Windows SP2 sisteme, BT Yazılımını Kuramıyorsanız.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Louie

Üye
the system cannot find the file specified. dıo ben dedıklerını yaptım olmadı ne yağmam gerekıyo

t_yilmaz983

t_yilmaz983

Üye
gerçekten işe yarıyo çok teşekkürler :artı: :artı: :artı:

erdemefe

erdemefe

Üye
saolasın işe yarıyo

melkar55

Üye
Sevgili Arkadaşlar
bende 6600 var ve işe yaramıyor.

unnamedist

Üye
Originally posted by Negative@Jan 19 2005, 07:52 PM
WINDOWS XP SP2 YÜKLÜ BİLGİSAYARA BLUETOOTH DONGLE TANITIMI

Öncelikle yüklemiş olduğunuz bluetooth dongle sürücülerini uninstall ediniz.
Daha sonra sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapınız;

1) Başlat --> Çalıştır --> %windir%\inf --> Tamam
2)Açılan sayfada bulunan Bth.inf dosyasını Bth.bak olarak değiştirmemiz
gerekmektedir. Bunun için;
Başlat --> Çalıştır --> CMD --> ENTER yapınız.
4)Açılan CMD sayfasında sırasıyla aşağıdakileri komutları yazınız;

cd \ -->ENTER
cd \ windows --> ENTER
cd inf --> ENTER
ren bth.inf bth.bak -->ENTER

5)Bu işlem sonrasında bth.inf dosyanız Bth.bak olarak değişecektir.
6)Şimdi bluetooth dongle sürücülerini yükleyiniz.
Bu şekilde bluetooth dongle cihazınızı service pack2 de problemsiz olarak kullanabilirsiniz.
[post=6020]Quoted post[/post]​

Arkadaş yazıyı direkt bir siteden kopyala yapıştır yapmış ondan anlamanız birz zor olabilir tam olarak şu şekilde yapılıyor

BAŞLAT--> ÇALIŞTIR --> %windir%\inf yazarak ok ikonuna basın açılan dosyadan bth.inf uzantılı (klasör seçeneklerinden dosya uzantılarını gosteri aktif duruma getirin) dosyanın adını bth.bak olarak değiştirin daha sonra kendi driver larınızı yukleyin bluetooth çalışcaktır. Birde şunu untmayın arkadaşlar bütün bluetooth driverlarını kaldırın hiçbir şeklilde driver yuklu olmamalı kolay gelsin.

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Bu xp'nin sp2'li cd'si varmı, varsa nerelerden bulabilirim.

ars287duff

Üye
şimdi şöyle söylenenleri özetliyelim sp2 kuruldugu zaman sp2 kendi blt driverini yüklüyor ve bende de olan tecom marka blt un kendi driverı devre dışı l
kalıyor.
ikisinden birini seçmek durumundayız ya sp2 li bir bilgisayar yada kendi driveri kurulu fakat burdaki ilk mesaj da anlatılan olay sp2 nin blt özelligini devre dışı bırakarak tecomun kendi driverını kullanmamıza izin veriyor.buraya kadar da normal fakat işte benim problemim burda başlıyor ;
sp2 kuruluyken pc suite ile bilgisayarımdaki 18 mb büyüklügündeki yedek dosyasını tele yüklemem 15-20 dk sürdü.
tecomun driveri kurulu yani sp2 yokken 3,5-4 saat te tamamladı.pc suitein bi yerinde zannedersem kurulumunda yada internet sitesinde kurulumla ilgili windowsun sürücüsünün kurulması gerektiği yazıyordu.
fakat sp2 nin sürücüsüyle tele bişey yollamam gerektiginde tek tek yollamak zorunda kalıyorum herseferinde iki tane onay tuşuna basmak zorundayım buda can sıkıcı.tecomun driverı ve programı kuruluyken tek tuşla gprs üzerinden bilimden internete baglanabiliyorum ama sp2 ile malesef baglanamıyorum.
bu durum canımı sıktı kısacası ikisininde artı ve eksi yönleri var seçim yapamıyorum ve problemi çözemiyorum umarım konuyu toparlayabilmiş biraz daha netleştirmişimdir. :help:

Exalans

Exalans

Üye
Originally posted by Negative@Jan 29 2005, 05:19 PM
BT yazılımınızdan kaynaklı bir sorun artık o !
[post=8081]Quoted post[/post]​
nega fakat ben sp2 de kızıl ötesi sürücümüde tanıtamadım ma620 adlı bi dosya setup proğramı sisteme kopyalıyo aygıt çalışıyo gibi görünüyo telefonu karşısına tuttuğumda telefonu görmüyo (sep900) buna karşılık değişik telefonlar denedim yanıt alamadım fakat cihaz sağlam aldığım yer sp 1 kullanıyo orda denedim oldu yardımların için şimdiden çok teşekkürler :maxicep:

C@N

C@N

Üye
ya bende bth.inf die bi doya yok baktımda bth bth.pnf fln var o işlemi yapınca da cd fln yazılanı komut gecersiz diyo ve su an pcde sp2 yuklu bt ise kırmızı durumda calısmıyo napcam ben

Exalans

Exalans

Üye
Originally posted by cantuzla@Sep 6 2005, 04:19 PM
ya bende bth.inf die bi doya yok baktımda bth bth.pnf fln var o işlemi yapınca da cd fln yazılanı komut gecersiz diyo ve su an pcde sp2 yuklu bt ise kırmızı durumda calısmıyo napcam ben
[post=156500]Quoted post[/post]​
aynsı bendede oluyo :vur:

C@N

C@N

Üye
yaw arkadaslar bi yardım edin ya lutfen!!!

berkant10

berkant10

Üye
valla ben ilk sayfadaki butun komutları yaptım arkadasa da yaptım pasalar gibi calıstı

hasank

Üye
Originally posted by berkant10@Sep 6 2005, 04:31 PM
valla ben ilk sayfadaki butun komutları yaptım arkadasa da yaptım pasalar gibi calıstı
[post=156529]Quoted post[/post]​

bende de çalıştı :oke:

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
wala ben hiç kurmadım ps2 ama bende bluetooth kuruluyken farcry calısmıodu :huh:

C@N

C@N

Üye
yaw ben vazgectim onceden sp2 yokken kendi driverıyla snde 20kb gonderirirken sp3yle snde 40 kb gonderiyo ben memnunum bosverin ama halletsem de hiç fena olmaz bt markası tecom

mahirmete

mahirmete

Üye
ee bu işi yaparken diyelim ki bluetooth driverini kaldırmadan yaptık! ne olcak..
ben yaptım harfiyen ahala bluetooth license istio

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
Daha önce anlatıldı mı bilmiyorum ama:
-Bilgisayarıma sağ tık,özellikler
-donanım,aygıt yöneticisi
-bt simgesi üzerine sağ tık
-sürücü güncelle
-listeden ya da belirli konumdan yükle
-arama,yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim
-açılan penceredeki listeden billionton vs olanı seç tamama bas

eltu

eltu

Üye
iyide zaten xp sp2 otamatik aleti tanıyor
bunun cd kullanmaya ne gerek var yahooo...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt