Windows Phone cok istiyorum ancak

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
SonyXperia

SonyXperia

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone cok istiyorum ancak
Selamlar sevgili dostlarım. Windows phone işlemcili bir telefon çok istiyorum ama ne yazık ki hem daha zamanı uygun değil hemde o kadar korkuyorum ki. Samsung sIV çıkardı ve ne kadar tasarımı aynı olsada içerik çok değişmiş. Nokianın bu ilerlemenin gerisinde kalmasından korkuyorum e doğal olarak sonunun symbian gibi olmasından korkuyorum. Tüm firmalar yeni amiral gemileri duyururken nokia 920 den ileri gidemedi. Önceden c7 kullanıyordum ama symbian öldüğü için değiştirdim telefonumu. Çok sıkıldım androidden ama inanın yine bir symbian vakasından korkuyorum. Rakiplerin bu kadar güçlü ilerleyişi ve nokianın duraklaması beni korkutuyor ne dersiniz

katil_197

katil_197

Üye
Nokia Windows Phone geliştirmeye çalışıyor yabi symbian gibi bakımsız değil bu en çok bununla ilgilendikleri için almanı oneririm

Zaman_yolcusU

Zaman_yolcusU

Üye
symbain bakımsız deildi ama sonsuza kadar destek veremezlerdi sonuçta donemin donanım özellikleri yettikce destek geldi 6600 ı hatırlarız s4 ney şimdi dönemine göre wp ye gelirsek ya gelecek sene çok iyi cihazlar çıkacak ama bu baya uzun sürer ama ama wp nin stabilligi gerçekten iyi ama eksiklikleri bar daha incele karar ver

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Öncelikle ne istedigini bilmen önemli. Windows phone asla bir symbian olmaz. Hem kernelin yapısı hem de destekledigi çözünürlükler ve işlemci yelpazesiyle symbiandan cok farklı. Ayrıca windowsphone'un yeni cekirdegi sistem ve uygulama geliştirme konusunda cok buyuk gelecek vaadediyor. Kaldı ki mevcut durumda bile 2013 sonlarına dogru yayınlanıcak olan wpblue güncellemesini mevcut tum cihazlar alıcak. Bu da mevcut cihazlarin 2013 sonlari+18 ay minimum guncelleme destegi almasi anlamina geliyor. Yani kısaca bugün alacagınız bir wp8 cihaz en az 2015 yılının 5-6.aylarına kadar çıkacak güncellemeleri alacak.

Wp8'in mevcut durumuna gelirsek;sistemin eksiklikleri yok mu? Tabi ki her yeni sistem gibi bunun da eksiklikleri var. Fakat bu eksiklikleri kabul eden ve uzerinde calişip gidermeye calişan bir Microsoft ve Nokia ve hTc gibi uretim ortaklari da var. Bizler de kullanıcılar ve windowsphone severler olarak BURADAKİ konuda oldugu gibi bu eksikliklerin giderilmesi ve kullanici deneyimlerinin geliştirilmesi symurecinin hizlandirilmasi icin elimizden geleni yapmaya, bu sureci hızlandırmaya calişiyoruz. Cok degil bundan 5-6ay sonra wp'nin sistem olarak gelişimine ve yaşattigi kullanici deneyimini cok ileri safhalara taşidigina hepbirlikte burada şahitlik edecegiz.

Samsung sIV çıkardı ve ne kadar tasarımı aynı olsada içerik çok değişmiş. Nokianın bu ilerlemenin gerisinde kalmasından korkuyorum e doğal olarak sonunun symbian gibi olmasından korkuyorum. Tüm firmalar yeni amiral gemileri duyururken nokia 920 den ileri gidemedi.

Şimdi burayı bir acıklıga kavuşturalım. Nokia Lumia920'den ileri gidemedi demişsin. Peki rakipleri lumia920'den ileri gidebildi mi? sgs4'ün donanımı bir akıllı telefon icin gercekten ihtiyac mıdır? Yoksa o donanım android sisteminin bir ihtiyacı olarak mı kullanıldı. Hem de o donanıma ragmen telefonun kilit ekranı acılışı ve menü gecişlerinde zorlandigini gosteren kac tane video paylaşildi forumda.

Velhasılı-kelam kagıt üzerinde karşılaştırmalarla hic bir telefonun üstünlügü kanıtlanamaz. Yoksa herkes kıyasla.coma girer cihazlari secer karşilaştirirdi. Sonuc olarak her karşilaştirmanin galibi android işletim sistemli telefonlar olurdu cunku her zaman daha yuksek saat hizli işlemci ve ram'e ihtiyac duyan bir sistem.

SonyXperia

SonyXperia

Üye
    Konu Sahibi
çok güzel açıklamışsınız üstadım. Ben oyun hastasıyım umarım yeni çıkan oyunları nokianın çift çekirdekli işlemcileri zorlanmadan destekler. Açıkçası tek tedirgin olduğum nokta bu

papakudioflu

papakudioflu

Admin
çok güzel açıklamışsınız üstadım. Ben oyun hastasıyım umarım yeni çıkan oyunları nokianın çift çekirdekli işlemcileri zorlanmadan destekler. Açıkçası tek tedirgin olduğum nokta bu

bu bolumde son bir ay icinde cikmiş ve mart ayi sonuna kadar cikacak oyunlari bir inceleyin. Oyunda onemli olan ram ve grafik işlemci yani gpu'dur. cpu, ram ve gpu kadar etkilemez oyun performansini.

IVI-Elia

Üye

Oyun için grafik işlemcisi daha önemlidir.İşlemci de önemlidir ancak grafik işlemcisi daha önemlidir.Lumia 920 de Adreno 225 grafik işlemcisi vardır.Bu en iyisi olmasa da şuan için gayet yeterli bir gpudur.Eğer biraz daha beklersen yeni bir cihaz çıkar.Ama bu uzun süreceğe benziyor.Ancak şunu unutma Oyun gpu ile direk alakalı olsa da telefon hızı sadece donanımsal değildir.Yazılımın çok büyük önemi vardır.Wp stabil ve akıcı bir sistemdir.Son gelen güncelleme ile uçuyor.Yani iphone 5 ile birlikte en hızlı telefon..

- - - Eklendi - - -

Oyun için grafik işlemcisi daha önemlidir.İşlemci de önemlidir ancak grafik işlemcisi daha önemlidir.Lumia 920 de Adreno 225 grafik işlemcisi vardır.Bu en iyisi olmasa da şuan için gayet yeterli bir gpudur.Eğer biraz daha beklersen yeni bir cihaz çıkar.Ama bu uzun süreceğe benziyor.Ancak şunu unutma Oyun gpu ile direk alakalı olsa da telefon hızı sadece donanımsal değildir.Yazılımın çok büyük önemi vardır.Wp stabil ve akıcı bir sistemdir.Son gelen güncelleme ile uçuyor.Yani iphone 5 ile birlikte en hızlı telefon..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...