettar olurum
Teşekkürler...

goldmobile

goldmobile

Üye
Root ve custom rom yüklemek için önce bootloader kilidini açman lazım

sebo7

sebo7

Üye
    Konu Sahibi
bootloader kilidini açmadan root atma yöntemi var benm sıkıntım bu değil sıkıntım imei yedekleme ve geri yükleme

goldmobile

goldmobile

Üye
Bootloader kilidini açmadan root atmak! Sağlıklı olacağını sanmıyorum ama sen madem zor olanı yapabiliyorsam gerisi kolay her hangi bir imei backup ile imei yedeğini alabilirsiniz
Marketde var bu tür proqramlar

sebo7

sebo7

Üye
    Konu Sahibi
çalışırmı peki deneyen varmı? yedek aldık sanıp imei gidince program çalışmazsa sıkıntı yaşamayalım :)

goldmobile

goldmobile

Üye
Tedbir almak en iyisi elbette
Ben qaranti veremem ama mtk cihazlar farklı Xperia telefonlar farklı
Xperia telefonlar için şu sitede yazıyor
İmei yedekleme ve geri yükleme
Önerilen proqram şu
Cihaz rootlu olacak ama

zencibitc

zencibitc

Üye
sonradan imei atılmadıysa imein silinmez. bootloader kilidi açılmadan root yöntemi var ve sıkıntısız. bootloader kaldırmadan cyanıogenmod gibi romlar yükleyemezsin

goldmobile

goldmobile

Üye
sonradan imei atılmadıysa imein silinmez. bootloader kilidi açılmadan root yöntemi var ve sıkıntısız. bootloader kaldırmadan cyanıogenmod gibi romlar yükleyemezsin
Arkadaş bootloader kilidi açılmadan root atmak sıkıntısız
Nasıl oluyor ben de yapayım

sebo7

sebo7

Üye
    Konu Sahibi
bootloader açmadan root atma :

başka site ama
telefon orjinal imei li daha once başıma gelen olayda telefonun anakartı değişmişti o nedenle silindi ozaman :S

osicik

Üye
Bende farklı bişey sorayım 1000lerce kez rom yükledim hiç başıma bu sıkıntı gelmedi ama yedek almasak olduya imei uçtu kutusu faturası heryerde imeisi yazıyor o imeiden yola çıkarak yedek oluşturulup imei kurtarılabilir mi bilen varsa bi yazsın bakalım merak ettim :)

zencibitc

zencibitc

Üye
Bende farklı bişey sorayım 1000lerce kez rom yükledim hiç başıma bu sıkıntı gelmedi ama yedek almasak olduya imei uçtu kutusu faturası heryerde imeisi yazıyor o imeiden yola çıkarak yedek oluşturulup imei kurtarılabilir mi bilen varsa bi yazsın bakalım merak ettim :)
dediğin hakkında pek bi bilgim yok. zaten bi telefonun imei değiştirme olayı şu aşamadan oluşur. imei dosyanı yedeklersin. yedekteki imei yazan yeri silip istediğin imeişyi yazarsın yedeği yüklersin. ama kendi başına yedek oluşturamazsın sanırım. almakta fayda var herzaman. romdan sonra imei silinmesini samsung telfonlar dışında duymadım.

• Beğen
Tepkiler: osicik
sebo7

sebo7

Üye
    Konu Sahibi

Benim de başıma gelmedi gelmez diyordum. Sabah akşam rom atan biriydim birgün bir anda sim yok dedi :D Mevcut yöntemlerle imei yazdırma mümkün değil yedek alıp tekrar yazmak bir umut sadece :)

osicik

Üye
Benim de başıma gelmedi gelmez diyordum. Sabah akşam rom atan biriydim birgün bir anda sim yok dedi :D Mevcut yöntemlerle imei yazdırma mümkün değil yedek alıp tekrar yazmak bir umut sadece :)
Yalnız benim başıma bikere geldi ama imei mi uçtu rom uyuşmazlığımı oldu bilmiyorum bi panik falan yaptım başka rom atınca düzeldi tabi genede yedek almakta fayda var.

Üst Alt