Haber Xiaomi ile Microsoft dev bir anlaşma imzaladı.

Sponsorlu Bağlantılar

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
    Konu Sahibi
Xiaomi ile Microsoft dev bir anlaşma imzaladı.
Çin’in bir numaralı, dünyasının ise en büyük beşinci akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Xiaomi ve yazılım devi Microsoft arasında çapraz patent anlaşması imzalandı.

Resmen Duyuruldu!

Microsoft ve Xiaomi arasındaki ortaklık ile ilgili bilgilendirme Xiaomi Başkan Yardımcısı Hugo Barra tarafından yapılırken, Microsoft’un resmi sitesinden yaptığı yazılı bir açıklama ile anlaşmayı duyurdu.

Konuyla ilgili ortaklık açıklaması yapıolsa da anlaşmanın tüm detayları aktarılmamış durumda. Microsoft ve Xiaomi arasındaki anlaşma ile ilgili gündeme gelen iddialarda ise Xiaomi tarafından yapılacak yeni üretimlerde Microsoft Office ve Skype uygulamalarının yüklü olarak kullanıcılara ulaştırılacağı belirtildi. Bu bakımdan Microsoft uygulamaların telefonlarda yer alması adına bir ortaklık çalışmasına gitmiş olabilmesi oldukça yüksek bir ihtimal olarak görülüyor.

Microsoft ve Xiaomi arasında yapılan ortaklığın bir benzeri geçtiğimiz yıllarda Samsung'la da yapılmıştı. Samsung'un pek çok modelinde Microsoft ile yapılan ortaklık doğrultusunda uygulamalar telefonda yüklü olarak satışa çıkarılmıştı.

Microsoft'un Windows 10'u geliştirmek adına ortaklık dahilinde bu işletimsisteminin kullanılmasını da istemesi konuşulanlar arasında yer alıyor.

--alıntı haber--

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

furyzer0

furyzer0

Üye
En sevdiğim 3 şirketten ikisi :)

Sent from mTalk using lumia950

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
    Konu Sahibi
Resmi duyuruyu yapan hugo biliyorsunuz androidin kurucularından , bir cihazda hem android hemde Windows kullanmak malum artık hayal değil mi 4 ile bunu sağladılar . En temiz androidlerden biri olan miui rom ile Microsoftun hâlâ geliştirmekte oldugu Windows mobile i tek Markada hemde xiaomi gibi snapdragon 820 li 3gb ram 64gb rom olan mi5 i bile 1000tl gibi bi fiyata çinde satan bir firma da birleştirmek cidden mükemmel birşey . Umarım gerçekleştirilebilirler...

furyzer0

furyzer0

Üye
Valla ben de babama mi 5 alıcakltım amerikadan sonra istemedi keşke çinli firma demeseydim eskiler güvenemiyor çin malına :D

Sent from mTalk using lumia950

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
    Konu Sahibi
Bende de mi note pro vardı bu hafta mi 5 aldım daha da Çinli marka harici kullanmam. Xiaomi , leeco , oppo yada meizu... ama öncelik xiaomi de...

zencibitc

zencibitc

Üye
xiaomi telefonlarda imei tamiri sonucu şebeke kesilme sorunu vs varmı sıkıntısızmı ?

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
    Konu Sahibi
xiaomi telefonlarda imei tamiri sonucu şebeke kesilme sorunu vs varmı sıkıntısızmı ?
Kesinlikle sıkıntisiz 2 cihaz ben kullandim. Yakın arkadaşlarından da çok xiaomi var ama hiç sıkıntı yasayanini görmedim

zencibitc

zencibitc

Üye
teşekkür ederim onplus one da sorun yaşayanlar vardıda o yüzden merak ettim. ekran süresi ortalama kaç saat çıkarıyorsunuz v genel olarak nasıl kullanıyorsunuz telefonu ?

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim onplus one da sorun yaşayanlar vardıda o yüzden merak ettim. ekran süresi ortalama kaç saat çıkarıyorsunuz v genel olarak nasıl kullanıyorsunuz telefonu ?
Bu gün sadece 3g ve 4g ile webde gezdim 5.5 saat ekran süresi verdi. Snap 820 ye göre bence normal bi süre. Normalde de 6 saat filan veriyor. Bunun bi alt modeli olan mi note pro snap 810 4gb ram ve 5.7" 2k ekran ile 4 saat filan veriyor. Ama redmi serisi batarya performansında çok iyidir. Snap 650 olan modeli full hd 5.5" ekran ile 7 saat filan veriyor . Mi 4c de mi note pro kadar veriyor. Mi 4 de hemen hemen. Mi 5 kadar veriyor...

byAndroid

byAndroid

Üye
Redmi 3 te 12 saat gören falan var. En az 8 saat görüyorlar

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
    Konu Sahibi
Redmi 3 te 12 saat gören falan var. En az 8 saat görüyorlar

Doğru mtk lılar öyle. Ben snapdragon olan redmi note3 pro dan bahsetmek istemistim:)

byAndroid

byAndroid

Üye
Doğru mtk lılar öyle. Ben snapdragon olan redmi note3 pro dan bahsetmek istemistim:)
Dediğim model de snapdragon 616 var zaten. Siz redmi note 3 ile karıştırdınız

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
    Konu Sahibi
Dediğim model de snapdragon 616 var zaten. Siz redmi note 3 ile karıştırdınız

redmi serisinde o kadar çok cihaz varki ara yolu bulamıoruz :D

yok karıştırmadım demiştim ya redmi note 3 pro dan bahsediyorum zaten :D ama hakikaten o dediğiniz süreleri rahat görenler var. keşke amiral gemilerinde de o bataryalar olsa...

• Beğen
Tepkiler: byAndroid
-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
    Konu Sahibi
Bugün Micrasoft taarafında yapılan bir açıklama ile 1500 patentin Xiaomiye satılacağı ile ilgili bilgi verildi. Bu durum Xiaomi ve Micrasoftun uzun soluklu bir dostluğun başlangıcı anlamına geliyor diyebiliriz. Xiaomi'nin bu çabaları güçlü bir patent porföyü oluşturmak , Xiaomi'nin hedefleri arasında U.S de kendi ürünlerini ve cihazlarını satmak istemesi bu önemli gelişmelerden de birisi

Patentler kablosuz iletişi, video, bulut ve multimedia teknolojilerini kapsamakta ve yapılan bir anlaşma ile Micrasoftun uygulamalarının Xiaomi cihazlarında ön yüklü olarak gelmesi yönünde

Micrasoft firmasın tarafından söylenen bir diğer bilgi ise Eylül 2016 itibari ile Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi Note 3 and Redmi 3 cihazlarında ön yüklü olarak Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Outlook and Skype uygulamaları ön yüklü olarak gelecek, tabi ki bu durum farklı oparatörlerin çalışmalarına göre değişiklik gösterebilir.

-alıntı haber-

• Beğen
Tepkiler: djhiguramos

lumiacı

Üye
Bugün Micrasoft taarafında yapılan bir açıklama ile 1500 patentin Xiaomiye satılacağı ile ilgili bilgi verildi. Bu durum Xiaomi ve Micrasoftun uzun soluklu bir dostluğun başlangıcı anlamına geliyor diyebiliriz. Xiaomi'nin bu çabaları güçlü bir patent porföyü oluşturmak , Xiaomi'nin hedefleri arasında U.S de kendi ürünlerini ve cihazlarını satmak istemesi bu önemli gelişmelerden de birisi

Patentler kablosuz iletişi, video, bulut ve multimedia teknolojilerini kapsamakta ve yapılan bir anlaşma ile Micrasoftun uygulamalarının Xiaomi cihazlarında ön yüklü olarak gelmesi yönünde

Micrasoft firmasın tarafından söylenen bir diğer bilgi ise Eylül 2016 itibari ile Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi Note 3 and Redmi 3 cihazlarında ön yüklü olarak Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Outlook and Skype uygulamaları ön yüklü olarak gelecek, tabi ki bu durum farklı oparatörlerin çalışmalarına göre değişiklik gösterebilir.

-alıntı haber-
Peki ne bu patentlerin sahibi değil mi artık? Yani bu patent!eri kullanamayacak mi?

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
    Konu Sahibi
Peki ne bu patentlerin sahibi değil mi artık? Yani bu patent!eri kullanamayacak mi?
İlk mesajda belirttildigi gibi çapraz patent anlaşmasından ötürü kullanabileceğini düşünüyorum. Microsoft surface phone lardan sonra alt segmentinde bırakacak gibi söylentiler var. Eğer alt segmenti bırakacağını düşünürsek sattığı patentlerin alt segmente yönelik patentler olduğunu düşünebiliriz...

• Beğen
Tepkiler: lumiacı
furyzer0

furyzer0

Üye
surface phone belirtildiği gibi üç çeşit olarak çıkacak bunlar;
1-iş versiyonu
2-normal kullanıcı versionu
3-fan versiyonu

muhtemen en düşük donanımlı olan normal kullanıcı versiyonu olacaktır o da orta segment olacaktır diye düşünüyorum

Sent from mTalk

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
    Konu Sahibi
İsmi surface olduktan sonra en kötüsü bile mükemmel olur bence. For example surface tablet...

Invoke

Invoke

Üye
Bende de mi note pro vardı bu hafta mi 5 aldım daha da Çinli marka harici kullanmam. Xiaomi , leeco , oppo yada meizu... ama öncelik xiaomi de...

mi5, ben de alacağım gibi hocam. Özelliklerini vs biliyorum zaten iyi cihaz da... "Şurası da şöyle olmasaymış", "burası da kötü ama o kadar da olur", "şusu da eksikmiş", "burası da sakat duruyor" dediğin neler var? :D