SDN lumia920 video inceleme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
nofear3458

nofear3458

Üye
    Konu Sahibi
SDN lumia920 video inceleme
Nokia Lumia 920 Video İnceleme

Nokia'nın uzun zamandır beklenen Windows Phone 8 tabanlı yeni amiral gemisi Lumia 920'yi test merkezimizde ağırladık. Bakalım Nokia Lumia 920 ve Windows Phone 8 bizlere neler sunuyor?

13/11/2012 14:30

Bir zamanlar akıllı telefon ve telefon pazarının tek lideri olan Nokia,Symbian işletim sistemiyle iOS ve Android'e çok fazla direniş gösteremedi. Kurtuluş olarak Windows Phone ekosistemini seçen Nokia, ilk modellerini geçtiğimiz yaz sonu duyurmuştu.
Lumia 800 ve 900 modelleriyle Windows Phone 7.5 Mango işletimsistemli ilk akıllı telefonunu piyasaya süren firma, Windows Phonepazarının kolay bir şekilde lideri oldu diyebiliriz. İlk çıkan Lumia modelleriresmi olarak ülkemize gelmemişti. Bu yüzden ilk Lumia'ları bazı kullanıcıların bilmemesi doğal.
Türkçe desteğine çok daha sonra kavuşan Windows Phone platformu,Windows Phone 8 ile beraber dünya ile aynı anda Türkiye pazarına giriyor.
Windows Phone 8 tabanlı ilk telefon incelememiz HTC'nin modeli olmuştu. O . Ayrıca Windows Phone 8 işletim sistemi hakkında merak ettiğiniz soruları cevaplayacak ve sizleri kullanmış kadar ön bilgi sahibi yapacak olan .
Dikkat Çekici Özelliklerle Donatılan Ekran:
768 x 1280 piksel çözünürlüğünde ve 4.5 inç büyüklüğünde IPS ekranın kullanıldığı Nokia Lumia 920’nin inç başına düşen piksel aralığı ise 332 ppi.
Puremotion HD+ adlı teknolojiyi bünyesinde barındıran ekran, dokunmatik hassasiyetinin arttırılması sayesinde kışın eldiveninizle bile rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca ekranın geçiş hızları da son derece etkileyici.
İşlemcisi de Güçlü:
Qualcomm’un Krait tasarımını temel alan ve 1.5 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon S4 işlemcisi, Adreno 225 GPU’su ve 1 GB RAM’den gücünü alan Nokia Lumia 920, 32 GB dahili hafızaya sahip.Lumia 920’nin hafızasını Windows Phone 8'in desteklemesine rağmen hafıza kartıyla genişletemiyoruz.
Etkileyici Kamera Özellikleri:
8.7 Megapiksel Carl Zeiss optiğe sahip Nokia 920, efektif olarak 8 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor.

Nokia'nın N serisi modellerinden bu yana görmeye alıştığımız Carl Zeisslensleri yine bir Nokia cihazında daha karşımıza çıkıyor.
PureView teknolojisiyle başarılı fotoğraflar çekebilen Lumia 920’nin ana kamerası, HD video kaydı yapabiliyor. Video kaydında diğer telefonlarda mevcut olmayan optik imaj sabitleyicisi bulunuyor. Nokia Lumia 920’de görüntülü görüşme için 1.3 megapiksellik kamera kullanılıyor.
Nokia Lumia 920'nin öne çıkan özelliklerini ve daha önce yaptığımız alakalı çalışmaları sizlerle paylaştık. Lumia 920 ile ilgili daha çok detayı aşağıdaki video incelememizden izleyebilirsiniz. İyi seyirler. Ayrıca sonraki sayfalarda Lumia 920'nin video ve fotoğraf çekim örnekleri bulunuyor.

http://shiftdelete.net/nokia-lumia-920-video-inceleme-41090.html

Nokia Lumia 920 Dış Görünüş:Polikarbon kasa materyali kullanan Lumia 920, Corning Gorilla Glass 2ile beraber çok sağlam bir ikili diyebiliriz. Ürünü yaklaşık 4 gün kullanmama rağmen özellikle ekran kısmında ufak bir kılcal çizik bile oluşmadı.
185 gram ağırlığında olan Lumia 920, akıllı telefon pazarındaki rakiplerine göre epey ağır. Köşeli ve büyük yapısı bazen tek elle kullanımızorlaştırıyor.
Cihazın ortaya yerleştirilmiş kamerası, elinizdeki izleri alarak sürekli kirleniyor. Kamera herhangi bir girinti ya da çıkıntıya gizlenmemiş. Bu daçizilmelere ve pislenmelere karşı hassas bir hale getiriyor.

Nokia Lumia 920 Fotoğraf Çekim Kalitesi:
Nokia Lumia 920'nin kamerası PureView teknolojisini kullanıyor. Çift LEDflaş ile beraber ortam ışığı özelliğiyle beraber başarılı fotoğraflar çekebilenLumia 920, özellikle diğer cihazlara göre etkileyici sonuçlar alıyor.
İç mekanda sizler için aşağıdaki fotoğrafları çektik. Ayrıca akşamperformansını merak ediyorsanız karşılaştırmamıza bir göz atabilirsiniz.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.
Nokia Lumia 920 Video Çekim Kalitesi:
Videonun kalitesini daha da iyi anlayabilmeniz için, otobüs içerisinde çektiğim videoyu YouTube'a HD olarak yükledik. Oradan kayıpsız bir şekilde izleyebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h3vCHhcZdm8
Nokia Lumia 920 Teknik Özellikleri, Fiyat ve Sonuç:
Teknik Özellikler:
Ekran: 4.5 inç IPS PureMotion HD+ ekran
Ekran Çözünürlüğü: 768 x 1280 piksel
İşlemci: 1.5 GHz çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4
Grafik İşlemci: Adreno 225
RAM / Depolama: 1 GB / 32 GB
İşletim Sistemi: Windows Phone 8
Kamera: 8 Megapiksel F 2.0 Carl Zeiss mercek ve HD optik sabitleyicili video kaydı
Ön Kamera: 1.3 Megapiksel:
Kablosuz Bağlantılar: Bluetooth 3.1, Çift Band WiFi, DLNA, WiFi Direct, NFC, Kablosuz Şarj Desteği, GLONASS destekli GPS, 3G
Batarya: 2000 mAh
Fiyat: 1649 TL
Sonuç:
Nokia Lumia 920 ve diğer Nokia modelleri, şimdilik Windows Phonealacaklar için uygulama bazında diğer firmalara göre biraz daha avantajlı.Nokia'nın pek çok Windows Phone 8 için özel hazırladığı uygulama bulunuyor.
Bunlardan birkaçı Nokia Music, Nokia Maps, Nokia Trailers, Nokia Haritalar, Nokia Bilen göz başta olmak üzere diğer firmaların uygulamarını da Nokia farkıyla Store'a yüklüyor.
Böylece bazı uygulamalar HTC ve Samsung gibi üreticilerin Windows Phone modellerinde görünmüyor.
Nokia Lumia 920 evet ağır bir telefon. Fakat şık ve ben buradayım diyor. Bulunduğu ortamlarda kendini belli eden bir cihaz. Ayrıca çok sağlam bir kasası var.
Lumia 920'nin belki de en iyi yönü ekranı. Oldukça başarılı bir keskinlik oranı sunan ekran, açık havada da rahat bir kullanım sunuyor.
Evet 1649 TL'ye Nokia Lumia 920 yerine Galaxy S3 alırım diyen pek çok kullanıcı olacaktır. Kısacası Windows Phone 8 kullanan her cihaz şimdilik biraz uygulama dezavantajı yaşayacak. iOS ve Android'e göre ciddi bir uygulama sorunu söz konusu. Fakat hızlı bir şekilde bu sorun aşılacaktır diye düşünüyorum.
Özellikle Xbox ve Windows bilgisayar sahipleri, kendilerine bir ekosistem kurmak istiyorlarsa, akıcı ve basit bir işletim sistemi olan Windows Phone 8'i seçebilirler.
Windows Phone 8 alacağım ben kararımı verdim diyorsanız, alınabilir bir model. Fakat oturmuş platformlar varken şimdilik hala biraz risk gibi gözüküyor.

kaynak:

• Beğen
Tepkiler: nanotex ve phantomddl

nanotex

nanotex

Üye
Telefon gayet sağlam oraası kesin, ancak bu renklerle kokoş telefonu gibi durmuş :kop:

nofear3458

nofear3458

Üye
    Konu Sahibi
Telefon gayet sağlam oraası kesin, ancak bu renklerle kokoş telefonu gibi durmuş :kop:
keşke kokoş demeseydin bayanlara hitap eden bir renk bence jessica alba bile kırmızı lumia 920 kullanıyor.
benim tecihim sarı veya beyaz olucak.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Haber için teşekkürler.
Güzel bir inceleme olmuş.
Ama kim ne derse desin, kendimiz tüm yönleriyle incelemeden tam anlamıyla kalitesini göremeyeceğiz gibi duruyor.
Mesela bu incelemede tarayıcı konusundan ve diğer yazılımsal içerikten pek bahsetmemiş. :hmmm

gdervisoglu

gdervisoglu

Üye
Sar değeri açıklanmadı diyor.. Kutusundan kullanıcı klavuzu çıkmamış mı?

Cihazın sar değeri 0.70 W/kg.. (1 değerinin altına düşmesi dikkat çekici..)

gdervisoglu

gdervisoglu

Üye
Cihaz incelemesini hiç beğenmedim.
İnceleyen inceleme boyunca cihazı tek elle çatır çatır kullanmasına ragmen, defalarca tek ile kullanımının sıkıntısına deginmiş.

Bir yerde WP8 fazla güç tüketmiyor derken, başka bir yerde tersinden bahsediyor.

Çok çelişkili konuşuyor.

Son cümlesinde ise, cihazı sadece uygulama için tercih edenler oldugunu falan zannediyor herhalde, fazla uygulama yok bu kadar para vermeye değmeze getiriyor..

gkcll

gkcll

Üye
arkadaşlar sar değeri 0,68 70 değil
bu sdn deki inceleme yapan tolga denen kişi sıkı bir android fanı dır o yüzden android hariç herşeyi kötümser kendi tanıtımında android fanı olduğunu yazmış bakın isterseniz

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Konu için teşekkürler.

gdervisoglu

gdervisoglu

Üye
Android hayranı adamlara WP8 incelemesi yaptırırsan, sallar da dururlar..

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
videoyu izledim fanlık bir durum yok aslında neyse onu söylemiş, son olarak ilk çıktığında tüm işletim sistemlerinin benzer durumda olduğunu ama wp8 w8'in şuan gelişmekte olan bir işletim sistemi olduğunuda belirtelim diyor...

amcalu1

amcalu1

Üye
Adam objektif davranmış şimdi laf yok

foreverthe

foreverthe

Üye
Adam iyi bir anlatım sunmuş. Teşekkürler

inferno

Üye
camera pislenirmiş ahahah :D
diğer telefonların cameraları nerde içlerine mi kaçıyor :D

bide telefon kaygan olmuş diyor belki farklı amaçlarla kullanılsın diye öyle yaptılar :D

değindiği konular çok komik :)

• Beğen
Tepkiler: gdervisoglu

murat999

Üye
salla gitsin bu fiyata galaxy s3 varken bu almak şuan için pek de mantıklı değil. zaten bırakın özelligi şeklide çok kötü eski nokia telefonların ekranının büyütülmüş haline benziyor vede kendini aldırması için hiç bir nedeni yok

ecel54

ecel54

Üye
salla gitsin bu fiyata galaxy s3 varken bu almak şuan için pek de mantıklı değil. zaten bırakın özelligi şeklide çok kötü eski nokia telefonların ekranının büyütülmüş haline benziyor vede kendini aldırması için hiç bir nedeni yok

senin alman için bir neden yok ama buradaki çoğu insan için çok neden var

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Başkalarının fikirlerine/görüşlerine saygı duyman gerekir.

gdervisoglu

gdervisoglu

Üye
camera pislenirmiş ahahah :D
diğer telefonların cameraları nerde içlerine mi kaçıyor :D

bide telefon kaygan olmuş diyor belki farklı amaçlarla kullanılsın diye öyle yaptılar :D

değindiği konular çok komik :)

Tamamen sığ ve komik bir inceleme.. Son cümlesi zaten her şeyi özetliyor..

Dakikalarımı çaldı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt