Windows 10 Windows Etkinleştirme

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Windows Etkinleştirme
Merhaba, Windows 10 kullanıyorum PC Freedos ama her format attığımda Windows, Microsoft hesabımı eklediğimde kendiliğinden etkinleşiyor.
Sanırım Microsoft hesabım da lisans kayıtlı olduğun için etkinleşiyor bunu nasıl anakartta veya HDD'ye mi gömülü olup olmadığını örenebilirim ?

@BLasTeaR

Bölüm yöneticileri bilmiyor sanırım @ANIL
@cihanata_1

Son düzenleme:

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
:megafon:

cihanata_1

cihanata_1

Üye
microsoft hesabınıza bağlı diyor:hmmm

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Bilgisayarın seri numarası ve hesabına bağlı olarak lisanslıyor başka bir bilgisayarı lisanslamaz seri no ve model farklı olacağından

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Anakarta gömülü gibi geldi bana ama nasıl öğrenebilirim bunu ?
PC'yi Asus Yetkili servis'e göndermiştim geri geldiğinde Orginal Stock Windows 8.1 kurmuşlar sonra ben yeniden format attım Disklerin hepsini sildim yeniden Windows 10 kurdum sonra Kişisel ayarları yaptım baktım ki Windows etkinleştirilmiş.
Bu durumda nasıl benim Microsoft hesabıma lisans eklenmiş ?

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Anakarta gömülü gibi geldi bana ama nasıl öğrenebilirim bunu ?
PC'yi Asus Yetkili servis'e göndermiştim geri geldiğinde Orginal Stock Windows 8.1 kurmuşlar sonra ben yeniden format attım Disklerin hepsini sildim yeniden Windows 10 kurdum sonra Kişisel ayarları yaptım baktım ki Windows etkinleştirilmiş.
Bu durumda nasıl benim Microsoft hesabıma lisans eklenmiş ?

Evet, lisans pc nin seri numarası ve bir ihtimal Microsoft hesabına bağlı , yani internet olunca seri no ile kontrol ediyor ve onaylıyor olay bundan ibaret

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
HDD'ye gömülü olmaz imajda değilse. Zaten free-dos aldığınız için bu söz konusu değil. Ancak açıklamada hesaba bağlı olduğunu belirtiyor zaten. Eğer Microsoft Store üzerinden satın aldıysanız bu hesap üzerinden aktivasyon yapar. Biosta key olup olmadığını öğrenmek içinde aşağıdaki komutu yönetici olarak çalıştırarak kontrol edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.

Üst Alt