Microsoft & Nokia anlaşması

 • 10 Mart 2013
 • 594 Okunma
 • 5 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Yazılım devi Microsoft’un, büyük destekçisi olan Nokia firması ile anlaşmalı oldukları bir ortaklıkları bulunmakta. Bu anlaşma gereği Microsoft, Nokia firmasına yüklü miktarda ödeme yaptı. < Resmi açmak için tıklayın >

  İki dev firma arasında yapılan anlaşma gereği, birbirlerine büyük miktarlarda ödeme yapıyorlar. Rekabetin zor olduğu mobil alanda bulundukları konumları kaybetmek istemeyen bu iki firma, birbirlerine destek amacı ile yaptıkları anlaşma gereği yüksek meblağlarda ödeme yapıyorlar. Microsoft ile yapılan anlaşma gereği Nokia, her çeyrek başına 250 milyon dolar Platform Destek Ödemesi alıyor. Nokia firması da Windows Phone kullanımı için Microsoft’a bir ödeme yapıyor. Windows Phone 8’in gelişmesinde ve yayılmasında en büyük destekçilerden biri olan Nokia’nın da Microsoft’a 650 milyon dolar borcu olduğu söyleniyor. Bu iki güçlü firma birbirlerine verdiği destekle mobil alandaki yerlerini korumayı başarabilecekler mi hep birlikte ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

  KAYNAK
  Microsoft & Nokia anlaşması
   


  Yazan: Oğuzhan
 2. Nokia umarım başarılı olur."Keşke" demezler inşallah.
   
  Oğuzhan bunu beğendi.
 3. inşallah :)
   
 4. hiç üzülmem bu nokiaya birşey olsa
   
 5. Aslında aralarındaki anlaşma normal bir olay, birçok firma kullandıkları işletim sistemi üreticilerine bir mebla veriyorlar kullandıkları için. Aynı şekilde yazılım üreticileri de üretici firmaya ödeme yapıyor, yazılımlarının yaygınlaşmasını sağladıkları için.
  Microsof' un yıllar öncesinden beri mobil platformda yeri var ancak bu işe gereken önemli adımlarını 2012 son çeyreğinden itibaren atmaya başladı. Ve önceki Windows Mobile da yaşanan kısmı kullanım ve belli bir tüketici kesimi yerine herkese hitap etmek istedi. Bu nedenle üreticiler ile anlaşmalar içerisinde. Umarım başarılı bir anlaşma olur. Mobil platform her geçen gün büyüyor, teknoloji devlerinin piyasada üst sıralamalarda yer alma istekleri gayet normal.
   
 6. Nokia yine düşmesin :züü:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 09:32