Xperia Z Ekran Çiziği

Sponsorlu Bağlantılar

anil585

anil585

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Z Ekran Çiziği
Arkadaşlar Xperia Z beni bu konuda hayal kırıklığına uğrattı.ekranın sol üst tarafında nasıl olduğunu bile anlayamadığım bir nokta gibi çizik var.başta leke sanıp çok uğraştım çıkartmak için.ama malesef sonuç çıkmadı.bide 2 gün önce çok kısa bi mesafeden yaklaşık 7-8 cm den üstüne kumanda düştü.Düştü bile denemez aslında.kumanda benim üstümden kaydı telefona değdi :) ve ekranda çok belli olmasada tam sony yazısının altında bir çizik daha oluştu.pek belli olmuyor ama insan bildiği için canı sıkılıyor işte :) bi cam filmi falan mı yapsam bilemedim.bir önerisi olan varsa sevinirim.

- - - Eklendi - - -

Bu arada daha önce samsung galaxy ace kullanıyordum.taş gibiydi o.çizmeye çalışsam bile çizilmiyordu. :)

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Kardeş küçükse sorun olmaz kafana takma o kadar :)

Invoke

Invoke

Üye
Ekranları karşılaştırsak Ace ile Z arasında Z'nin daha sağlam olduğu açıktır. Xperialarda zaten bir ekran koruyucu film olur, belki o çizilmiştir. İyice dikkatli baktığında görürsün o filmi, bizlerin yapıştırdığı gibi açık açık görünmüyor.

anil585

anil585

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş küçükse sorun olmaz kafana takma o kadar :)
Küçük ama insanın canı sıkılıyor be kardeş :)

- - - Eklendi - - -

Ekranları karşılaştırsak Ace ile Z arasında Z'nin daha sağlam olduğu açıktır. Xperialarda zaten bir ekran koruyucu film olur, belki o çizilmiştir. İyice dikkatli baktığında görürsün o filmi, bizlerin yapıştırdığı gibi açık açık görünmüyor.
Evet dediğiniz gibi bir film fark ettim.üstteki hoparlöre bakınca daha bir belli oluyor.ama onu çıkartma şansımız falan olmaz herhalde :) sizce taktırmalı mıyım bir ekran filmi?

Invoke

Invoke

Üye
Küçük ama insanın canı sıkılıyor be kardeş :)

- - - Eklendi - - -

Evet dediğiniz gibi bir film fark ettim.üstteki hoparlöre bakınca daha bir belli oluyor.ama onu çıkartma şansımız falan olmaz herhalde :) sizce taktırmalı mıyım bir ekran filmi?

Çıkarabilirsiniz ama biraz zor olur, ve faydalı bir şey çıkartmanın pek mantığı yok, ekran filmine gerek yok bence film üstüne film yapıştırmış olacaksınız. Siz bilirsiniz yine de.

anil585

anil585

Üye
    Konu Sahibi

Çıkarabilirsiniz ama biraz zor olur, ve faydalı bir şey çıkartmanın pek mantığı yok, ekran filmine gerek yok bence film üstüne film yapıştırmış olacaksınız. Siz bilirsiniz yine de.
Teşekkürler yardım için.

doqukans2

doqukans2

Üye
bu ekranda fabrikada takılan filmden xperia u da varmıdır acaba?

Puck

Puck

Üye
önceden ekran filmi niye takmadınız ? :hmmm

Invoke

Invoke

Üye
bu ekranda fabrikada takılan filmden xperia u da varmıdır acaba?

Tüm Xperialarda oluyor, dikkatli bakarsan görebilirsin, benim rayde var mesela ve ben filmsiz(o film dışında) kullanıyorum sorun olmuyor.

Konuyla ilgili bir iki video:

Aslında Xperia S'in bir videosu vardı da onu bulamadım, üzerindeki koruyucuyu çıkarıp ekmek bıçağıyla ekrana girişiyordu adam, çizilmiyordu ekran.

anil585

anil585

Üye
    Konu Sahibi
önceden ekran filmi niye takmadınız ? :hmmm
Daha öncesinde samsung galaxy ace kullanıyordum.2 yıl boyunca çok düşürdüm hiç korumadan kullandım ama hiç çizik olmadı.sony e iyi bakıyorum ama basit bir şeyde çizildi :S

- - - Eklendi - - -

Tüm Xperialarda oluyor, dikkatli bakarsan görebilirsin, benim rayde var mesela ve ben filmsiz(o film dışında) kullanıyorum sorun olmuyor.

Konuyla ilgili bir iki video:

Aslında Xperia S'in bir videosu vardı da onu bulamadım, üzerindeki koruyucuyu çıkarıp ekmek bıçağıyla ekrana girişiyordu adam, çizilmiyordu ekran.
Bu videoları izleyince bende söksem mi diye düşündüm ama xz de sony yazısı gidiyor galiba :)

Invoke

Invoke

Üye
Galiba gidiyor, öyle bir şey okumuştum ben de, ama sökmeye gerek yok sonuçta koruyor ve ekrana zarar vermiyor. Ayrıca filme de gerek yok.

- - - Eklendi - - -

Daha öncesinde samsung galaxy ace kullanıyordum.2 yıl boyunca çok düşürdüm hiç korumadan kullandım ama hiç çizik olmadı.sony e iyi bakıyorum ama basit bir şeyde çizildi :S

Çizilen ekran değildi ama.

- - - Eklendi - - -

Ayrıca Xperia Z'de Dragontrail glass var gorillaglassdan daha sağlam olduğu söyleniyor.

anil585

anil585

Üye
    Konu Sahibi
Galiba gidiyor, öyle bir şey okumuştum ben de, ama sökmeye gerek yok sonuçta koruyor ve ekrana zarar vermiyor. Ayrıca filme de gerek yok.

- - - Eklendi - - -

Çizilen ekran değildi ama.

- - - Eklendi - - -

Ayrıca Xperia Z'de Dragontrail glass var gorillaglassdan daha sağlam olduğu söyleniyor.
Haklısınız.tabiki ace ile Xperia z nin ekranları karşılaştırılamaz bile :)

cavit63

cavit63

Üye
Koruyu jelatini sökerseniz sony yazısı gidiyor biriki yerde okudugum ksdarı ile sony yazısı giderse garantiyide etkiliyormuş

Invoke

Invoke

Üye
Koruyu jelatini sökerseniz sony yazısı gidiyor biriki yerde okudugum ksdarı ile sony yazısı giderse garantiyide etkiliyormuş

Doğru olabilir, zaten cihazla bitişik o jelatinler.

doqukans2

doqukans2

Üye

Doğru olabilir, zaten cihazla bitişik o jelatinler.
o değilde ben çook uğraştım ama o kadının videosundaki gösterdiğinde jelatin baya görünüyordu ben göremedim hala yaw olmadı foto koyucam bide siz bakın
hatta atayım bu bide bu

Invoke

Invoke

Üye
Xperia U mu resimdeki telefon? Olması gerekir, resimden ben de pek göremiyorum. Ekranın mı çizildi, noldu? :D

doqukans2

doqukans2

Üye
Xperia U mu resimdeki telefon? Olması gerekir, resimden ben de pek göremiyorum. Ekranın mı çizildi, noldu? :D
Yok çizik varda çok aptalca bir açıdan bakınca görünüyor yok yani merak ettim
Evet bende göremedim ama yabancı bir sitede buldum u dışında hepsinde varmış. Sony nin u ile garezi var heralde 3.5 inç koyuyor16:9 formatında 4:3 ne güne duruyor hafıza hiç olmazsa 3 gbdaha olsun oyunda yükleyelim hani sola yapmış 3.7 inç koymuş ön kamera yok go yapmış kamera 5 para etmez berbat ama 4.1 i aldı ray yapmış 8 mp koymuş ekran yine ufak bilmiyorki sola ya ön kamera ve 8 mp kamera olsa. Bide 1 gb ram p den çok satar ama sony işte hd ekrana 1.4 quad core koyar insan düşünür ya acaba kaldırırmı koy 1.6 yı bak noluyo haklı değilmiyim

Invoke

Invoke

Üye
Birazcık haklısın, birazcık değilsin. :D 1.6 yüksek değer. 1.4 var 1.4var sanırım ful-l hd yazdın sansürledi site. O yine kaldırır Zden bahsediyorsun galiba, akıcı cihaz ama ileride sorun yapar. Rakiplerinden düşük olur performansı ha koy ful-l hd değil hd ekran. Yeter mis de gibi olur ama işte satış politikası çoğusuna buna bakmaz. Ful-l daha iyidir der alır. Su da geçirmiyor oh. Z'nin eksiklerinin giderilmiş hali ZR japonyada satıldı mesela.
Dediğin gibi ray yapmış koymuş ufacık ekran ama büyük olanları da var neo v arc s, kimisi küçük sever diye düşünülmüş çeşit yapılmış. Go yapmış beş para etmez, sanırım onda su geçirmezliği vs denemiş olabilirler.

Özetle adamlar da bizden kaç kat fazla bilen mühendislerin olduğuna ve bunların düşünüldüğüne ama işin bir de satış boyutu olduğuna değinmek istedim. Yani paralarını aldıkları sürece sorun yok. Ki 2011-2012de pek alamamışlar biraz zararda etmişler, sonynin daha giriş yıllarıydı akıllı telefon piyasasına. 2013de epey toparladıkları açık. Neyse konuyu dağıtmazsak demek ki: U da yokmuş :ehe

doqukans2

doqukans2

Üye
Birazcık haklısın, birazcık değilsin. :D 1.6 yüksek değer. 1.4 var 1.4var sanırım ful-l hd yazdın sansürledi site. O yine kaldırır Zden bahsediyorsun galiba, akıcı cihaz ama ileride sorun yapar. Rakiplerinden düşük olur performansı ha koy ful-l hd değil hd ekran. Yeter mis de gibi olur ama işte satış politikası çoğusuna buna bakmaz. Ful-l daha iyidir der alır. Su da geçirmiyor oh. Z'nin eksiklerinin giderilmiş hali ZR japonyada satıldı mesela.
Dediğin gibi ray yapmış koymuş ufacık ekran ama büyük olanları da var neo v arc s, kimisi küçük sever diye düşünülmüş çeşit yapılmış. Go yapmış beş para etmez, sanırım onda su geçirmezliği vs denemiş olabilirler.

Özetle adamlar da bizden kaç kat fazla bilen mühendislerin olduğuna ve bunların düşünüldüğüne ama işin bir de satış boyutu olduğuna değinmek istedim. Yani paralarını aldıkları sürece sorun yok. Ki 2011-2012de pek alamamışlar biraz zararda etmişler, sonynin daha giriş yıllarıydı akıllı telefon piyasasına. 2013de epey toparladıkları açık. Neyse konuyu dağıtmazsak demek ki: U da yokmuş :ehe
Haklısın o konular biraz derin :) evet u da yok

taylan08

Üye
Haklısın o konular biraz derin :) evet u da yok

hacı bence başka bir XU yada bak emin olun olup olmadığından.bende XSola var gayet rahat görebiliyorum o ekrandaki jelatini ahize tarafına alttan bakınca 2. kat oldugu belli oluyor sizde değişik açılardan ahizenin olduğu yere bakın 2.katı görürsünüz heralde :)

Üst Alt