Anket Windows Phone Gidişatı

Sponsorlu Bağlantılar

windows phoneun durumu önümüzdeki yıllarda ne olur

• evrensel uygulama ile şansı var

Kullanılan: 43 41.3%
  • değişmez %3ün başını bekler

Kullanılan: 22 21.2%
  • wp treni kaçırdı artık olacağı varsa da olmaz yavaş yavaş biter

Kullanılan: 44 42.3%

• Kullanılan toplam oy
    104
legolas29

legolas29

Üye
Hocam şöyle direk başlığı okudum öyle cevap veriyorum(kusura bakma uzun geldi okuyamadım yazdıklarını xD) Nokia çok değil 5-6 sene evvel kral ike şimdi bu hallerde . 1. si nasıl oluyorda insanlar memnun onuda bilmiyorum ama ben beğenmiyorum wp ları.Android kullanmamakla ciddi hata etti.Arkasındaki sebepleri umusamıyorum anlaşmalarmış satın almalarmış umurumda değil ben sonuca bakarım düzgün bi işletim sistemi ellerinde yok yani bi işe yaramaz hocam bence ve yakında böyle devam ederse BİTER!!.ÖZLEMİYOR DEĞİLİM tabiki nokia gönüllerin tacıydı bir zamanlar ama şimdi :angry:

Esendağlı

Esendağlı

Üye
WP de insanları kendine bağlayan bir şey var, ne kadar kızsalar da hatta ayrılmış olsalar da wp den tamamen kurtulamıyorlar hep takibindeler:)ms bu işi biliyor diyebilirmiyiz:)

• Beğen
Tepkiler: Uber23
papakudioflu

papakudioflu

Admin
PhoneDesigner tarafından Windows Phone platformunun öldüğüne dair haberlerin ardından güzel bir Lumia konsepti Lumia Dead Edition :kop:
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bu da Star Wars ekibinden gelen yorum :ehe

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: wpfurkan, Darth Revan, 0343434 ve 3 diğerleri
legolas29

legolas29

Üye
PhoneDesigner tarafından Windows Phone platformunun öldüğüne dair haberlerin ardından güzel bir Lumia konsepti Lumia Dead Edition :kop:

:gul::lac: Wp's already dead for me .. yazar yollarım onlara geri :D

0343434

0343434

Üye

5 sene sonunda WP kullanıcılarının geldikleri hal
:gun1::haha::sahan::birak:

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
Wp 8.1e geri döndüm ne rahatladım ya. Bidaha tp mi asla. Tam sürüm gelince bile şöyle 2-3hafta kadar beklemeyi düşünüyorum. Ne zaman özellik getiren redstone yapıları gelir o zaman yüklemeyi düşünebilirim.
Saat 9da çektim şarjdan bütün gün elimdeydi ancak %46ya düşebildi şarj. Bide hileyle gdr2ye yükleyip interop unlock yapıp bi sürü tweak yükledim w10la gelen çift dokunmayla kapanma vs. hepsi 8.1de de oldu dünya varmış ya. Edge şu IE kadar olamadı, fotoğraflar uygulaması hala stabil değil, telefon bigün iyi öbür gün kötü vs. vs. sıkıldım 11 ay boyunca tp kovalamaktan her gelen buildi yüklemekten.
Bizi tweaklerle uğraştıran msye de lanet olsun :angry:
Madem bu özellikler 8.1de de var neden sistemde varsayılan olarak getirmiyorsun?
uyuşukluk işte ne olacak
kim ilgileniyor bu özellik seçimiyle falan merak ediyorum hususi mi yapıyorlar bunu adamların keyfi çatacak da biz öyle kullanacağız işe bak

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye

Videoya da almış :D
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

W.Heisenberg

W.Heisenberg

Üye
Windows Phone işletim sistemini ben de severim ama msnin tutarsız kararları yavaşlığı insanı çileden çıkarıyor
demin kuzenle konuşuyorum Lumia 535 almış geçen yıl benim telefonu görünce yadırgıyor burun kıvırıyordu ama beğenmiş androide dönmem herhalde diyor dedim bende hayırlı olsun güle güle kullan başka ne diyeyim ms böyle kullanıcıların değerini bilmeli eksiklerini hızlı kapatmalı yoksa uyuşuk uyuşuk davranıp hızı kesilince sistemi yeni baştan değiştirir eski kullanıcılarını yüzüstü bırakırsa çok kullanıcı kaybeder ve Lumia serisini bırakırsa kaybedecek te

sonuna kadar haklısınız ama atıyorum meşur köy oyunu yok diye ms ye saydıran insanlar bunun 3de 1ini o oyunu geliştiren firmaya yapsalardı çoktan gelmişti yani market ms nin suçu varsa bunun 10 da 8 i 7 si oyun firmalarında gameloft bu konuda hiçbir sistemi kayırmadı hepsine adil davrandı belki o oyun geliştiricileri diger firmalar ms den korktugu için baskı altına alınıyor yada nokia yı sildi diye memleketcilik yapıyorlar bellimi olur nokia demişken gamelft ta sybiandan berri bütün sistemlere oyun yazdı bunu diger firmalar rant ve para çıkarını düşündükleri için ayrım yaptı bence firmalar ms nin onlardan para kesmemesini düşünüyor sebebi ise mağaza gelişme aşamasında diye bundan çıkar sağlamak istiyorlar ama ms bukadar yumuşak davranmaz emek harcamadan ekmek vermezler android de 5 kuruş kazandıklarını sanmıyorum(google reklamı alanlar hariç) sebebi belli apk mevzusu oyunu 1 kişi alır bir dünya akpsini kurar ama benim düşüncem bunu umursamamalarının tek sebebi googlenin onlara para vermesi belki ilerde ms de yapar ama yaparsa benim gözümde saygınlıgı azalır tıpkı goglenin android de varsayılan ana sayfa olamak uğruna milyonlar vermesi trajikomik bir durum.

benim teorime göre gizli bir anlaşma var ve msyi çıkarmamak için 2 marka işbirliği yapıyor bunu herkez görebilir hatta teknoloji siteleri haberlerinde bile seziliyor i6s kendiliğinden kapanıyor diye bi haber gördüm okadar yumuşak ağızla yazılmış ki şu olay 950 de olsa büyük puntolarla wp gene sorunla başladı bla bla bla bu tarz şeyleri dikkatle bakınca görebiliyoruz

malum köy ooyunun başka bir oyunu a işletim sisteminde 1 aydır var b işletim sisteminde ise hala yok şu hani iki meşır os dan bahsediyorum oyunun sayfasına bakınca zaten c sisteminde hiç oyunu olmadıgı için bir sürü aglayan b sistemi kullanıcısı görüyoruz adam farkında b ye çıkarsa zaten bedava olacak paralıda olsa bari diyor a ya çıkartıyım 3 5 masraf kurtarsın sonra b ye eklerim diyor bu sefer b nin yüzünden makro ödemelerle doluyor oyun
bunları yazmamın tek sebebi haksızlık yapıldığından dolayıdır. bütün haber sitelerinde yok öldü yok bitti yok yandı yok kül oldu altında birsürü çoçuklar yorum yapmış yok helvasını yeriz yok budur o sistem olmasa senin oynadıgın oyunları hesap makinen mi açacakdı ? 3 5 kuruş vermeden indirdiğin oyunları exe bile çalıştırmayan sisteme mi kuracakdın ? bana ister kızın ister sövün ms'nin en büyük hatası kodları yayıp kendini geliştirmemek ki bana göre hata değil kodların ortada olması o sistemi o kadar zayıf yapar ms ücretsiz apk yükleme tarzı birşey yaparsa ms yükselir ama bu geliştiricilere haksızlık olur. ms nin en güzel yanı az para ile ios stabilitesi yaşatması bence parasını hak eden iki sistem de bunlar yok özelleştirme yok tema yok beleş uygulama bunlar hikaye ya ben bankacılık hesaplarımın olduğu telefona asla 3. parti (diğer yollarla bedava uygulama) uygulama yüklemem.

ms nin ye yok uygulamalarını neden öbür markalara sundun diyorlar mantıkları uygulamaların güzellini gösterip telefonlara olan ön yargıyı yıkmak bunun için en kısa yol STABİL VE KARARLI Wp10 sürümünü dağıtmak
Xiaomi Mi 5, Windows 10 Mobile versiyonu ile MWC2016’da tanıtılabilir diye haber okudum
hp falcon adında bir wp10 daha telefon gelecek
ve acer Jade Primo wp 10 ile geliyor
son olarak 950 xl
surface phone (tanıltılma ihtimali var )

bu yukarıda ki telefonlar amiral gemizi kıvamında denilebilir marka çeşitliliği artarsa wp10 popilasyonu da artar demek hani hep lumia tasarımını donanımını sevmeyen insanlara çeşitlilik açısından güzle olacak özellikle sd820 ile gelecek cihazlar bu pazarda yarışabilir ms ye tek kalacak stabil wp10 u sunmak olacak

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve Esendağlı
4MaGuS

4MaGuS

Üye

bildiğin haçı almışlar üstüne telefonu koymuşlar hiç güzel değil ve bence bizim almamızda uygun olmaz bu benim görüşüm

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
bildiğin haçı almışlar üstüne telefonu koymuşlar hiç güzel değil ve bence bizim almamızda uygun olmaz bu benim görüşüm
bu ciddi ciddi görüş mü yani bu konsepti ciddiye alıp yorum mu yaptın
:D:D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Windows 10 Mobile'ın geleceği...
Türkçe video

dakamon

dakamon

Üye
Türkçe video
Bende iphone kullansam bende derdim geleceği var çok güzel bir sistem falan diye :D neden kafam rahat çünkü karamsar değilim WP kullanıcısı gibi. Uzun vadede iyi bir sistem ve mağaza olur derim neden uzun dönem boyunca iphone kullanıyor olcam çünkü :D

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, bmw_m6, ErturkSahin ve 1 kişi daha
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Türkçe video
Herkezin dediğini söylüyor adam zaten: MS platformunun 100% arkasında durup geliştirirse gelecekte bir şansı olabilir. AMA hani nerde bu destek? Nerde bu azim? Hiç biri yok ve olanda Nokia ile gitti. O Citylens, Mixradio ve Here maps gibi wp´ye özel uygulamalar insanları gerçekten wp´ye çekebiliyordu ama gelelim bugünkü halimize. Sistemde iyi ne varsa hepsi daha da iyi bir durumda başka sistemlerde mevcut.

Valla bence Ms´nin ne doğru dürüst planı nede vizyonu var. Apple gibi olsalardı biraz wp 20% pazar payına ulaşırdı ama nerdeee.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve Uber23
dakamon

dakamon

Üye
Herkezin dediğini söylüyor adam zaten: MS platformunun 100% arkasında durup geliştirirse gelecekte bir şansı olabilir. AMA hani nerde bu destek? Nerde bu azim? Hiç biri yok ve olanda Nokia ile gitti. O Citylens, Mixradio ve Here maps gibi wp´ye özel uygulamalar insanları gerçekten wp´ye çekebiliyordu ama gelelim bugünkü halimize. Sistemde iyi ne varsa hepsi daha da iyi bir durumda başka sistemlerde mevcut.

Valla bence Ms´nin ne doğru dürüst planı nede vizyonu var. Apple gibi olsalardı biraz wp 20% pazar payına ulaşırdı ama nerdeee.
WP yi WP yapan adam bile İphone kullanıyorken gelecekten bahsetmeyelim isterseniz :D

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, maydinmaydin, bmw_m6 ve 2 diğerleri
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Bende iphone kullansam bende derdim geleceği var çok güzel bir sistem falan diye :D neden kafam rahat çünkü karamsar değilim WP kullanıcısı gibi. Uzun vadede iyi bir sistem ve mağaza olur derim neden uzun dönem boyunca iphone kullanıyor olcam çünkü :D
Çok ilginç bakış açısı helal valla ms´ye uygulama kıtlığı çekmeyelim diye bizi yavaştan ios´e doğru yitiyor. Bakın benden hayır yok geçin ios´e hayatın tadını çıkartın diyor. Işte kullanıcı dostu firma böyle olur.:ehe

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve bmw_m6
bmw_m6

bmw_m6

Üye
Gelecekte evet bir yere gele bilir. Ben kendi sahsima eyer exe destegi olmasa wp kullanmam. Daha onceki macbook pro mu bazi exe uygulamalar yuzunden esime verdim. Ben surface pro kullaniyorum. Marketten bazi uygulamalari deneme amacli indirdim fakat kullanmadim ben sadece heves olarak indirdim. Simdi exe olayini gecersek . android veya ios icin bu denilen masa ustu surumu cokta zor olmayacaktir zaten markette nededeyse exe programlarda dahil yerini tutacak uygulama var. Ve bu bir aparatla değil sadece bir ara kablo ile yapilabilir.
Çok ilginç bakış açısı helal valla ms´ye uygulama kıtlığı çekmeyelim diye bizi yavaştan ios´e doğru yitiyor. Bakın benden hayır yok geçin ios´e hayatın tadını çıkartın diyor. Işte kullanıcı dostu firma böyle olur.:ehe
Furkan senbile bu sekilde dusunuyorsan. Wp nin safagi karanlik.

W.Heisenberg

W.Heisenberg

Üye
İspanyol OEM üreticisi ‘Funker’in Windows 10 Mobile ile çalışan yeni cihazı W5.5 Pro içeridiği özellikleri ile bugün gün yüzüne çıktı.

Bu gidişle wp10 birçok cihazda boy gösterecek. Gittikçe cihaz sayısı artacak gibi bilmiyorum ben mi çok umutluyum wp yi 2 ay deneme fırsatım oldu bilmedigim bir şekilde kedisine bağladı beni. Öyle yada böyle arkadaşlar tekel piyasa sadece biz tüketicilerin zararına olur umalım wp düzelsin ben wp nin düzelmesini ne kadar çok istiyorsam bir o kadar samsungun tizene de gecmesini isterim bu sayede seçenek artar diğer sistemler daha fazla özen gösterir