Windows phone8 major güncellemesi wpblue detaylanıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Windows phone8 major güncellemesi wpblue detaylanıyor

Microsoft'un yeni yol haritasında artık sürüm numaraları yerine isimlerin kullanılacağı ortaya çıkmıştı.Son gelen bilgilerde ise Windows blue ve Windows phone blue'nun windows8 ve Windows phone8 ile tam uyumlu olacağı belli oldu.Aynı zamanda Windows blue'nun windows8 için minör güncelleme olacağı belirtilirken Windows phon8 için majör güncelleme olacağı belirtiliyor.Windows phone Blue güncellemesi yeni nesil bir tarayıcı,e-posta,takvim ve bing gibi bütün tümleşik uygulamaların yeni sürümleriyle beraber kernel geliştirmeleri ile batarya performansında artış da hedefleniyor.Kullanıcı deneyimlerini de geliştirmesi için yeni tweakler eklenen Blue kullanıcıları tatmin etmek üzere tasarlanıyor.Windows phone Blue Windows phone8 için majör güncelleme olacak fakat bu arada portico gibi ufak bir kaç güncelleme daha yayınlanıcak.Bu arada güncelleme önümüzdeki yaz aylarında veya sonbaharın ilk aylarında yayınlanıcak.Bu konuda yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.Bu konu hakkındaki fikirlerinizi ve güncellemeden beklentilerinizi bu başlıkta paylaşabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: n000k ve Cihanî Sultan

nanotex

nanotex

Üye
Portico küçük güncelleme, Apollo+ baba güncelleme. Peki ya bu?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Bende 1 saat kadar önce okudum bu haberi.
Gerçekten rahatlatan bir haber.
Eline sağlık, paylaşım için teşekkürler dostum. :oke:

- - - Eklendi - - -

Portico küçük güncelleme, Apollo+ baba güncelleme. Peki ya bu?

WP Blue yeni bir sistemden ziyade, büyük güncellemeler bütünü olacak.
Ve öncelik Win8 ve WP8 ile tam uyumluluk :eller:
Ancak 2013 sonlarına doğru gelmesi muhtemel.
(Eylül ayından sonra)

• Beğen
Tepkiler: serinaga
nanotex

nanotex

Üye
Ooo iyi hadi xbox oyunlarını da oynarız artık :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
blue windows8 için fp1 olacak ve kucuk duzeltmeler icericek. Fakat wp8 için major Güncelleme olucak ve köklü degişiklik ve geliştirmeler icererek windows8 entegrasyonunda bir iki adim daha ileriye gidecek. Olacaklari şimdiden kestirmek guc,bişeyler tahmin edebiliyorum ama paylaşamiyorum aciklamasi da guc cunku:)

• Beğen
Tepkiler: serinaga
serinaga

serinaga

Üye
Bende 1 saat kadar önce okudum bu haberi.
Gerçekten rahatlatan bir haber.
Eline sağlık, paylaşım için teşekkürler dostum. :oke:

- - - Eklendi - - -

WP Blue yeni bir sistemden ziyade, büyük güncellemeler bütünü olacak.
Ve öncelik Win8 ve WP8 ile tam uyumluluk :eller:
Ancak 2013 sonlarına doğru gelmesi muhtemel.
(Eylül ayından sonra)

Bekleriz be dostum, daha aldığımız teli tam anlamıyla kurcalayamadık, oyalanırız o zamana kadar :islik

- - - Eklendi - - -

blue windows8 için fp1 olacak ve kucuk duzeltmeler icericek. Fakat wp8 için major Güncelleme olucak ve köklü degişiklik ve geliştirmeler icererek windows8 entegrasyonunda bir iki adim daha ileriye gidecek. Olacaklari şimdiden kestirmek guc,bişeyler tahmin edebiliyorum ama paylaşamiyorum aciklamasi da guc cunku:)

Usta bildiğin yada anlatabildiğin kadar anlat, walla biz anlarız az biraz :bilmm, neler tahmin ettin meraklandım bak şimdi ...
Bu arada AVATAR gerçekten harika olmuş ...

nanotex

nanotex

Üye
Şu bağlantı yönetici filan ya da yukarıdan inen bar hangisinde gelir tahmininizce? :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Bekleriz be dostum, daha aldığımız teli tam anlamıyla kurcalayamadık, oyalanırız o zamana kadar :islik

- - - Eklendi - - -

Usta bildiğin yada anlatabildiğin kadar anlat, walla biz anlarız az biraz :bilmm, neler tahmin ettin meraklandım bak şimdi ...
Bu arada AVATAR gerçekten harika olmuş ...

Avatarı sagolsun Gökçen yaptı kardeşim. Wp Blue guncellemesi wp ile windows'un arasini kapatip sistemleri biraz daha birbirine yaklaştiricak. Bu yuzden sistem yetenekleri olarak bir telefon degil de masaustunun ozelliklerini duşun.

Şu bağlantı yönetici filan ya da yukarıdan inen bar hangisinde gelir tahmininizce? :D

Yukaridan inen bar bence hic bir zaman wp'ye gelmez. Cunku mevcut sistemlerin hepsinde var o ozellik. Siz diger sistemlerde olan bir şeyin wp arayuzunde bir benzerini bile gordunuz mu hic.

PureFood

PureFood

Üye
Budur. Windows Phone 8 dendi mi akan sular duracak artık. :nargile:

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Haber ve bilgiler için teşekkürler abi. Umarım çok fazla bekletmezler, yoksa portico için bu kadar bekleyen kişilerin hali nice olur. :kıskıs:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Haber ve bilgiler için teşekkürler abi. Umarım çok fazla bekletmezler, yoksa portico için bu kadar bekleyen kişilerin hali nice olur. :kıskıs:

bu güncellemenin yaz aylarında veya güz döneminde verileceği belirtiliyor. Bu da apollo+ güncellemesinin hazirandan önce verileceği anlamı taşıyor. Daha açık konuşmak gerekirse apollo+ güncellemesinin haziran ayına kadar tamamlanmış olması gerekiyor. Bu durumda Nisan sonuna kadar apollo + yayınlanmak zorunda kalıyor:D

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Benim tahminim:

Apollo+ Güncellemesi --> Mayıs 2013

WP Blue Güncellemeleri* --> En Erken Eylül-Ekim 2013

*Kısa vadede gelmeyeceğine dair bilgiler mevcut

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Benim tahminim:

sen böyle yaparsan adamlar da vermez tabi:kıskıs:

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
azcık istekli ol Özgür abi :ehe

danger6800

danger6800

Üye
Sevindirici haber.Windows 8'in eksiklikleri vardı.

• Beğen
Tepkiler: berko47 ve cs_oyuncu1

cs_oyuncu1

Üye
Evet arkadaş haklı eksiklikleri baya vardı.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye

bu güncellemenin yaz aylarında veya güz döneminde verileceği belirtiliyor. Bu da apollo+ güncellemesinin hazirandan önce verileceği anlamı taşıyor. Daha açık konuşmak gerekirse apollo+ güncellemesinin haziran ayına kadar tamamlanmış olması gerekiyor. Bu durumda Nisan sonuna kadar apollo + yayınlanmak zorunda kalıyor:D
İnşallah abi 20 nisan olursa doğum günü hediyesi olarak kabul ederim, :) Ayrıca detay/kapsam bakımından benim şuan için heyecanla beklediğim tek güncelleme wpblue.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Benim tahminim:

wpblue'yu Eylüle yetiştirebilirlerse tabi. :D

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye

WP Blue zaten ayrı bir sistem olmayacakmış Gökçen.
Service Pack gibi bir çeşit güncellemeler bütünü olacakmış.
Kod adına "Blue" demişler.
Biliyorum kardeşim, benim demek istediğim bu güncelleme ile sistemin artık tam oturmuş olarak son halini alması.

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt