Xperia Sola yavaşlama sorunu ve wifi açıldığında çok yavaş gezinti olması acil çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

bobi200

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Sola yavaşlama sorunu ve wifi açıldığında çok yavaş gezinti olması acil çözüm
merhaba arkadaşlar bende xperia sola var ve 2 aydır aşırı yavaşlıyor. format atmaktan yoruldum ve wifi açtığımda daha kötü yavaşlıyor. Nette gezinti yapamıyorum. Garantisi var root yok . ics sürümü var. Tavsiyelerinizi bekliyorum

thenejat

thenejat

Üye
Evet kardeşim bende sola kullanıyorum.Bahsettiğin kasmalar ne seviyede bilmiyorum ama bi tavsiye vermek isterim.
Farklı bir launcher kullan (Nemus Launcher Öneririm) ve antivirüs programın yoksa yükle bi tarat (avg antivirüs öneririm google playde ücretsiz)
Kendim bu şekilde yaptım telefonun hızına hayran kaldım doğrusu.

bobi200

Üye
    Konu Sahibi
Evet kardeşim bende sola kullanıyorum.Bahsettiğin kasmalar ne seviyede bilmiyorum ama bi tavsiye vermek isterim.
Farklı bir launcher kullan (Nemus Launcher Öneririm) ve antivirüs programın yoksa yükle bi tarat (avg antivirüs öneririm google playde ücretsiz)
Kendim bu şekilde yaptım telefonun hızına hayran kaldım doğrusu.

launcher gerçekten hızlandırdı. Bir tane sola kullanıcısı bulmuşken sorayım. Beni biri aradığı zaman telefonu açtığımda 5 sn falan karşıdan ses gelmiyor. Sendede var mı öyle birşey. Sürekli telefonla konuştuğum için sıkıntı oluyor. Daha birçok sıkıntısı var. Mesela karşıdakinin sesi çok az geliyor. Wifi açtığımda bazen takılı kalıyor. Bunlarada çözümün var mı kardeşim :))

samikayaa

samikayaa

Üye
arkadaşım bende xperia u var aynı sorun ics ye geçtiğimde vardı telefonu servise yollatıp tekrar Gingerbreada çevirttim.Ardından yaklaşık 1 ay sonra 6.1.1.B.1.10 sürümüne güncelledim kasma halen devam ediyodu ama eskisi kadar kasmıyordu Telefona format atıp sürümü onardım yine devam ediyordu.Root attım ve bütün turkcell uygulamalarını ve gereksiz uygulamaları sildim şuan hiçbir kasma yok rootu kaldırdıktan sonrada olmamaya başladı.Bir kaç sefer daha format attım hiçbir değişiklik yok takır takır 0 kasma oyunlarda performans var.Teli hızlandırmak için Rom yüklemeye gerek yokmuş onu anladım.Kendi Orjinal romu üzerine bir kaç xperia z uygulaması editledim ona rağmen tık bile demiyor .Uzun lafın kısası sen o telefonu servise ver Gingerbreada döndür sürümleri takip et sıkıntılı sürümleri güncelleme

Üst Alt