Haber Windows Phone 2019’da Android ve iOS’un pazar payından çalacak

Sponsorlu Bağlantılar

wpfurkan

wpfurkan

Üye
bence microsoft çıkarmayı planladığı üst seviye cihazdan bi kazanç sağlayamayacak nokianın sayeside edindiği pazar payını da kaybedecek ve önümüzdeki sonbahara belki seneye bu vakitler nokianın cihaz servis bölümünü microsofttan geri aldığını okuyor olacaz :ehe
Zaten her lumia ile para kaybediyor ms. Para kazansa kazansa yine üst seviye ile kazanır ama zaten android patentleri yüzünden sadece samsungdan milyarlar kazanıyor!

Emre

Üye
edit.

Son düzenleme:
wpfurkan

wpfurkan

Üye
mobilde ms kaplumbağa gibi yavaş bence pc ile devam etsinler mobile onlara göre değil.
mobil çok geniş bir alandır fakat herkesi içinde barındırmaz
Birde Mobile first cloud first diye reklam yapıyorlar. Nah mobile first daha çok desktop first, cloud first, mobile last. Şu W10'u wp8.1 zamanında ve wp8.0 zamanında wp8.1 çıkarsaydı çok daha iyi durumda olabilirlerdi ama yok.
W10 çıkana kadar iphone 6s çıkacak s7 çıkacak biz daha TP ile sürünüyoruz. Hayatımız olmuş Preview.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Lumiance satmıyor diyen arkadaşlar neye göre konuşuyor bilmiyorum ama Nokia'dan devraldıktan sonra satış rakamlarına bir bakın bence. Duygusal değil rakamsal konuşalım. Adamlar, aylardır yeni cihaz çıkartmadı neredeyse, satışları tetikleyici üst seviye prestij cihazı bir yıldır çıkmadı. Buna rağmen Microsoft her çeyrek dönemde bir öncekinden daha fazla Lumia sattı. Açın biraz araştırın bence 2014 yılı 3. ve 4. Çeyrek satışlarını.

Microsoft gibi firmalar bugünden yarına değişecek planlar yapmaz. Bugün uygulanan strateji muhtemelen iki üç yıl önce planlanmıştır.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
dakamon

dakamon

Üye
Microsoft, Nokia cihazlar ve Servisler iş kolunu bir sene önce satın alsaydı şu anda pazar payı belki de iki katı olurdu. Nokia sanki cihazlar satılmasına diye geliştirilebileceğini bütün stratejileri geliştirdi. Düşünsenize Nokia, Lumia 640 XL'yi çıkartsaydı fiyatı en az 1100-1200 lira olurdu. Yüksek fiyattan bir türlü vazgeçemedi Nokia. Zaten o yüzden de eridi gitti. Bir cihazdan 10$ kâr edip yüz tane satacağına, 5$ kâr edip bin tane satma yoluna gitmedi. Sonuç ortada. Bakalım Microsoft ne yapacak. Pazardan pay kapmaya çalışırken, fiyatta rekabet getirmezse işi çok zor. İsterse bulaşık çamaşır yıkayan telefon yapsın. Hiper donanım koysun fark etmez bence. Tabi iyi bir kaç cihazla satışlar ciddi derecede artar ama pazarda söz sahibi olacak konuma gelmesi için kullanıcı sayısını en azından 500 milyonun üzerine çıkartması lazım. Bu da alt ve orta seviyede ciddi derecede rekabetçi, üst seviyede ise büyük prestijli cihazlarla mümkün.
Amaçta zaten nokinanın battıkça batması ve iyi değeri düşmesi. Bi sene önce alsaydı belki çok daha pahalıya alacaktı. Dedikoduları biliyorsunuz sizde.

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
işte o zaman sadece bizler(ms,nokia fanları) için değil diğer kullanıcılar için de bir alternatif haline gelecek. şu an resmen ios'a kaçacak fırsatı kolluyorum.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Amaçta zaten nokinanın battıkça batması ve iyi değeri düşmesi. Bi sene önce alsaydı belki çok daha pahalıya alacaktı. Dedikoduları biliyorsunuz sizde.
Sence Microsoft, yılda 100 milyar dolara yakın satın alma yaparken, mobilde akıllı telefon trenini kaçırırken 1-2 milyar dolar gözüne gelir mi? Adamlar 55 milyar dolarlık teklif yaptı geçen gün bir şirkete. Şimdi adını hatırlayamadım.

Ayrıca Nokia'nın satılacak duruma gelme süreci 2008 yılında başladı. Truva Atı denilen Stephen Elop şirkete 2010 yılında girmiş. Şimdi oturur ben de herkesin kulağına hoş gelen duymak istedikleri bir hakeme yazar BlackBerry'nin batışını birilerinin üzerine yıkarım bu çok kolay.

• Beğen

Emre

Üye
edit.

Son düzenleme:
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Bir ceo geldi şirketin mobil bölümü satıldı. Patentleri kiralandı.
Nokia'nın telefon birimi Symbian ile değil Windows Phone ile battı.

Elop rende yaptı krizi atlatmak icin yönetim kurulu sessizce kabul etti
Öncelikle firma da olsa hakaret etmeniz forum kuralları gereği yasaktır. Mesajınız editlendi.

Anlamadığınız, ya da bilmediğiniz için hakim olmadığınız konu, Stephan Elop Nokia'dan geldiğinde Nokia, son iki yıl içinde hisse bazında 25 milyar dolar zarar etmişti.

Symbian dediğiniz sistem o zamana göre iyi bir sistemdi. Ama ARMv11'den başka bir işlemci desteklemeyen bir sistemi nasıl olacak da bugünün şartlarını karşılayacak düzeye getirecekti. Olmazdı olmadı da. Bu yüzden Meego projesi başladı ama Nokia'nın gücü o projeyi bitirmeye yetmezdi. Yetmedi de. Açık kaynak kodlu bir sistem yapıp, Google gibi reklam ağından para kazanmazsanız o sistem de size kazandırmaz. Sonuç olarak uygulama mağazası yok. Geliştiricisi çok az bir tane cihazı çıktı o da zamanın İphone'larına eşdeğer. Böyle bocalayınca doğal olarak kaybettiğiniz enerji sizi daha da aşağıya itiyor.

Nokia 2008 yılında kibrini bir kenara bırakıp rakiplerini ciddiye alsaydı, kendini değişen şartlara göre geliştirmek yerine piyasayı kendine uydurmaya çalışmasaydı şu anda bunları konuşuyor olmazdık.

• Beğen
Tepkiler: BlackCurse01
Serhan

Serhan

Üye
Cool story bro.

• Beğen
Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Hakkaten "Cool Story Bro"luk haber olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Serhan
ON9

ON9

Üye
Birde Mobile first cloud first diye reklam yapıyorlar. Nah mobile first daha çok desktop first, cloud first, mobile last. Şu W10'u wp8.1 zamanında ve wp8.0 zamanında wp8.1 çıkarsaydı çok daha iyi durumda olabilirlerdi ama yok.
W10 çıkana kadar iphone 6s çıkacak s7 çıkacak biz daha TP ile sürünüyoruz. Hayatımız olmuş Preview.
Hayat tam da zaten ahiret öncesi izlenen bir on izleme bir preview değil mi ;) Fetvamı verdim. Gidiyorum şimdi. :)

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Hayat tam da zaten ahiret öncesi izlenen bir on izleme bir preview değil mi ;) Fetvamı verdim. Gidiyorum şimdi. :)
Düşünme şeklini beğendim ama unutma ki sonunda sadece cennet yok;)

• Beğen
Tepkiler: BlackCurse01
ON9

ON9

Üye
Düşünme şeklini beğendim ama unutma ki sonunda sadece cennet yok;)
Ben de o yüzden yazdım zaten. En fazla yeni cihazlar sevilmez biz de başka telefon alırız. O kadar uç mesajlara oldumlere falan lüzum yok

Üst Alt